Ухвала від 03.08.2011 по справі 2а/1570/5897/2011

Справа № 2а/1570/5897/2011

УХВАЛА

03 серпня 2011 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стеценко О.О., вивчивши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройбізнесгруп»до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси про скасування податкових повідомлень-рішень № 0042751502/0 від 23 лютого 2009 року та № 0042751502/1 від 06 квітня 2009 року,-

ВСТАНОВИВ:

01 серпня 2011 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройбізнесгруп»до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси про скасування податкових повідомлень-рішень № 0042751502/0 від 23 лютого 2009 року та № 0042751502/1 від 06 квітня 2009 року.

Відповідно до п.п. 5.6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); чи не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі.

Як вбачається зі змісту позовної заяви та матеріалів справи позивач оскаржує податкові повідомлення-рішення № 0042751502/0 від 23 лютого 2009 року та № 0042751502/1 від 06 квітня 2009 року.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначає, що 20 березня 2009 року на дошці податкових повідомлень-рішень (оголошень) ДПІ у Приморському районі міста Одеси було побачено податкове повідомлення-рішення № 0042751502/0 від 23 лютого 2009 року, яке було винесено на підставі акту перевірки № 2721/1502/35697540 від 13.02.2009 року. ДПІ у Приморському районі міста Одеси визначила суму податкового зобов'язання у розмірі 1910625,60 гривень. Позивачем було оскаржено зазначене податкове повідомлення-рішення, та 06 квітня 2009 року ДПІ у Приморському районі міста Одеси було винесено рішення про результати первинної скарги. Скарга позивача була залишена без задоволення.

Частиною 1 статті 99 КАС України (у редакції, яка була чинною на 24.07.2009 року) встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України цим кодексом для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлювався річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Зважаючи на це 06.04.2010 року сплинув строк, який був встановлений ст. 99 КАС України для звернення позивача з даним позовом.

Відповідно до ч.2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, до позовної заяви, яка подається з пропущенням строків звернення до суду, повинно подаватись клопотання про його поновлення.

На виконання даної норми закону, в позовної заяві міститься клопотання позивача про поновлення пропущеного строку звернення до суду, яке мотивоване тим, що представник ТОВ «Стройбізнесгруп»дуже тривалий час перебував у відрядження, та про Рішення про результати первинної скарги, яке було винесено 06.04.2009 року, дізнався лише 04.07.2011 року. Тобто, скориставшись можливістю досудового вирішення спору з відповідачем, позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень опісля двох років.

Суд вважає за необхідне зазначити, що строки впливають на права та обов'язки учасників адміністративних правовідносин, спонукаючи їх до своєчасного здійснення наданих їм прав чи виконання покладених на них обов'язків. Строки -засіб впорядкування суспільних відносин, без якого неможливо уявити діяльність публічної адміністрації, нормативного акта, якою б юридичною силою він не був наділений.

Дотримання строків розгляду адміністративних справ одна з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень, оскільки результат правозастосовчої діяльності безпосередньо залежить від часових меж їх реалізації. Будь-який вид адміністративного провадження базується на процесуальних принципах, серед яких оперативність і швидкість, що забезпечується чітко регламентованими строками, закріпленими в законах та підзаконних актах.

Відповідно до п. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Крім посилань позивача на ті обставини, що представник ТОВ «Стройбізнесгруп»дуже тривалий час перебував у відрядження, жодних інших доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду позивачем не надано. Обставини, зазначені позивачем в клопотанні про поновлення строку, не можуть слугувати підставою для поновлення строку звернення до суду так як позивачем не доведено наявність обставин які перешкоджали б позивачу своєчасно звернутися за правовою допомогою до будь-якого фахівця в області права для подальшого звернення до суду для захисту своїх прав та інтересів у строки, передбачені законом.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає за необхідне адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройбізнесгруп» до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси про скасування податкових повідомлень-рішень № 0042751502/0 від 23 лютого 2009 року та № 0042751502/1 від 06 квітня 2009 року, залишити без розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

На підставі викладеного та керуючись частинами 1,5 ст. 99, ч. 1 ст. 100, ст. ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Стройбізнесгруп»до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси про скасування податкових повідомлень-рішень № 0042751502/0 від 23 лютого 2009 року та № 0042751502/1 від 06 квітня 2009 року - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги має бути одночасно надіслана особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Стеценко О.О.

ст. 100