Справа № 2a-6616/08/1570
11 квітня 2011 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Іванова Е.А.
секретар Кітчак І.С.
розглянувши, у відкритому судовому засіданні у приміщені суду в м.Одесі клопотання про закриття провадження по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Контрольно-ревізійного управління в Миколаївській області, за участю третіх осіб ТОВ «Трафік-ОСК», ТОВ «Адамас-сервіс», ТОВ «Південьсудремсервіс», ТОВ СБК «РИФ», ТОВ «Укрморшлях», ДП «Дельта-лоцман»про визнання дій неправомірними, та акти КРУ такими що не відповідають вимогам законів,
До суду надійшов позов ОСОБА_1 до Контрольно-ревізійного управління в Миколаївській області у якому він просить визнати дії співробітників відповідача неправомірними, визнати акти КРУ №14-24/13 від 13.02.2008р., №14-24/29 від 28.03.2008р. такими що не відповідають вимогам закону.
Після початку розгляду справи по суті представником відповідача заявлено клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.1 ч. 1 ст.157 КАС України, так як позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Представник позивача заперечував проти закриття провадження у справі без проведення судової економічної експертизи.
Представник третьої соби ДП «Дельта-лоцман»підтримала клопотання про закриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до п. 3 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою КМ України від 20 квітня 2006 року N 550, акт ревізії - документ, який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати.
Слід зазначити, що акт ревізії є документом внутрішньої діяльності контрольно-ревізійних органів, не містить у собі будь - яких владних управлінських приписів, та не є рішенням суб'єкта владних повноважень. Отже, спір з цього приводу не містить ознак публічно-правового спору.
Таким чином, в даному випадку, як вбачається зі змісту позовної заяви та пояснень наданих під час розгляду справи, позивач звернувся до адміністративного суду з проханням визнати дії посадових осіб контрольно-ревізійного управлінні, які полягають у зазначенні в актах сум невідповідних фактичним, та наданні безпідставних висновків стосовно встановлених порушень в актах ревізії та визнання актів КРУ №14-24/13 від 13.02.2008р., №14-24/29 від 28.03.2008р. такими, що не відповідають вимогам закону (а не вимоги, прийнятої на підставі висновків зазначеного акту), що не входить до компетенції адміністративних судів України.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. п.1 ч.1 ст.157,165 КАС України, суд, -
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Контрольно-ревізійного управління в Миколаївській області, за участю третіх осіб ТОВ «Трафік-ОСК», ТОВ «Адамас-сервіс», ТОВ «Південьсудремсервіс», ТОВ СБК «РИФ», ТОВ «Укрморшлях», ДП «Дельта-лоцман»про визнання дій неправомірними, та акти КРУ такими що не відповідають вимогам законів - закрити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст..254КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя Е.А.Іванов