Постанова від 21.04.2015 по справі 804/4073/15

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 квітня 2015 р. Справа № 804/4073/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Павловського Д.П., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області до Приватного Сільськогосподарського підприємства «Росток» про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

17 березня 2013 року до суду надійшов даний адміністративний позов, в якому позивач просить стягнути з Приватного Сільськогосподарського підприємства «Росток» заборгованість за користь Управління Пенсійного фонду України в Солонянському районі Дніпропетровської області за списком № 2 за період з 01.01.2015 по 0103 2015 року у розмірі 1408,22 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано позовною заявою від 17.03.2015 р.

Судом було направлено на адресу відповідача копію ухвали про відкриття скороченого провадження у справі. Копія ухвали отримана відповідачем 09.04.2015 року та надані на адресу суду заперечення від 14.04.2015 року.

В запереченнях відповідачем зазначено, що адміністративний позов є не обґрунтований та не підлягає задоволенню, оскільки платники фіксованого сільськогосподарського податку звільнені від виплату на доставку пенсій, призначений до п. «б-з» Закону України «Про пенсійне забезпечення». Крім того, професія різноробоча (кухар) відсутня ОСОБА_1, яка працювала не повний робочий день, а лише 3-6 годин в день та вийшла на пенсію відповідно до п. ж ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення», виплата пенсій здійснюється з коштів Пенсійного фонду України.

Стаття 10. Пенсійне забезпечення відповідно до цього Закону здійснюється органами Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд України є самостійною фінансово-банківською системою, не входить до складу державного бюджету України, формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.

Ч. 1 статті 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-ІУ законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, закону про державне пенсійне забезпечення, законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та cт. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднань, бюджетних, громадських та інших установ та організації, суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. «б-з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №71-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким внесено зміни до Податкового кодексу України, а саме слова фіксований сільськогосподарський податок замінено словами - єдиний податок четвертої групи.

Крім того, виключення щодо виплати пенсій та її доставку для платників фіксованого сільськогосподарського податку передбачених ст. 2 Закону України «Про збір, на обов'язкову державну пенсійне страхування» залишишся, оскільки Законом №71-VII лише замінено слова фіксований сільськогосподарський податок на єдиний податок четвертої групи, тому відповідно п. 281.3 Податкового кодексу, - від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Також,згідно п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» призначена та виплачується пенсія на пільгових умовах громадянам, які зайняті повний робочий день на роботах з особливо шкідливих і особливо важкими умовами праці, - за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. «ж» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» » жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

З огляду на вище викладене суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Керуючись ст.158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Постанова не набрала законної сили Суддя Помічник суддіОСОБА_2