Ухвала від 12.01.2012 по справі 2а-0770/3867/11

Справа № 2a-0770/3867/11

Рядок статзвіту № 2.1

Код - 11

УКРАЇНА
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про Закриття провадження у справі

12 січня 2012 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі колегії: головуючої Маєцької Н.Д., суддів: Большакової О.О., Дору Ю.Ю., за участю секретаря судового засідання Луцанич А.М., та осіб, які беруть участь у справі:

позивача: ОСОБА_1 ;

представника відповідача: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Прокуратури Івано-Франківської області, ОСОБА_3 - прокурора Івано-Франківської області, ОСОБА_4 - заступника прокурора Івано-Франківської області, ОСОБА_5 - начальника відділу Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій при розгляді скарг та звернень, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Прокуратури Івано-Франківської області, ОСОБА_3 - прокурора Івано-Франківської області, ОСОБА_4 - заступника прокурора Івано-Франківської області, ОСОБА_5 - начальника відділу Івано-Франківської області в якій просить суд визнати неправомірними та протиправними дії та бездіяльність прокуратури Івано-Франківської області, службових осіб прокуратури Івано-Франківської області: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 при розгляді скарг і звернень, організації і підготовці відповіді від 01.06.2007р. №06/2-1078-06 де порушені вимоги Закону України "Про звернення громадян", Закону України "Про прокуратуру", Закону України "Про інформацію", вимоги Конституції України, Кримінально-процесуального Кодексу України при розгляді колективних звернень і ухилення від проведення належної перевірки (розслідування) згідно доручення Генерального Прокурора України.

26.12.2011р. відповідачем подано суду клопотання про закриття провадження у даній справі, оскільки даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

В судовому засіданні судом на обговорення поставлено питання, щодо можливості розгляду даної справи в порядку адміністративного судочинства.

Представник відповідачів в судовому засіданні пояснив, що дана справа підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 57 КАС України, оскільки така має розглядатися в порядку кримінального судочинства, а не адміністративного.

З матеріалів справи вбачається, що позивач вважає, що дії та бездіяльність відповідачів проявилися у відсутності належного реагування з боку відповідача на його звернення, які подавалися в порядку ст. 97 КПК України, та подальшого оскарження прийнятого процесуального рішення в порядку ст. 99-1 КПК України. При цьому позивач посилається на порушення службовими особами прокуратури Івано-Франківської області вимог ст. ст. 95, 97, 98, 99, 100, 234 КПК України.

Зокрема, на виконання доручення Генеральної Прокуратури України прокуратурою Івано-Франківської області було проведено перевірку, в порядку ст. 97 КПК України, колективної скарги ОСОБА_1 та інших, щодо неправомірних, на їх думку, дій працівників прокуратури Закарпатської області. За результатами даної перевірки 05.02.2007р. прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи стосовно працівників прокуратури Закарпатської області, за відсутністю у їх діях ознак будь-якого злочину, передбаченого Кримінальним Кодексом України. Дане рішення, відповідно до вимог КПК України, було оскаржене ОСОБА_1 до суду. Постановою Івано-Франківського міського суду від 22.04.2010р. скаргу позивача на постанову від 05.02.2007р. про відмову у порушенні кримінальної справи залишено без задоволення. Ухвалою апеляційного суду Івано-Франківської області від 25.08.2010р. рішення першої інстанції залишено без змін.

05.07.2007р. позивач звернувся до прокуратури Івано-Франківської області із зверненням про надання йому копії висновку про законність прийнятого рішення про відмову в порушенні кримінальної справи від 05.02.2007р. Вказане звернення надійшло до відповідача 23.05.2007р. Відповідь на дане звернення надіслано позивачу 01.06.2007р. за вих. №06/2-1078-06. У вказаній відповіді позивачу роз'яснено, що висновок прокуратури по прийнятому прокуратурою Івано-Франківської області процесуальному рішенню є внутрішнім, службовим документом, мета створення такого документа є оптимізація роботи працівників відділу прокуратури в цілому, а надання таких документів громадянам чинним законодавством не передбачено.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Згідно ч. 1 с. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Пунктом першим частини другої ст. 17 КАС України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Органи прокуратури під час перевірки заяви про злочин та її вирішення виконують не владні управлінські функції, а владні процесуальні функції. тому, враховуючи вищенаведені приписи КАС України, такі спори не випливають із здійснення суб'єктом владних повноважень своїх владних управлінських функцій, а тому не належать до юрисдикції адміністративних судів.

Оскарження окремих процесуальних актів, дій чи бездіяльності органів дізнання, попереднього слідства і прокуратури до суду може здійснюватися у порядку встановлено КПК України, оскільки діяльність посадових осіб має свої особливості, не належить до сфери управлінської діяльності і не може бути предметом оскарження в порядку, визначеному КАС України.

Згідно п. 2 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Правовідносини. які склалися між позивачем та відповідачами, в даному випадку, знаходяться поза сферою застосування КАС України. Дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому, враховуючи вищенаведене, провадження по даній справі слід закрити.

Згідно п. 1 ч. 1 статті 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного та керуючись п. 1 ч.1 ст. 157, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Закрити провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Прокуроратури Івано-Франківської області, ОСОБА_3 - прокурора Івано-Франківської області, ОСОБА_4 - заступника прокурора Івано-Франківської області, ОСОБА_6 - начальник відділу Івано-Франківської області про визнання неправомірними дій при розгляді скарг та звернень - оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

2.Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуюча суддя Маєцька Н.Д.

Судді: Большакова О.О.

ОСОБА_7