Постанова від 23.09.2015 по справі 804/14182/15

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2015 р. Справа № 804/14182/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіРябчук О.С.

при секретаріСкупейко І.М.

за участю:

позивача представника відповідача ОСОБА_3 Юркова М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

08 вересня 2015 р. ОСОБА_3 (далі - позивач) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області (далі - відповідач) з вимогами про стягнення з Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області на користь ОСОБА_3 заборгованості в сумі 1 923,89 грн., з яких: 36,80 грн. - заборгованість з виплати надбавки згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 р.; 164,81 грн. - компенсація за невикористані відпустки; 38,32 грн. - заборгованість з оплати лікарняних; 1 574,31 грн. - недоплачена індексація заробітної плати; 71,69 грн. - заборгованість з матеріальної допомоги; 37,96 грн. - розрахункові.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначила наступне. ОСОБА_3 проходила службу в Управлінні Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області на посаді заступника начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів в порядку переведення з Фінансового управління П'ятихатської районної державної адміністрації. Наказом позивачу встановлено надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 30 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років. За попереднім місцем роботи позивачу була встановлена фіксована сума індексації в розмірі 539,28 грн. Наказом від 24.04.2014 р. ОСОБА_3 призначено на посаду начальника відділу, встановлено надбавку 40 %. Наказом від 14.05.2015 р. позивача звільнено з займаної посади в порядку переведення до Фінансового управління П'ятихатської районної державної адміністрації.В квітні 2014 р. заробітна плата позивача збільшилася на суму, яка не перевищує суму фіксованої індексації. При призначенні на іншу посаду змінилися істотні умови праці. Таким чином, ОСОБА_3 повинна нараховуватись підвищена заробітна плата, фіксована індексація та поточна індексація. В порушення норм законодавства відповідачем вираховувалася загальна сума індексації з урахуванням суми підвищення заробітної плати.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив в задоволенні позову відмовити. В обґрунтування своєї позиції зазначив наступне. З квітня 2014 р. відбулося збільшення заробітної плати позивача, яке не перевищує фіксованої індексації, крім того, у квітні 2014 р. у ОСОБА_3 виникло право на поточну індексацію, тому у базовому місяці сума виплат по індексації має визначатись з урахуванням суми підвищення заробітної плати. Тобто, сума виплат по індексації має зменшитись на суму підвищення заробітної плати. Крім того, сума коштів у розмірі 36,80 грн. за квітень 2014 р. донарахована та виплачена позивачу в травні 2014 р.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, суд приходить до наступного висновку.

06.02.2013 р. наказом Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області № 3-к ОСОБА_3 призначено на посаду заступника начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів в порядку переведення з Фінансового управління П'ятихатської районної державної адміністрації та з дня призначення встановлено надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 30 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 р.

Відповідно до довідки Фінансового управління П'ятихатської районної державної адміністрації від 26.06.2013 р. № 748 ОСОБА_3 на момент звільнення мала право на виплату індексації в розмірі фіксованої величини 539,28 грн. за повний відпрацьований місяць.

Наказом Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області від 24.04.2014 р. № 10-к ОСОБА_3 призначено на посаду начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів та встановлено надбавку за високі досягнення у праці в розмірі 40 % посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та надбавки за вислугу років відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09.03.2006 р.

Наказом Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області від 14.05.2015 р. № 06-к ОСОБА_3 звільнено з посади начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів в порядку переведення до Фінансового управління П'ятихатської районної державної адміністрації.

В обґрунтування позовних вимог позивачем надано лист Дніпропетровської обласної профспілкової організації працівників державних установ від 19.01.2015 р. № 2, відповідно до якого з липня 2014 р. ОСОБА_3 має нараховуватись підвищена заробітна плата, фіксована індексація та поточна індексація.

Відповідачем надано лист Міністерства соціальної політики від 12.06.2015 р. № 122/10/136-15, згідно до якого якщо у квітні 2014 р. у працівника виникло право на поточну індексацію, то у базовому місяці сума виплат по індексації мала визначатись з урахуванням суми підвищення заробітної плати. Тобто, сума виплат по індексації (фіксована індексація та поточна індексація) мала бути зменшена на суму підвищення заробітної плати.

Позивачем та відповідачем надано відомості про нарахування ОСОБА_3 заробітної плати.

В обох розрахунках фігурує сума 36,80 грн., нарахована в травні 2014 р., в розрахунку, наданому позивачем - як премія, в наданому відповідачем - як перерахунок заробітної плати.

Відповідно до ч. 5 ст. 95 Кодексу Законів про працю України заробітна плата підлягаєіндексації у встановленомузаконодавством порядку.

Згідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 5 вказаного Закону України підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів.

Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.

Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру: оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Згідно до п. 5 Порядку у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Відповідно до п. 102 Порядку для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість, та у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи сума індексації зберігається, якщо сума збільшення заробітної плати менша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць. У разі коли сума збільшення заробітної плати більша, ніж сума індексації, яка повинна нараховуватися за відповідний місяць, такий місяць вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративногосудочинстваУкраїникожна сторона повинна довести тіобставини, на якихґрунтуютьсяїївимоги та заперечення, крімвипадків, встановленихстаттею 72 цього Кодексу.

Оцінюючи усі докази, надані суду, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

З аналізу наведених норм законодавства вбачається, що підвищення заробітної плати за рахунок зростання надбавки, яка не має разового характеру та передбачена чинним законодавством, впливає на визначення базового місяця при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

Надбавка за високі досягнення у праці, встановлена позивачу при призначенні на посаду начальника відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів, передбачена чинним законодавством, спричинила зростання заробітної плати особи та є об'єктом індексації. Місяць, в якому встановлюється вказана надбавка, та місяць, в якому збільшується розмір надбавки, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

З призначенням на посаду начальника відділу ОСОБА_3 було встановлено надбавку за високі досягнення в праці, при цьому сума зростання заробітної плати була менше, ніж фіксована сума індексації. В такому разі позивачу мало бути здійснено підвищення заробітної плати та додано раніше зафіксовану суму індексації. При цьому, квітень 2014 р. є базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

У квітні 2014 р. у ОСОБА_3 виникло право на поточну індексацію, тому у базовому місяці сума виплат по індексації мала визначатись з урахуванням суми підвищення заробітної плати. Тобто, сума виплат по індексації (фіксована індексація та поточна індексація) мала бути зменшена на суму підвищення заробітної плати.

З наданих до суду відомостей про нарахування ОСОБА_3 заробітної плати встановлено, що сума 36,80 грн. виплачена позивачу в травні 2014 р.

Інші позовні вимоги є похідними від вимоги про донарахування недоплаченої індексації заробітної плати.

Враховуючи викладене, позовні вимоги ОСОБА_3 до Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області про стягнення коштів є не обґрунтованими та такими, які не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Управління Державної казначейської служби України у П'ятихатському районі Дніпропетровської області про стягнення коштів - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 24 вересня 2015 року

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 24.09.2015 Суддя З оригіналом згідно Помічник судді О.С. Рябчук О.С Рябчук М.М.Бухтіярова