Постанова від 05.02.2010 по справі 10719/09/1570

Справа № 10719/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2010 року

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Танцюри К.О.,

за участю секретаря Руденко І.В.,

за участю:

представника прокурора - Вайнбранд В.Л. (посвідчення від 28.12.2007, №197),

представника позивача- Недбал А.В. (довіреність від 11.01.2010, №16),

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення 1700,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

З позовом до суду звернувся заступник прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави, в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн.

В судовому засіданні представник позовні Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області вимоги підтримав в повному обсязі, зазначивши що 28.06.2008 було встановлено факт використання відповідачем транспортного засобу ГАЗ-33021 для надання послуг з вантажних перевезень без ліцензійної картки, що є порушенням Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено акт № 053908 від 28.06.2008. За надання послуг з вантажних перевезень без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 Закону України „Про автомобільний транспорт” встановлено штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. На підставі цього постановою територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області № 053496 від 30.07.2008 до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. Однак, в добровільному порядку штраф відповідачем не сплачено.

Представник прокуратури підтримав позовні вимоги викладені в позовній заяві та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач був належним чином повідомлений про час та місце слухання справи, але його представник в судове засідання не з'явився, а тому, на підставі положень ст.128 КАС України справа розглядалась за його відсутності за наявними в справі доказами.

Заслухавши пояснення представників прокуратури, Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області та дослідивши наявні в справі письмові докази суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 48 Закону України «По автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт від 05 квітня 2001 року N 2344-III та п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 головна державна інспекція на автомобільному транспорті в Одеській області є територіальним підрозділом центрального органу виконавчої влади з питань контролю на автомобільному транспорті, забезпечення проведення державної політики на автомобільному транспорті, діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.

Згідно з ст. 60 «Про автомобільний транспорт» інспекція здійснює повноваження щодо притягнення до фінансової відповідальності перевізників за порушення законодавства про автомобільний транспорт, в тому числі й стягнення в судовому порядку сум адміністративно-господарських санкцій, добровільно не сплачених правопорушниками у зв'язку з чим ці позовні вимоги підвідомчі адміністративним судам та повинні розглядатись у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до положень ст.60 Закону України від 05 квітня 2001 року N 2344-III, право розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів надається посадовим особам урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. В зв'язку з тим, що постанова про застосування фінансових санкцій не є виконавчим документом, територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області для подальшої реалізації постанови щодо притягнення перевізників до відповідальності за порушення законодавства про автомобільний транспорт звертається до суду.

Судом встановлено, що 28.06.2008 державними інспекторами відділу державного контролю територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було складено Акт № 053908(а.с.6), яким зафіксовано факт використання транспортного засобу ГАЗ-33021 ОСОБА_1 для надання послуг з вантажних перевезень з порушенням діючого законодавства про автомобільний транспорт, а саме без ліцензійної картки. Акт проведення перевірки підписаний відповідачем, без будь-яких заперечень та зауважень.

21.07.2008 на адресу відповідача був направлений лист-запрошення №26764/02 (а.с.7) про необхідність прибути для розгляду справи про застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, яке відповідач отримав 29.07.2008 (а.с. 8).

30.07.2008, заступником начальника державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області ОСОБА_4 винесено постанову про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_1 №053496 за допущення порушення законодавства про автомобільний транспорті в розмірі 1700,00 грн. (а.с.5)

Вказана постанова була направлена відповідачу 01.08.2008, що підтверджено реєстром заказних листів з повідомленням з поштового відділення. (а.с.10)

У встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 п'ятнадцятиденний строк сума фінансової санкції відповідачем не сплачена. Доказів проведення оплати на час розгляду справи суду також надано не було.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене, а також те, що позивачем доведено, що ОСОБА_1 має заборгованість по штрафним санкціям за допущення порушення законодавства на автомобільному транспорті у розмірі 1700,00грн., суд вважає, що позовні вимоги є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються доданими до позову документами, та підлягають задоволенню.

Оскільки, спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито», а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 94,158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Суворовського району м. Одеси в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області до ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) на користь держави штрафні санкції в розмірі 1700,00 (тисяча сімсот гривень) грн. на р/р 31117106700002 м. Одеса, Банк: ГУДКУ в Одеській області., МФО 828011, одержувач: ГУДКУ в Одеській області КОД 23213460, код платежу: 21081100.

В задоволенні позовних вимог про стягнення судових витрат з відповідача-відмовити.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а також подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 05.02.2010

Суддя К.О. Танцюра

.