про залишення позовної заяви без руху
07 квітня 2011 р. Справа № 2а/0270/1646/11
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали:
за позовом: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до: Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області
про: встановлення відсутності компетенції та зобов'язання прийняти рішення про скасування постанови про застосування фінансових санкцій
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про встановлення відсутності компетенції та зобов'язання прийняти рішення про скасування постанови про застосування фінансових санкцій .
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 105 КАС України позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Згідно зі ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви, з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Частиною 5 ст.99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
В силу п.5 ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві зазначаються у разі необхідності заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачем обрано спосіб судового захисту своїх прав та інтересів шляхом зобов'язання ГДІ на автомобільному транспорті скасувати рішення її територіального управління про застосування фінансових санкцій №115929 від 27.12.10 р.
При цьому, як зазначила позивач у позовній заяві, оскаржувану постанову про застосування фінансових санкцій вона отримала листом 11.01.11 р. Проте, адміністративний позов датований 01.04.11 р. надійшов на адресу суду 05.04.11 р.
Викладене свідчить, що позивачем пропущений строк оскарження постанови про застосування фінансових санкцій №115929 від 27.12.10 р. Проте заяву про поновлення строку звернення до суду, що встановлено п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, позивачем не подано.
Стаття 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність вимогам Закону.
Вищезазначені обставини позбавляють суд можливості вирішити питання щодо відкриття провадження по справі.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення даного позову без руху.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, -
1. Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області про встановлення відсутності компетенції та зобов'язання прийняти рішення про скасування постанови про застосування фінансових санкцій залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу в п'ятиденний термін із дня отримання даної ухвали усунути зазначені в ній недоліки, шляхом подання обґрунтованого клопотання поважності причин пропущення строку звернення до суду та його поновлення.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя./підпис/. ОСОБА_2
Копія вірна.
Суддя:
Секретар: