Постанова від 12.08.2013 по справі 760/11410/13-а

№ 760/11410/13-а

№2-а-373/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" липня 2013 р. суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зінченко С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 30.05.2013р. звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання дій протиправними, щодо відмови у перерахунку та виплати пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення військовослужбовців. Посилався на те, що він перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. В травні 2012 року Київський міський військовий комісаріат надав пенсійному фонду довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року за посадою, яку він (позивач) обіймав перед звільненням. Стверджував, що відповідач не виконує вимог указаного Закону та не здійснює перерахунок пенсії відповідно до довідки Київського МВК, чим порушує його права.

Відповідно до ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Представник відповідача - Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві позовні вимоги у своїх письмових запереченнях не визнав, стверджуючи, що виплачує позивачеві пенсію в порядку і розмірі, передбаченому чинним законодавством, зазначав, що вимоги позивача є необґрунтованими, а тому просив у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному Управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві, та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

В травні 2012 року Київським міським військовим комісаріатом було направлено до Головного Управління Пенсійного фонду України в місті Києві довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2012 року за посадою, яку обіймав позивач перед звільненням, що підтверджувала фактичне збільшення грошового забезпечення відповідної посади.

У зв'язку з чим позивач звернувся до ГУ ПФУ в м. Києві для проведення перерахунку пенсії, однак, листом від 17.04.2013 відповідач відмовив позивачу у проведені вказаного перерахунку.

Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Тобто, наведена норма частини третьої статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок лише з фактичною зміною видів грошового забезпечення.

Аналогічна правова позиція викладена й в постанові Верховного суду України від 24.04.2012 року по справі № 21-84а12.

Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону N 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Разом з тим, пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання надано право здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Тобто, Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й Міністру оборони України, визначати розміри премій, а відтак накази останнього є підставою для перерахунку пенсії, оскільки змінюють розмір однієї зі складових грошового забезпечення цих осіб.

Доводи відповідача щодо правомірності своїх дій з посиланням на постанову Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 355 “Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” є помилковими.

За змістом абзацу 2 пункту 1 цієї постанови розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

Як вбачається з вищевикладеного, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Судом встановлено, що довідка Київського МВК від 28.05.2012 р. містить відомості про розмір грошового забезпечення станом на 01.04.2012 р., тобто відповідає приписам постанови Кабінету Міністрів України № 355.

Виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач неправомірно відмовив позивачу в проведені перерахунку його пенсії з 01.04.2012 року а викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві про зобов'язання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії - задовольнити.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 28 травня 2012 р. № 130423 виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням проведених виплат з 01 квітня 2012 р.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через районний суд протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

суддя: С.В. Зінченко