23 липня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/3847/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю.,
за участю секретаря - Лисака С.В.,
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
представників відповідача - ОСОБА_4, ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Спільного підприємства "Полтавська газонафтова компанія" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу, -
21 червня 2013 року Спільне підприємство"Полтавська газонафтова компанія" (надалі - СП "Полтавська газонафтова компанія", позивач) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби (надалі - ДПІ у м. Полтаві, відповідач) про визнання протиправними дій про призначення проведення виїзної планової документальної перевіки СП "Полтавська газонафтова компанія" на 27 червня 2013 року, визнання протиправним та скасування наказу №1638 від 17.06.2013 про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" код за ЄДРПОУ 20041662".
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що 19 червня 2013 року СП "Полтавська газонафтова компанія" отримано копію наказу № 1638 "Про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" та повідомлення про дату початку перевірки № 748, відповідно до даних документів була призначена планова виїзна документальна перевірка СП "Полтавська газонафтова компанія" з питань дотримання позивачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року. Позивач вважає, що дії по призначенню перевірки та зазначений наказ є протиправними, оскільки оскаржуваний наказ містить інформацію про початок проведення перевірки, яка суперечить положенням п.77.4 ст.77 Податкового кодексу України.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили суд позов задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечували у повному обсязі, посилаючись на те, що під час винесення спірного наказу вимоги діючого законодавства були дотримані, посадові особи ДПІ діяли в межах своїх повноважень та у спосіб, визначений Податковим кодексом України, а тому підстави для задоволення позову відсутні. Просили відмовити у задоволенні позову.
Суд, заслухавши пояснення представників позивача та представників відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що 05.06.2013 Державною податковою інспекцією у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби до Головного управління Міндоходів у Полтавській області направлено лист №3159/8/22.1-19 щодо включення, шляхом коригування, СП "Полтавська газонафтова компанія" до плану-графіку документальних перевірок за червень 2013 року.
У зв'язку із цим, на підставі п.п 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, ст. 77, п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України Державною податковою інспекцією у м. Полтаві Полтавської обласної Державної податкової служби виданий наказ від 17.06.2013 №1638 "Про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" код за ЄДРПОУ 20041662" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010 по 31.12.2012.
На підтвердження прийняття вказаного наказу, податковим органом вручено СП "Полтавська газонафтова компанія" повідомлення №748 від 17.06.2013, в якому зазначено про початок проведення перевірки з 27.06.2013.
Позивач не погодившись із діями ДПІ у м. Полтаві щодо призначення документальної планової виїзної перевірки та наказом № 1638 від 17.06.2013, звернувся до суду із вимогами про визнання протиправними дій, визнання протиправним даного наказу та його скасування.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог про визнання протиправним та скасування спірного наказу ДПІ у м. Полтаві, суд виходить з наступного.
Відповідно до підпунктів 20.1.4, 20.1.6 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право: проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом; для здійснення функцій, визначених податковим законодавством; для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.
Згідно статті 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно з підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи органу державної податкової служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
В ході судового розгляду справи представник позивача зазначив про неправомірність наказу ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби від 17.06.2013 №1638 про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" у зв'язку із виданням його державним органом, що на час видання наказу перебував у стані припинення та вказав, що такий наказ повинен був бути виданий ДПІ у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області, яка була утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів".
Судом встановлено, що відповідно до наказу Державної податкової служби України від 05.06.2013 №34 "Про реорганізацію територіальних органів Державної податкової служби у Полтавській області" (а.с.91) з метою реалізації постанов Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 №14 "Про внесення змін у додатки до постанов Кабінету Міністрів України від 07.09.2011 №937 і від 14.11.2011 №1184" (якою передбачено скорочення чисельності працівників, які виконували функції органів, що реорганізуються), від 20.03.2013 №229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів", відповідно до порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, розпочато реорганізацію територіальних органів Державної податкової служби у Полтавській області. На виконання даного наказу, утворено комісію з проведення реорганізації Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби, головою якої призначено заступника начальника державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби ОСОБА_6
Наказом Державної податкової служби України від 05.06.2013 №34 встановлений тримісячних строк для проведення реорганізації з моменту опублікування повідомлення про прийняте рішення щодо припинення територіальних органів Державної податкової служби у Полтавській області у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Відповідно до наявного в матеріалах справи витягу з інформаційної бази Єдиного державного реєстру повідомлення про прийняте рішення щодо припинення ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби опубліковане 06.06.2013.
