Ухвала від 23.09.2015 по справі 816/3708/15

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

23 вересня 2015 рокум. ПолтаваСправа №816/3708/15

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Удовіченка С.О.,

за участю секретаря судового засідання - Кисличенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про відмову від позову у справі за адміністративним позовом Чутівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Чутівський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів в розмірі 30,21 грн.

21.09.2015 судом отримано заяву представника позивача про відмову від позову.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином.

Розглянувши подану заяву та матеріали адміністративної справи, суд дійшов наступних висновків.

Як визначено частиною першою статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачає право позивача на пред'явлення позову та право розпоряджатись своїми вимогами на власний розсуд.

Суд враховує, що представник позивача Гнатенко В.В. діє на підставі довіреності від 25.06.2015 №2, якою останній надано право відмови від позовних вимог.

Відповідно до частини третьої статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

В силу приписів частини другої статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.

Оскільки дії представника позивача щодо відмови від позову не суперечать нормам закону, не порушують прав, свобод та інтересів інших осіб, борг відповідачем сплачено у добровільному порядку, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття відмови представника позивача від позову, у зв'язку з чим провадження у справі необхідно закрити.

Керуючись статтями 112, 128, 136, 157, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Прийняти відмову представника позивача від позову.

Провадження в адміністративній справі №816/3708/15 за позовом Чутівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів - закрити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.О. Удовіченко