про залишення позовної заяви без руху
23 травня 2011 р. Справа № 2а/0270/2374/11
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали:
за позовом: Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції
до: фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 - Відповідач 1, товариства з обмеженою відповідальністю "Екстрема України" - Відповідач 2, третя особа яка не заявляє самостійних вимог - фізична особа підприємець - ОСОБА_2
про: застосування та стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу з конфіскацією грального обладнання
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 - Відповідач 1, товариства з обмеженою відповідальністю "Екстрема України" - Відповідач 2, третя особа яка не заявляє самостійних вимог - фізична особа підприємець - ОСОБА_2 про застосування та стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу з конфіскацією грального обладнання .
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 104 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. При цьому адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви (в тому числі і шляхом заповнення бланка позовної заяви, наданого судом), яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Так, згідно з ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Однак, позивачем до позовної заяви не додано доказів направлення відповідачам і третій особі копій позовної заяви та доданих до неї документів.
Отже, зазначений адміністративний позов поданий з порушенням вимог статті 106 частини 3 Кодексу адміністративного судочинства.
Крім того, суд акцентує увагу, що позивачем у позовні заяві в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог визначено фізичну особу підприємця - ОСОБА_2.
Тут слід наголосити, що стаття 53 КАС України передбачає існування два процесуальних статуси третіх осіб: з самостійними вимогами на предмет спору та без таких вимог, а також їх відношення до сторін - на боці позивача чи відповідача, і дане розмежування є обов'язковим, оскільки визначає їх права та обов'язки в адміністративному процесі.
Однак в порушення цього, позивачем не конкретизовано повний статус третьої особи, не зазначено правових підстав залучення її до справи та обґрунтування того, яким чином рішення у справі може вплинути на її права та обов'язки.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
1. Позовну заяву Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 - Відповідач 1, товариства з обмеженою відповідальністю "Екстрема України" - Відповідач 2, третя особа яка не заявляє самостійних вимог - фізична особа підприємець - ОСОБА_2 про застосування та стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу з конфіскацією грального обладнання залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу в п'ятиденний термін із дня отримання даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки шляхом подання доказів надіслання відповідачам та третій особі копій позовної заяви і доданих до неї документів, а також зазначити належний статус третьої особи в справі.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя./підпис/. ОСОБА_3
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: