про залишення позовної заяви без руху
18 березня 2011 р. Справа № 2а/0270/1191/11
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали:
за позовом: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Тростянецькому районі
до: державного виконавця Берези А.В. відділу державної виконавчої служби Ладижинського міського управління юстиції Вінницької області
про: визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Тростянецькому районі до державного виконавця Берези А.В. відділу державної виконавчої служби Ладижинського міського управління юстиції Вінницької області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до статті 105 КАС України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.
Натомість з поданих матеріалів вбачається, що позивачем в порушення наведеної норми до суду подана скарга.
Крім того, згідно з ч.3 ст.181 КАС України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Однак, у поданих матеріалах в якості відповідача зазначений не відділ ДВС Ладижинського міського управління юстиції, а державний виконавець, бездіяльність якого оскаржується.
Разом з тим слід зауважити, що в силу частини 1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Спеціальні строки з приводу оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, встановлені ст. 181 КАС України, відповідно до якої, зокрема її ч.2, визначено, що позовна заява може бути подана до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Проте, як вбачається з поданих матеріалів, постанова про відкриття виконавчого провадження щодо примусового виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 03.03.10 р. державним виконавцем Березою А.В. винесена 15.04.2010 року.
У відповідності до ст.ст.25, 30 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, копія якої не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ; державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
З урахуванням викладеного, граничним строком примусового виконання державною виконавчою службою зазначеного рішення Вінницького окружного адміністративного суду є 16 жовтня 2010 року.
Відповідно до частини 1 статті 103 КАС України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Отже, перебіг процесуального строку починається з 17 жовтня 2010 року, і позивач знав про вказані вище обставини, однак матеріали, які датовані 09.03.2011 року, надійшли на адресу суду 15.03.2011 року, що підтверджується відповідним штампом за вх.№6931.
З огляду на це, в узгодженні зі ст.181 КАС України, позивач повинен був звернутись до суду із даними позовними вимогами до 27 жовтня 2010 року.
Викладене свідчить, що позивачем пропущений десятиденний строк звернення до адміністративного суду з даною позовною заявою. При цьому, заяву про поновлення строку звернення до суду, що встановлено п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, позивачем не подано.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108, 165, 254 КАС України, -
1. Позовну заяву відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Тростянецькому районі до державного виконавця Берези А.В. відділу державної виконавчої служби Ладижинського міського управління юстиції Вінницької області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу до 05.04.11 р. усунути виявлені недоліки позовної заяви шляхом надіслання на адресу суду дві копії адміністративного позову у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України, звернувши увагу, при цьому, на відповідні положення ст. 181 КАС України, а також подати відповідну заяву про поновлення строку звернення до суду з обгрунтуванням причин пропуску.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки визначені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Дмитришена Руслана Миколаївна