Зазначене відповідає положенням пунктів 1-3 статті 105 Цивільного кодексу України, відповідно до яких: учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.
Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.
Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора.
За відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, з 07.06.2013 ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби перебуває в стані припинення, за рішенням засновників (а.с.96).
Юридична особа, відповідно до положень пункту 2 статті 104 Цивільного кодексу України є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до наявних в матеріалах справи довідки (а.с.95) та витягу (а.с.96-98) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 16.07.2013 записи про припинення ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби відсутні.
Таким чином, і станом на дату винесення оскаржуваного наказу від 17.06.2013 №1638 "про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" і станом на дату винесення наказу від 25.06.2013 №58 "про скасування наказу ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби від 17.06.2013 №1638 "про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія", як і станом на дату розгляду справи, ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби не є припиненою.
Пунктом 4 статті 105 Цивільного кодексу України передбачений перехід до комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення, повноваження щодо управління справами юридичної особи. ОСОБА_7 комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Наказ від 17.06.2013 №1638 підписаний ОСОБА_7 комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС, заступником начальника ДПІ ОСОБА_6
Таким чином, видання наказу від 17.06.2013 №1638 про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" ДПІ у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби і підписання його від імені відповідача ОСОБА_7 комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС, заступником начальника ДПІ ОСОБА_6 відповідає вимогам чинного законодавства України.
Перевіряючи обґрунтованість тверджень представника позивача про обов'язковість видання наказу про проведення перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" ДПІ у м. Полтаві Міндоходів у Полтавській області, суд встановив наступне.
ДПІ у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області була утворена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів". Наказом від 24.05.2013 №750-о (а.с.127) відповідно до Указу Президента України від 18.03.2013 №141/2013 "Про Міністерство доходів і зборів України" та постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 №229 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" призначено в порядку переведення ОСОБА_8 на посаду начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області, звільнивши з посади начальника Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби.
В ході судового розгляду справи представник відповідача пояснила, що станом на дату видання наказу від 17.06.2013 №1638 про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" у штаті новоствореного органу Головного управління Міндоходів у Полтавській області окрім начальника, призначеного відповідно до наказу від 24.05.2013 №750-о Міністерства доходів і зборів України, інших осіб не було. Повноцінне функціонування органу Головного управління Міндоходів України у Полтавській області, однією особою забезпечено бути не могло.
21.06.2013 наказом Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області від 21.06.2013 №1-о "Про призначення працівників" (а.с.128) 21.06.2013 87% штатних працівників було призначено на посади у Державній податковій інспекції у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області в порядку переведення з Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби.
Таким чином, з 21.06.2013 зі штату працівників Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби було виведено ту кількість працівників, що забезпечували діяльність відповідача, зокрема, в частині можливості проведення документальних перевірок, і забезпечено Державну податкову інспекцію у м. Полтаві Головного управління Міндоходів у Полтавській області тим штатом працівників, за наявності якого орган Міндоходів має можливість повноцінно функціонувати, зокрема, в частині проведення перевірок суб'єктів господарювання.
Саме зазначені обставини, за поясненнями представника відповідача, наданими в ході судового розгляду справи стали підґрунтям винесення наказу від 25.06.2013 №58 "Про скасування наказу ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС від 17.06.2013 №1638 "Про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" код за ЄДРПОУ 20041662".
Суд зазначає, що жодною нормою законодавства, чинного на даний час, не передбачено обов'язковості провадження певного виду діяльності новоствореним органом державної влади негайно з дня його створення, так як і не передбачено позбавлення прав та обов'язків будь якого органу держаної влади в день прийняття рішення про його припинення. Законодавством чітко передбачено процедуру припинення юридичної особи, що триває певний проміжок часу, адже миттєве припинення виконання покладених на певний орган обов'язків призведе до порушення прав та законних інтересів громадян.
За викладеного, видання наказу про проведення перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" 17.06.2013 Державною податковою інспекцією у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби, а не Державною податковою інспекцією у м. Полтаві Головного управління Міндоходів Полтавської області відповідає вимогам закону.
Представник позивача вказав про протиправність наказу від 17.06.2013 №1638 "Про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" код за ЄДРПОУ 20041662" у зв'язку із порушення під час його видання відповідачем вимог пункту 77.1 статті 77 Податкового кодексу України, а саме призначення проведення перевірки суб'єкта господарювання за відсутності його у плані-графіку проведення документальних перевірок на відповідний період.
