Постанова від 03.09.2015 по справі 819/2428/15

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/2428/15

03 вересня 2015 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді : Шульгача М. П.

при секретарі: Музиці О. М.,

за участю:

представника позивача: Франчук М. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Тернопільського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Тернопільський міськрайонний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів виплачених як допомога по безробіттю на суму 2307,43 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та пояснила, що відповідач перебуваючи на обліку у Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості як безробітній одночасно був зареєстрований як підприємець, таким чином він незаконно отримував допомогу по безробіттю.

Просить позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти.

ОСОБА_2 29.09.2011 року звернувся із заявою до Тернопільського центру зайнятості про надання статусу безробітного, де у графі чи зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності зазначив "не зареєстрований ".

Відповідно до даної заяви статус безробітного йому було надано з 06.10.2011р.

Згідно з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець 18.04.2011р.

Як вбачається з матеріалів справи відповідач ОСОБА_2 перебував на обліку в Тернопільському міськрайонному центрі зайнятості як безробітній з 06.10.2011р. по 07.07.2012 р. і одержав допомогу по безробіттю на суму 2307,43 грн. та одночасно був зареєстрований як фізична особа-підприємець.

Таким чином, на момент подання заяви про надання статусу безробітного ОСОБА_2 був зареєстрований як фізична особа-підприємець, що суперечить п.п. б, п. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" № 803 від 01.01.2001р. в Україні де вказано, що до зайнятого населення належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.

Пунктом 8 ч. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000р. № 1533 (далі - Закон № 1533) передбачено, що виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі, зокрема, призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.

Відповідно до абз.1 ч. 3 ст. 36 Закону № 1533 сума виплаченого забезпечення та вартості наданих послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Згідно п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції 14 грудня 2000 року за № 915/5136 якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітній своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, у тому числі встановлені під час розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин. Якщо безробітній відмовився добровільно повернути зазначені кошти, то питання щодо їх повернення вирішується у судовому порядку.

Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_2 при поданні заяви про надання йому статусу безробітного вказав неправдиву інформацію про те, що він не зареєстрований як підприємець, хоча в дійсності він був зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців як фізична особа - підприємець, а тому відповідно до діючого законодавства не вправі був реєструватись як безробітній і отримувати допомогу по безробіттю.

Виходячи з вищевказаного кошти виплачені ОСОБА_2 як допомога безробіттю в сумі 2307,43 грн. підлягають стягненню в судовому порядку, а тому позов слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про зайнятість населення" № 803 від 01.01.2001р., Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000р., № 1633, Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000р. № 307, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 14 грудня 2000 року за № 915/5136, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Тернопільського міськрайонного центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю на суму 2307,43 грн. на р/р № 37171300901002, МФО 838012, банк ГУДКСУ у Тернопільській області, код ЄДРПОУ 14029303.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.

Головуючий суддя Шульгач М. П.

копія вірна

Суддя Шульгач М. П.