Постанова від 19.09.2014 по справі 760/19253/14-п

Cправа № 760/19253/14-п

№ 3-5842/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Бурлака О.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з прокуратури міста Києва, про притягнення до адміністративної відповідальності посадову особу - виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці»,

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Житомира, українця, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, проживає за адресою: АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків: НОМЕР_1,

за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

08.09.2014 року до Солом'янського районного суду м. Києва, з прокуратури міста Києва, надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності посадову особу - виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №1 від 04.09.2014 року, складеного заступником прокурора міста Києва старшим радником юстиції ОСОБА_2, відносно посадової особи - виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» ОСОБА_1, до прокуратури м. Києва 26.08.2014 року надійшло звернення гр. ОСОБА_3 щодо порушення посадовими особами Вагонної дільниці станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» вимог законодавства про звернення громадян.

Вивченням звернення було встановлено, що гр. ОСОБА_3 звернулась до Вагонної дільниці станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» (далі - відокремлений підрозділ) зі зверненням щодо виключення квартири АДРЕСА_3 із статусу службових.

Відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вказане звернення вручено уповноваженій особі відокремленого підрозділу 23.06.2014 року.

Відповідь гр. ОСОБА_3 щодо результатів розгляду звернення була надана 02.09.2014 року.

Для повної, всебічної та об'єктивної перевірки за зверненням гр. ОСОБА_3 прокуратурою міста на підставі ст. 21 Закону України «Про прокуратуру» 03.09.2014 року було прийнято постанову про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів у Вагонній дільниці станції «Київ - Пасажирський» Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - Західна залізниця» з питань дотримання вимог законодавства про звернення громадян, витребувано копії наказу про призначення на займану посаду ОСОБА_1, положення про відокремлений підрозділ, заяви гр. ОСОБА_3 від 20.04.2014 року, відповідних сторінок з книг обліку вхідної та вихідної кореспонденції, а також відібрано пояснення у виконуючого обов'язки начальника відокремленого структурного підрозділу ОСОБА_1 та начальника юридичного відділу ОСОБА_4 з приводу порушених питань.

Таким чином, на підставі наведеного, враховуючи положення ст.ст. 15, 18, 20, 24 Закону України «Про звернення громадян», ст. 12 Закону України «Про прокуратуру», заступником прокурора міста Києва старшим радником юстиції ОСОБА_2 було складено протокол відносно ОСОБА_1, оскільки останній будучи суб'єктом адміністративного правопорушення, відповідь на звернення громадянки надав несвоєчасно, тобто порушив термін розгляду звернення, встановлений ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 212-3 КУпАП.

ОСОБА_1, який притягується до адміністративної відповідальності, в судове засідання з'явився, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, не визнав та пояснив суду, що повністю не згоден з протоколом про адміністративне правопорушення № 1, складеного 04 вересня 2014 року заступником прокурора міста Києва старшим радником юстиції ОСОБА_2 Зазначив, що на посаду виконуючого обов'язки начальника - заступник Вагонної дільниці станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» (ДТГО «ПЗЗ») був призначений наказом виконуючого обов'язки начальника Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» №328/ос від 12.05.2014 року, а на посаду виконуючого обов'язки начальника відокремленого структурного підрозділу - наказом від 23.06.2014 року №406/ос. Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський є відокремленим структурним підрозділом ДТГО «ПЗЗ». В обов'язки начальника Вагонної дільниці входить організація роботи структурного підрозділу. Вказав, що звернення гр. ОСОБА_3 надійшло до Вагонної дільниці рекомендованим листом 23.06.2014 року і було розписано ним до виконання на юридичний відділ. За результатами розгляду звернення 28.07.2014 року Вагонна дільниця звернулась з листом до ДТГО «ПЗЗ» щодо вирішення житлових питань заявниці. Відповідь заявниці не була надана в строки, встановлені законодавством у зв'язку з тим, що відповідь планували надати після розгляду ДТГО «ПЗЗ» листа від 28.07.2014 року. Відповідь заявниці гр. ОСОБА_3 було надано 02.09.2014 року. Дані пояснення містяться в протоколі про адміністративне правопорушення від 04 вересня 2014 року.

На підставі наведеного, просив у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, закрити провадження у справі в зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності посадову особу - виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, підлягає поверненню до прокуратури міста Києва, для доопрацювання та належного оформлення, виходячи з такого.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, порушення права на інформацію та права на звернення, не оприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено законами України «Про доступ до публічної інформації» та «Про засади запобігання і протидії корупції», - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно вимог ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та обєктивно зясовувати обставини справи. Для правильного вирішення справи необхідно, щоб були дотримані вимоги щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 256 КУпАП.

У відповідності до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 251 КУПАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до вимог ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Як вбачається із досліджених матеріалів та протоколу про адміністративне правопорушення №1 від 04.09.2014 року, складеного заступником прокурора міста Києва старшим радником юстиції ОСОБА_2, відносно посадової особи - виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» ОСОБА_1, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, останній складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, зокрема, не надано достатніх доказів в підтвердження вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності саме за ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, зокрема, не в повній мірі зазначена суть адміністративного правопорушення, не вказано, які саме дії або бездіяльність вчинені саме ОСОБА_1, які призвели до таких порушень (підписання чи не підписання документів, тощо), не зазначено місце та час вчинення адміністративного, тобто фактично не зазначено об'єктивну сторону адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП. Також відсутні дані щодо суб'єкта адміністративного правопорушення, тобто посадові обов'язки особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, як виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці», за невиконання яких ОСОБА_1 може бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, тобто матеріали справи свідчать про те, що суб'єкт адміністративного правопорушення належним чином не перевірений.

Враховуючи вищевикладене, пояснення, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прихожу до висновку, що матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності посадову особу - виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, необхідно направити до прокуратури міста Києва, для доопрацювання та належного оформлення відповідно вимогам чинного КУпАП, в ході якого слід звернути увагу на кваліфікуючу ознаку ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, враховуючи пояснення ОСОБА_1, які містяться в матеріалах справи, а також надати достатні докази в підтвердження складу адміністративного правопорушення, зокрема об'єктивної сторони, докази в підтвердження дій особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, встановити місце та час вчинення адміністративного.

Вищезазначені порушення та допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу не дають змоги повно та об'єктивно з'ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду адміністративної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, а також для можливості в подальшому виконати постанову суду про накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ч. 1 ст. 212-3 КУпАП та на підставі ст.ст. 9, 251, 256, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності посадову особу - виконуючого обов'язки начальника відокремленого підрозділу Вагонна дільниця станції Київ - Пасажирський Державного територіально-галузевого об'єднання «Південно - західної залізниці» ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-3 КУпАП, повернути до прокуратури міста Києва для доопрацювання та належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: