Постанова від 12.04.2011 по справі 2а/1570/2280/2011

Справа № 2а/1570/2280/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2011 року о 09 год. 00 хв. м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до промислово-будівельної групи «Інтобуд»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 85000 грн. 00 коп., -

ВСТАНОВИВ:

22.03.2011 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до промислово-будівельної групи «Інтобуд»про стягнення штрафних санкцій у розмірі 85000 грн. 00 коп.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 183-2 КАС України судом 23.03.2011 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по справі, яку направлено відповідачу для надання заперечення по справі або заяви про визнання позову. Відповідно до вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції із змінами та доповненнями, внесеними Законом України № 2453-VI від 07.07.2010 року, який набрав чинності 30.07.2010 року) позивачем надіслано відповідачу копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Зазначену ухвалу відповідачем було отримано 31.03.2011 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення з розпискою про отримання, яке наявне в матеріалах справи. На виконання вказаної ухвали відповідач не скористався своїм правом надання заперечень по справі, або заяви про визнання позову.

Згідно п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку для надання заперечень по справі, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до положень ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Дослідивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Порядок проведення перевірок діяльності емітентів та саморегулівних організацій на ринку цінних паперів, затверджений рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.07.2003 року № 302, у п.4.2. встановлює обов'язок посадових осіб емітента або саморегулівної організації під час проведення перевірки на запит керівника робочої групи надавати копії необхідних документів для приєднання їх до акта перевірки.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Пунктом 8 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачена відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів.

Відповідно до пункту 3 глави 1 розділу IV Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів»емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення. Обов'язок здійснювати розкриття квартальної інформації в порядку, передбаченому цим Положенням, поширюється на: 3.1 акціонерні товариства, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу; 3.2 державні (національні) акціонерні товариства; 3.3 холдингові компанії, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу; 3.4 підприємства, пакети акцій (частки, паї) яких передано до статутного капіталу державних (національних) акціонерних товариств та/або холдингових компаній, що мають державну частку в обсязі 25 відсотків і більше акцій у статутному капіталі за станом на перше число звітного кварталу; 3.5 емітентів, які здійснили відкрите розміщення облігацій підприємств; 3.6 емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних облігацій; 3.7 емітентів, які здійснили відкрите розміщення іпотечних сертифікатів; 3.8 емітентів, які здійснили відкрите розміщення сертифікатів ФОН.

Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу IV Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів»особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4 - 3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.

Відповідно до ч.6 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за: нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що 24.09.2010 року, на підставі викритого правопорушення, у відношенні відповідача був складений акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 518-ОД (а.с.11) за не розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР звіту за І\/ квартал 2009 рік у відповідності до вимог п.1 глави 1 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 р.

У відповідності до Постанови № 472-ОД про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 07.10.2010 р. (а.с.16) до відповідача застосована фінансова санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 гривень.

Згідно наявних в матеріалах справи повідомлень про вручення поштового відправлення, відповідачу були направлені у встановленому законом порядку та отримані відповідачем постанова № 533-ОД про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 03.09.2010 р. (а.с.9), акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 518-ОД від 24.09.2010 р. (а.с.11), постанова № 472-ОД про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 07.10.2010 р. (а.с.16), постанова № 530-ОД про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 28.09.2010 р.(а.с.14).

Отже, як вбачається з викладеного, позивач приймав заходи щодо повідомлення відповідача про правопорушення на ринку цінних паперів та стягнення фінансових санкцій шляхом направлення прийнятих документів про розгляд матеріалів стосовно встановленого правопорушення, а також про прийняту постанову про застосування до відповідача фінансових санкцій.

На час розгляду справи, промислово -будівельна група «Інтобуд» в добровільному порядку суму штрафу не сплатила, постанову про застосування фінансових санкцій в сумі 85 000 грн. від 07.10.2010 року № 472-ОД про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому чинним законодавством порядку не оскаржила.

Статтями 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене та посилаючись на зазначені вище норми законодавства, суд вважає, що позовні вимоги Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до промислово -будівельної групи «Інтобуд»про стягнення штрафних санкцій є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 69-71, 86, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до промислово-будівельної групи «Інтобуд» про стягнення штрафних санкцій у розмірі 85000 грн. 00 коп.- задовольнити.

Стягнути з промислово-будівельної групи «Інтобуд»(ідентифікаційний код 32316457) 85000 грн. 00 коп. (вісімдесят п'ять тисяч гривень 00 копійок) штрафних санкцій на розрахунковий рахунок 31111106700008, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460 ГУДКУ в Одеській області .

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя О.М.Соколенко