за наслідками провадження за нововиявленими обставинами
28 листопада 2011 року Справа № 2a-5667/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засіданні ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку заяву управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі Волинської області про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Волинського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2011 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни,
14 листопада 2011 року управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі Волинської області (далі - УПФ України в м. Ковелі) звернулося в суд із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами ухвали Волинського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2011 року в справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни.
Заява обґрунтована тим, що 21.10.2011 року Волинським окружним адміністративним судом постановлено ухвалу про видачу дубліката виконавчого листа ОСОБА_2 у зв'язку з його втратою. Проте, дані обставини не відповідають дійсності, оскільки в УПФ України в м. Ковелі є постанова ВДВС Ковельського МРУЮ про відкриття виконавчого провадження від 28.09.2011 року ВП №28957136. Просить скасувати ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 21.10.2011 року про видачу дубліката виконавчого листа.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 15.11.2011 року відкрито провадження за нововиявленими обставинами.
Позивач та відповідач будучи належним чином повідомленими про час, дату та місце розгляду заяви за нововиявленими обставнами в судове засідання не з'явилися, своїх повноважних представників не направили, клопотань про відкладення розгляду заяви не подавали.
Оскільки згідно із частиною другою статті 252 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви і перегляду судового рішення, тому суд вважає за можливе розглянути заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за відсутності сторін або їх представників.
Дослідивши подану заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, письмові докази в справі, суд приходить до висновку, що дана заява підлягає до задоволення, в зв'язку з чим слід скасувати ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 21.10.2011 року, а в заяві про видачу дубліката виконавчого листа, відмовити, з огляду на слідуюче.
Судом встановлено, що в січні 2009 року ОСОБА_2 звернулася в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 11.06.2009 року вищеназваний позов задоволено частково, зобов'язано УПФ України в м. Ковелі провести нарахування підвищення пенсії ОСОБА_2 як дитині війни за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року включно та з 22.05.2008 року по 30.11.2008 року включно в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Дане рішення суду відповідачем - УПФ України в м. Ковелі оскаржувалось в апеляційному порядку, і постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.05.2011 року апеляційну скаргу УПФ України в м. Ковелі задоволено частково. Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 11.06.2009 року скасовано та прийнято нову постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_2 задоволено частково. Визнано неправомірними дії УПФ України в м. Ковелі щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_2 щомісячного підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 22.05.2008 року по 30.11.2008 року з врахуванням статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зобов'язано УПФ України в м. Ковелі нарахувати та виплати ОСОБА_2 щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 22.05.2008 року по 30.11.2008 року з врахуванням статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум. В задоволенні решти позовних вимог відмовити. Постанова набрала законної сили.
26.09.2011 року представнику позивача ОСОБА_3 було видано оригінал виконавчого листа №3692/2011.
12 жовтня 2011 року представником позивача до суду подано заяву про видачу дубліката виконавчого листа у зв'язку з його втратою. Ухвалою суду від 21.10.2011 року заяву про видачу дубліката виконавчого листа задоволено, постановлено видати дублікат виконавчого листа ОСОБА_2 у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни.
В заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами УПФ України в м. Ковелі зазначає, що повідомлені позивачем в заяві про видачу дубліката виконавчого листа обставини не відповідають дійсності, а тому ухвалу за наслідками цієї заяви слід скасувати. Суд вважає, що таке твердження УПФ України в м. Ковелі заслуговує на увагу суду з таких підстав.
Частина перша статті 245 КАС України передбачає, що постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Згідно із пунктом першим частини другої статті 245 КАС України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, які не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Як передбачено частиною першою статті 249 КАС України заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цієї обставини.
Відповідно до частини першої статті 253 КАС України суд може скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення. При ухваленні нового судового рішення суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції.
Судом встановлено, що при розгляді заяви про видачу дубліката виконавчого листа судом було направлено запит до ВДВС Ковельського МРУЮ щодо повідомлення суду про те, чи було звернено до примусового виконання виконавчий лист №3692/2011 від 26.09.2011 року. Проте, станом на день розгляду судом заяви про видачу дубліката виконавчого листа (21.10.2011 року) до Волинського окружного адміністративного суду відповіді на цей запит не надійшло.
Суд при розгляді заяви про видачу дубліката виконавчого листа виходив з того, що на день розгляду цієї заяви оригінал виконавчого листа є втраченим, у зв'язку з чим до виконання позивачем не пред'являвся, і тому заяву було задоволено.
Проте, з доданої УПФ України в м. Ковелі до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами постанови ВДВС Ковельського МРУЮ про відкриття виконавчого провадження вбачається, що 28.09.2011 року відкрито виконавче провадження по примусовому виконанню виконавчого листа №3692/2011 від 26.09.2011 року, виданого Волинським окружним адміністративним судом про зобов'язання УПФ України в м. Ковелі нарахувати та виплати ОСОБА_2 щомісячне підвищення до пенсії як дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 22.05.2008 року по 30.11.2008 року з врахуванням статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та виплачених сум. Крім того, це також стверджується листом ВДВС Ковельського МРУЮ від 24.11.2011 року за вихідним №56821/2, який досліджено в судовому засіданні.
Таким чином, судом встановлено, що на час розгляду заяви про видачу дубліката виконавчого листа та прийняття по ній ухвали судом (21.10.2011 року) Волинський окружний адміністративний суд виходив з того, що виконавчий лист №3692/2011 від 26.09.2011 року позивачем втрачений і до виконання не пред'являвся, в той час як після розгляду цієї заяви стало відомо, що цей виконавчий лист позивачем був пред'явлений до органу виконавчої служби для примусового виконання та по якому 28.09.2011 року відкрито виконавче провадження.
Оскільки обставини про втрату оригіналу виконавчого листа та відкриття про ньому виконавчого провадження є істотними для справи та не були відомі суду на час розгляду заяви про видачу дублікату виконавчого листа, а незнання судом про існування цих обставин призвело до помилки при вирішенні заяви, тому суд приходить до висновку, що ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 21.10.2011 року про видачу дубліката виконавчого листа слід скасувати.
Частиною першою статті 260 КАС України визначено, що адміністративний суд, який видав виконавчий лист, за заявою стягувача або поданням державного виконавця може видати його дублікат замість втраченого оригіналу виконавчого листа.
Так як судом встановлено, що фактичної втрати виконавчого листа не відбулось, тому в задоволенні заяви про видачу дубліката виконавчого листа по справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни на підставі статті 260 КАС України «Видача дубліката виконавчого листа» слід відмовити.
Керуючись статтями 165, 245 -247, 249, 252-253, 260 КАС України, суд
Заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами задовольнити.
Скасувати ухвалу Волинського окружного адміністративного суду від 21 жовтня 2011 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни, та прийняти нову ухвалу, якою в задоволенні заяви про видачу дубліката виконавчого листа у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі про зобов'язання провести нарахування щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни, відмовити.
Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі, та Відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий С.Ф. Костюкевич