Справа № 2а/1570/8649/2011
21 листопада 2011 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., розглянувши адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі міста Одеси про скасування податкового повідомлення-рішення,-
26 жовтня 2011 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі міста Одеси про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 26 травня 2011 року.
Відповідно до п.п. 5.6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); чи не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.
Ухвалою суду від 28 жовтня 2011 року зазначений позов був залишений без руху, позивача повідомлено про необхідність у строк до 15 листопада 2011 року усунути недоліки у позові та роз'яснено, що в разі не усунення недоліків позов буде визнаний неподаним та повернутий йому.
08 листопада 2011 року позивачем на виконання ухвали суду від 28 жовтня 2011 року була надана зава про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
В обґрунтування своєї заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивач зазначає, що податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 26 травня 2011 року отримано ним 17.06.2011 року. Після цього позивачем був поданий позов до Малиновського районного суду міста Одеси про скасування рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень, але позов було повернуто позивачу у зв'язку з поданням позову не за підсудністю. Також позивач зазначає, що ухвалу Малиновського районного суду міста Одеси про повернення адміністративного позову ним отримано на прикінці вересня місяця 2011 року, тому він просить поновити строк звернення до адміністративного суду.
У відповідності до ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Предметом позову по даній справі є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення -рішення. В зв'язку з цим строк для звернення Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 із вказаним позовом до адміністративного суду обчислюється з дня отримання позивачем оскаржуваного податкового повідомлення -рішення, тобто з 17.06.2011 року.
Тривалість і правила обчислення строку звернення особи до суду визначаються за тими правилами, які були чинними на момент початку перебігу відповідного строку, в даному випадку на 17.06.2011 року. Відповідно до ч. 5 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк. Таким чином, строк для звернення до суду пропущений позивачем більш ніж на 4 місяці.
Суд вважає за необхідне зазначити, що строки впливають на права та обов'язки учасників адміністративних правовідносин, спонукаючи їх до своєчасного здійснення наданих їм прав чи виконання покладених на них обов'язків. Строки -засіб впорядкування суспільних відносин, без якого неможливо уявити діяльність публічної адміністрації, нормативного акта, якою б юридичною силою він не був наділений.
Дотримання строків розгляду адміністративних справ одна з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень, оскільки результат правозастосовчої діяльності безпосередньо залежить від часових меж їх реалізації. Будь-який вид адміністративного провадження базується на процесуальних принципах, серед яких оперативність і швидкість, що забезпечується чітко регламентованими строками, закріпленими в законах та підзаконних актах.
Відповідно до п. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суд не приймає до уваги посилання позивача, у якості поважності пропущення процесуального строку на звернення до суду з адміністративним позовом на те, що раніше ним був поданий позов до Малиновського районного суду міста Одеси, оскільки позивачем не надано жодних доказів цієї обставини, а саме копії позову та ухвали суду про повернення позовної заяви. Крім того, як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач скористався послугами адвоката, тому, суд вважає, що доводи, які викладені в заяві про поновлення строку необґрунтовані, не відповідають чинному законодавству України та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, суд вважає клопотання позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду безпідставним, та відповідно таким, що не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись частинами 1,5 ст. 99, ч. 1 ст. 100, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні клопотання Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про поновлення процесуального строку на звернення до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Малиновському районі міста Одеси про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 26 травня 2011 року - відмовити.
Адміністративний позов Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Малиновському районі міста Одеси про скасування податкового повідомлення-рішення № НОМЕР_1 від 26 травня 2011 року - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції
Суддя О.О. Стеценко
ст. 100