Відповідно до положень статті 77 Податкового кодексу України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи державної податкової служби.
Про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймаються рішення, яке оформлюється наказом.
Органи державної податкової служби постійно здійснюють планування перевірок суб'єктів господарювання з метою забезпечення єдиного порядку на виконання вимог Податкового кодексу України. Планування проведення планових виїзних документальних перевірок здійснювалось на підставі Методичних рекомендацій щодо складання плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, затверджених наказом ДПС України від 27.06.2012р. № 553 ДСК "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо складання плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання".
Формування квартального плану-графіка територіальних органів Міндоходів здійснюється у порядку, встановленому у розділі 3 "Відбір суб'єктів господарювання для перевірки" цих Методичних рекомендацій.
Згідно пункту 1 вказаного вище наказу, формування та коригування планів-графіків здійснюється засобами АІС "Облік податків і платежів" (підсистеми "Податковий аудит" системи "Податковий блок").
Структурні підрозділи Міндоходів надають до 25 числа другого місяця кварталу пропозиції для врахування при формуванні плану перевірок ризикових платників податків з обґрунтуванням необхідності включення.
Сформований перелік платників податків не пізніше 1 числа третього місяця кварталу направляється до регіональних управлінь Міндоходів для використання при формуванні плану-графіка на наступний квартал.
Пунктом 5 наказу № 98/ДСК передбачено можливість внесення змін до плану-графіка, які проводяться за поданням регіональних управлінь Міндоходів, вносяться до АІС "Облік податків і платежів" (підсистеми "Податковий аудит" системи "Податковий блок") після затвердження керівництвом Міндоходів.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у м. Полтаві ДПС у Полтавській області до Головного управління Міндоходів у Полтавській області направлений лист від 05.06.2013року за № 3159/8/22.1-19 щодо включення СП "Полтавська газонафтова компанія" до плану-графіка документальних перевірок на червень 2013 року шляхом коригування.
Департамент податкового та митного аудиту Міністерства доходів і зборів України повідомив відповідача про включення СП "Полтавська газонафтова компанія" до плану-графіка проведення планових перевірок за ІІ квартал 2013 року, шляхом проведення у червні місяці 2013 року коригування плану-графіка, що затверджено заступником Міністра доходів і зборів України 17.06.2013 за №55/99-99-2202-01-29 ДСК (а.с.122).
Отже, в зв'язку із включенням позивача до плану-графіку проведення перевірок на II квартал 2013 року та на підставі статті 77 розділу ІІ глави 8 Податкового кодексу України виданий наказ №1638 від 17.06.2013 про призначення планової документальної виїзної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" з метою здійснення контролю за додержанням податкового, валютного та іншого законодавства.
Позивач стверджує про протиправність наказу від 17.06.2013 №1638 "Про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" код за ЄДРПОУ 20041662" у зв'язку із недотриманням відповідачем вимог пункту 77.4 статті 77 Податкового кодексу України, не надісланням ДПІ в м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби на адресу позивача копії наказу про проведення перевірки за 10 календарних днів до її початку.
Відповідно до положень пункту 77.4. статті 7 Податкового кодексу України право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Зі змісту наказу від 17.06.2013 №1638 "Про проведення виїзної планової документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" код за ЄДРПОУ 20041662" вбачається про визначення дати початку проведення перевірки підприємства позивача - 27.06.2013.
З матеріалів справи вбачається про направлення поштового відправлення із копією наказу про проведення перевірки від 17.06.2013 №1638 ДПІ в м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби на адресу позивача 17.06.2013 (копія фіскального чеку №3119 від 17.06.2013 (а.с.14).
Таким чином, вимоги Податкового кодексу України щодо порядку направлення повідомлення про проведення планової виїзної документальної перевірки за 10 календарних днів до її початку дотримані відповідачем.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що оскаржуваний наказ прийнято ДПІ у м. Полтаві на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що встановлені Податковим кодексом України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано та обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Таким чином, позовні вимоги СП "Полтавська газонафтова компанія" про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби щодо призначення проведення виїзної документальної перевірки СП "Полтавська газонафтова компанія" та скасування наказу від 17.06.2013 № 1638 - необґрунтовані та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
В задоволенні адміністративного позову Спільного підприємства "Полтавська газонафтова компанія" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування наказу відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 29 липня 2013 року.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва