Ухвала від 25.09.2015 по справі 804/19367/14

УХВАЛА

25 вересня 2015 р. Справа № 804/19367/14

Дніпропетровський окружний адмінстративний суд у складі: судді Царікової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську заяву Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" про відстрочення та розстрочення виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2015 у справі № 804/19367/14 за адміністративним позовом Західно - Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" про стягнення заборгованості в сумі 11826818,94 грн.,

ВСТАНОВИВ:

25.11.2014 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Західно - Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" про стягнення заборгованості в сумі 11826818,94 грн.

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2015 у справі № 804/19367/14 адміністративний позов задоволено повністю, вирішено стягнути з Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" суму заборгованості зі сплати податку на прибуток у розмірі 2495353,06 грн. та зі сплати податку на додану вартість у розмірі 9474404,03 грн. на користь Державного бюджету України.

28.07.2015 Дніпропетровським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі № 804/19367/14.

16 вересня 2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" про відстрочення та розстрочення виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2015 у справі № 804/19367/14.

В обґрунтування зазначеної заяви заявник вказав, що на момент звернення до суду із даною заявою, у нього наявні обставини, які позбавляють можливості погасити заборгованість в розмірі 11826818,94 грн. в повному обсязі та у встановлені строки. Комунальне підприємство "Павлоградтеплоенерго" не має фінансової можливості погасити вказану заборгованість в повному обсязі, що підтверджується звітами підприємства про фінансові результати за 2012 р., 2013 р., 2014 р., та за третій квартал 2015 року, а також зведеними результатами дебіторсько - кредиторської заборгованості, що підтверджується копіями документів, які додані до матеріалів справи. З огляду на наведене, Комунальне підприємство "Павлоградтеплоенерго" просить суд в порядку ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України розстрочити виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду по справі від 17.02.2015 № 804/19367/14 про стягнення з Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" заборгованості з податку на додану вартість у сумі 9474404 грн. 03 коп. та податку на прибуток в сумі 2495353 грн. 06 коп. на 60 (шістдесят) місяців, шляхом здійснення щомісячних платежів у розмірі 157906 грн. 73 коп. в рахунок погашення боргу з податку на додану вартість, 41589 грн. 22 коп. в рахунок боргу з податку на прибуток, а всього 199495 грн. 95 коп. починаючи з 01.01.2018.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2014 року заяву Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" про відстрочення та розстрочення виконання судового рішення призначено на 25.09.2015 о 09:15.

У судове засідання 25.09.2014 представник заявника з'явився, підтримав заяву про розсічення та відстрочення виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2015 по справі №804/19367/14, надав до суду клопотання про розгляд заяви в порядку письмового провадження.

Представник Західно - Донбаської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області у судовому засіданні 25.09.2015 звернувся до суду з клопотанням про розгляд заяви в порядку письмового провадження. Свою позицію на заяву Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" висловив в листі (від 24.09.2015 вих. № 504/04.10.15), в якому підтвердив відомості про фінансові складнощі заявника та зазначив, що не заперечує проти задоволення заяви.

Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.

Згідно з ч. 2 ст. 263 КАС України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Перевіривши матеріали заяви, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подана заява, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення заяви по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, суд дійшов висновку, що наведені у заяві Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" доводи є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З урахуванням вищенаведеного, враховуючи наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення та відсутність фінансової можливості у заявника погасити заборгованість в повному обсязі, що підтверджуються доказами, які містяться в матеріалах справи, суд приходить до висновку про можливість задоволення заяви Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" та вважає за необхідне відстрочити строком до 01.01.2018 та розстрочити виконання судового рішення - постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2015 у справі №804/19367/14 про стягнення з Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" заборгованості з податку на додану вартість у сумі 9474404 грн. 03 коп. та податку на прибуток в сумі 2495353 грн. 06 коп. на 60 (шістдесят) місяців, шляхом здійснення щомісячних платежів у розмірі 157906 грн. 73 коп. в рахунок погашення боргу з податку на додану вартість, 41589 грн. 22 коп. в рахунок боргу з податку на прибуток, а всього по 199495 грн. 95 коп. щомісячно, починаючи з 01.01.2018.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 165, 186, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Заяву Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго"задовольнити.

Відстрочити виконання постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2015 по справі № 804/19367/14 до 01.01.2018.

Розстрочити виконання судового рішення - постанови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17.02.2015 по справі № 804/19367/14 про стягнення з Комунального підприємства "Павлоградтеплоенерго" заборгованості з податку на додану вартість у сумі 9474404 грн. 03 коп. та податку на прибуток в сумі 2495353 грн. 06 коп. на 60 (шістдесят) місяців, шляхом здійснення щомісячних платежів у розмірі 157906 грн. 73 коп. в рахунок погашення боргу з податку на додану вартість, 41589 грн. 22 коп. в рахунок погашення боргу з податку на прибуток, всього по 199495 грн. 95 коп. рівними частками кожного місяця, строком сплати до 20 числа кожного місяця, починаючи з 01.01.2018.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя О.В. Царікова