Справа № 569/13392/15-ц
21 вересня 2015 року м.Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Кучина Н.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Реєстраційної служби ОСОБА_3 міського управління юстиції Рівненської області про визнання права власності на житловий будинок із земельною ділянкою.
Позивачі звернулися в суд з позовом до Реєстраційної служби ОСОБА_3 міського управління юстиції Рівненської області про визнання права власності на житловий будинок із земельною ділянкою,
Відповідно до положень ч. 1ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Справа за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Реєстраційної служби ОСОБА_3 міського управління юстиції Рівненської області, в силу дії приписів ч.1 та п.1, 2 ч.2 ст.17, п.6 ч.3 ст.108 КАС України підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду, а не Рівненському міському суду Рівненської області виходячи з наступного.
В позовній заяві позивачі ставлять питання про скасування реєстрації 3-х кімнатної квартири, у зв'язку з новоутворенням нової будови (садиби) за адресою вул.. Ціолковського 6/2 у м. Рівне, крім того, просять зобов'язати Реєстраційну службу ОСОБА_3 міського управління юстиції Рівненської області провести реєстрацію права власності та визнати право приватної власності на майно за позивачами.
Згідно з частиною 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.
Справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1. ч.1 ст. 3 КАС України).
Відповідно до п. 1-4 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг. Слід відмітити, що вищенаведений перелік адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Судом встановлено, що відповідачем по даній справі є Реєстраційна служба ОСОБА_3 міського управління юстиції Рівненської області, а у відповідності до ч.2 ст. 18 КАС України даний позов підсудний окружному адміністративному суду, оскільки окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Отже, даний спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, а саме органу виконавчої влади, що реалізовував у цих відносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції.
З огляду на викладене, суддя приходить до висновку, що дану справу має розглядати окружний адміністративний суд та вказаний позов не може бути прийнятий до розгляду в ОСОБА_3 міському суді у зв”язку з його непідсудністю цьому суду ( п.6 ч.3 ст. 108 КАС України).
Таким чином, виходячи з суб'єктного складу спірних правовідносин, предмету позову, вказаний спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а не в порядку цивільного судочинства, як це зазначено в позовній заяві.
Відповідно до п.1 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. 122 п.1 ч.2 України,
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Реєстраційна служба ОСОБА_3 міського управління юстиції Рівненської області про визнання права власності на житловий будинок із земельною ділянкою.
Роз'яснити ОСОБА_1, ОСОБА_2 їх право на звернення з даним позовом до суду в порядку адміністративного судочинства, до ОСОБА_3 окружного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Рівненського міського суду Кучина Н.Г.