Ухвала від 19.12.2014 по справі 807/3555/14

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про витребування доказів

19 грудня 2014 рокум. Ужгород№ 807/3555/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ващиліна Р. О.,

при секретарі судового засідання - Меренич І. А.,

за участю сторін, які беруть участь у справі:

позивача: ОСОБА_1, представник - ОСОБА_2,

відповідача: Міжгірська районна державна адміністрація Закарпатської області, представник - не з'явився,

розглянувши у попередньому судовому засіданні клопотання представника позивача про витребування доказів в адміністративній справі № 807/3555/14 за позовною заявою ОСОБА_1 - начальника відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області до Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання протиправною відмову у переведенні позивача на посаду завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області, визнання протиправними дій щодо проведення конкурсу в частині заміщення вакантної посади завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 - начальник відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання протиправною відмову у переведенні позивача на посаду завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області, визнання протиправними дій щодо проведення конкурсу в частині заміщення вакантної посади завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області та зобов'язання вчинити певні дії.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 надав суду клопотання про витребування у Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області наступних доказів: 1) розпорядження щодо призначення на посаду завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області ОСОБА_3, а також розпорядження щодо призначення на посаду інших працівників сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області; 2) матеріали конкурсної комісії про проведення конкурсу у вересні 2014 року на заміщення вакантної посади завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області, в тому числі, розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області про проведення конкурсу, всі протоколи засідань конкурсної комісії з додатками, документи, подані до конкурсної комісії усіма кандидатами на заміщення посади завідувача сектору охорони здоров'я, а також інші документи, на підставі яких конкурсною комісією прийнято рішення за результатами конкурсу. Клопотання мотивує тим, що матеріали конкурсної комісії, на підставі яких приймалось рішення про призначення ОСОБА_3 на посаду завідувача сектору охорони здоров'я, носять внутрівідомчий характер та з підстав наявності в них інформації про інших осіб у їх наданні позивачу може бути відмовлено.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч.ч. 4 та 5 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази надають суду особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи (ст. 69 КАС України).

Згідно ч. 3 ст. 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів суд постановляє ухвалу.

У відповідності до ч. 4 ст. 71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати до суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.

Згідно ч. 3 ст. 79 КАС України письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду.

Частиною 5 ст. 124 Конституції України передбачено, що судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.

Обов'язковість рішень суду є однією з основних засад судочинства (п.9 ч. 3 ст. 129 Конституції України).

Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання. Крім того, невиконання судового рішення без поважних причин є підставою для притягнення до відповідальності (в тому числі кримінальної) в порядку, передбаченому законодавством.

З метою з'ясування всіх обставин у справі, суд приходить до висновку, що клопотання представника позивача про витребування доказів у даній справі слід задовольнити.

У випадку неможливості подання витребуваних доказів або необхідності більшого терміну для їх подання - повідомити суд в той-же строк.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 69, 71, 79, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Клопотання представника позивача про витребування доказів у справі за позовом ОСОБА_1 - начальника відділу охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області до Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області про визнання протиправною відмову у переведенні позивача на посаду завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області, визнання протиправними дій щодо проведення конкурсу в частині заміщення вакантної посади завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

2.Витребувати у Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області (вул. Шевченка, 97, смт. Міжгір'я, Міжгірський район, Закарпатська область, 90000) та зобов'язати у строк до 14 січня 2015 року подати до Закарпатського окружного адміністративного суду (вул. Загорська, буд. 30, м. Ужгород, Закарпатська область, 88017) наступні документи:

1) розпорядження щодо призначення на посаду завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області ОСОБА_3, а також розпорядження щодо призначення на посаду інших працівників сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області;

2) матеріали конкурсної комісії про проведення конкурсу у вересні 2014 року на заміщення вакантної посади завідувача сектору охорони здоров'я Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області, в тому числі, розпорядження голови Міжгірської районної державної адміністрації Закарпатської області про проведення конкурсу, всі протоколи засідань конкурсної комісії з додатками, документи, подані до конкурсної комісії усіма кандидатами на заміщення посади завідувача сектору охорони здоров'я, а також інші документи, на підставі яких конкурсною комісією прийнято рішення за результатами конкурсу.

3.Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути включено до апеляційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.

Суддя ОСОБА_4