08 липня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/3779/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю.,
при секретарі - Горбач Д.О.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Рунівщинської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії, -
21 червня 2013 року позивач ОСОБА_3 фінансова інспекція в Полтавській області звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Рунівщинської сільської ради про зобов'язання виконати пункти 1, 2, 3, 4 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень від 08.04.2013 №01-14/592, а саме:
відобразити в обліку дебіторську заборгованість за нестягнутими коштами благодійної допомоги. Стягнути благодійну допомогу в загальній сумі 307976,63 грн.: з ТОВ "Володар" - 100000,00 грн., ПП "Зоря" Р - 17279,98 грн., ПП "Альфа-капітал" - 190696,65 грн. за невиконання умов договору, в тому числі, в судовому порядку;
звернутися до Полтавської районної державної адміністрації щодо укладення договору оренди з ТОВ "Володар" на використання земельної ділянки під геологічною вежею. Провести роботу щодо забезпечення надходження землекористувачем до місцевого бюджету плати за землю в сумі 1820,65 грн.;
стягнути з винних осіб нестачу матеріальних цінностей на загальну суму 6500,00 грн., в порядку та розмірах встановлених чинним законодавством, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №116, з яких в порядку визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 6500,00 грн.;
відобразити в обліку дебіторську заборгованість за не виконані роботи. Забезпечити повернення ДП "Сирена-01" НВП Сирена" зайвих витрат, шляхом повернення коштів та подання позовів в загальній сумі 1127,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що за результатами проведеної планової виїзної ревізії виконання бюджету Рунівщинської сільської ради за період з 01.01.2009 по 31.12.2012, що оформлена актом ревізії від 29.03.2013 року №01-21/74, Полтавською міжрайонною Держфінінспекцією направлено сільському голові Рунівщинської сільської ради вимогу за №01-14/592 від 08.04.2013 про усунення виявлених ревізією порушень в термін до 20.04.2013. Оскільки на момент подання позовної заяви інформація про виконання відповідачем вказаних вимог у позивача відсутня, останній скористався правом звернення до суду з позовом про зобов'язання Рунівщинської сільської ради вчинити дії, а саме: виконати пункти 1, 2, 3, 4 вимоги №01-14/592 від 08.04.2013.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В судовому засіданні представник відповідача проти позову в частині позовних вимог про зобов'язання виконати пункти 1, 2, 4 вимоги №01-14/592 від 08.04.2013 не заперечував. Вказав, що вважає пункт 3 вищевказаної вимоги необгрунтованим, зазначив про недостатність посилання позивача тільки на лист управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Полтавській області від 26.03.2013 №7/865 де підтверджено директором ПП "Ном", що займається виробництвом котлів та має спеціальні знання в цій сфері, маркування котлів. Зазначив, що данний спеціаліст лише зробив припущення про встановлення та експлуатацію у Рунівшинському будинку культури котла КЧМ 100, а не КЧМ 60.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши та дослідивши наявні в матеріалах справи документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
Полтавською міжрайонною ОСОБА_3 фінансовою інспекцією Державної фінансової інспекції в Полтавській області відповідно до п. 8.4.6.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції в Полтавській області на IV квартал 2012 року та на підставі направлень від 28.12.2012 №236 та №237, від 25.02.2013 №94, №95, від 01.03.2013 №99 проведено планову виїзну ревізію виконання бюджету Рунівщинської сільської ради за період з 01.01.2009 по 31.12.2012 року.
Ревізію проведено з 28.12.2012 по 26.03.2013 у відповідності до питань програми ревізії та робочого плану з відома сільського голови ОСОБА_2 та головного бухгалтера ОСОБА_4. Ревізію було зупинено з 29.12.2012 по 24.02.2013 для проведення зустрічних звірок.
За результатами ревізії складено акт від 29.03.2013 № 01-21/74, який підписано головою Рунівщинської сільської ради ОСОБА_2 та головним бухгалтером ОСОБА_4 без заперечень.
Відповідно до ст. 2 Закону України від 26.01.1993, № 2939-XII "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи. ОСОБА_3 фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування. Порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пунктом 10 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органи державного фінансового контролю мають право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Пунктами 7, 8 ст. 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" встановлено, що ОСОБА_3 фінансова інспекція України, державна фінансова інспекція в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
ДФІ в Полтавській області за результатами ревізії Рунівщинської сільської ради пред'явлено вимогу від 08.04.2013 №01-14/592 "Про усунення порушень".
Вимогою встановлено термін подання інформації про її виконання до 20.04.2013.
Судом встановлено, що вказана вимога ДФІ в Полтавській області від 08.04.2013 №01-14/592 відповідачем у встановленому законодавством порядку не оскаржувалася.
Оскільки у встановлений строк відповідачем вимогу в повному обсязі не виконано, ДФІ в Полтавській області звернулась до суду з позовом про зобов'язання виконати пункти 1, 2, 3, 4 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень від 08.04.2013 №01-14/592.
Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог ДФІ в Полтавській області, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 1 вимоги ДФІ в Полтавській області від 08.04.2013 №01-14/592 відповідача зобов'язано відобразити в обліку дебіторську заборгованість за нестягнутими коштами благодійної допомоги. Стягнути благодійну допомогу в загальній сумі 310126,63 грн.: з ТОВ "Володар", ПП "Зоря" Р, ПП "Альфа-капітал" за невиконання умов договору, в тому числі, в судовому порядку.
Згідно акту перевірки, в ході ревізії встановлено, що Рунівщинською сільською радою було укладено з ПП «Зоря»Р договір тимчасового користування земельною ділянкою від 01.01.2010 року № 3/10.
Відповідно до п. 2.1 вищезазначеного договору передбачено за тимчасове користування земельною ділянкою внесення ПП «Зоря» Р на рахунок Рунівщинської сільської ради добровільного, благодійного внеску на рахунок цільових фондів утворених Рунівщинською сільською радою в сумі 48695,65 грн. Відповідно до п. 2.2 передбачено проведення оплати за тимчасове користування землею з врахуванням індексу інфляції.
Згідно даних бухгалтерського обліку до цільового фонду Рунівщинської сільської ради відповідно до умов договору тимчасового користування земельною ділянкою від 01.01.2010 року № 3/10 від ПП «Зоря» Р надійшли благодійні внески в загальній сумі 44637,67 грн.
Крім того, Рунівщинською сільською радою укладено з ПП «Зоря» Р договір про соціально-економічне партнерство від 01.02.2012 року. Предметом договору є взаємне партнерство сторін з метою досягнення стабільного соціального і економічного розвитку адміністративної території.
Пунктом 2.2 вищезазначеного договору передбачено здійснення благодійної діяльності, яка направлена на оновлення та розвиток об'єктів соціально-економічної і інженерно-транспортної інфраструктури Рунівщинської сільської ради з розмірі 17634,46 грн. на рахунок цільового фонду спеціального фонду бюджету сільської ради.
Згідно даних бухгалтерського обліку до цільового фонду Рунівщинської сільської ради відповідно до умов договору про соціально-економічне партнерство від 01.02.2012 року від ПП «Зоря» Р протягом 2012 року надійшли благодійні внески в загальній сумі 4408,62 грн.
Таким чином, в ході ревізії встановлено, що ПП «Зоря» Р не виконано умови укладених з Рунівщинською сільською радою вищезазначених договорів внаслідок чого Рунівщинською сільською радою в 2010 та 2012 роках недоотримано коштів цільового фонду в загальній сумі 19 430,08 грн.
Проведеною в ході ревізією зустрічною звіркою по питанню документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та взаєморозрахунків ПП «Зоря» Р із Рунівщинською сільською радою за період з 01.01.2009 по 31.12.2012 року встановлено невиконання умов укладених договорів тимчасового користування земельною ділянкою від 23.12.2008 (зі змінами від 03.04.2009) № 3/9, від 01.01.2010 року № 3/10 та договору про соціально-економічне партнерство від 01.02.2012 року в частині надходження благодійних внесків до цільового фонду Рунівщинської сільської ради, внаслідок чого Рунівщинською сільською радою недоотримано коштів цільового фонду в загальній сумі 44 108,12 грн., в тому числі в межах позовної давності в сумі 19 430,08 грн. (2010 рік - 6 204,24 грн., 2012 рік - 13 225,84 грн.).
Крім того в ході ревізії встановлено, що Рунівщинською сільською радою було укладено з ПП «Альфа-Капітал» договора тимчасового користування земельною ділянкою від 01.01.2010 № 1/10 та від 01.01.2010 № 2/10.
Пунктами 2.1 вищезазначених договорів передбачено за тимчасове користування земельних ділянок внесення ПП «Альфа-Капітал» на рахунок Рунівщинської сільської ради добровільного, благодійного внеску на рахунок цільових фондів утворених Рунівщинською сільською радою в загальній сумі 169781,41 грн. Відповідно до п. 2.3 передбачено проведення оплати за тимчасове користування землею з врахуванням індексу інфляції.
Згідно даних бухгалтерського обліку до цільового фонду Рунівщинської сільської ради відповідно до умов договорів тимчасового користування земельними ділянками від 01.01.2010 № 1/10 та від 01.01.2010 № 2/10 від ПП «Альфа-Капітал» надійшли благодійні внески в загальній сумі 108600,76 грн.
01.02.2012 року Рунівщинською сільською радою укладено з ПП «Альфа-Капітал» договір про соціально-економічне партнерство.
Предметом даного договору є взаємне партнерство сторін з метою досягнення стабільного соціального і економічного розвитку адміністративної території. Пунктом 2.2 вищезазначеного договору передбачено здійснення благодійної діяльності, яка направлена на оновлення та розвиток об'єктів соціально-економічної і інженерно - транспортної інфраструктури Рунівщинської сільської ради в розмірі 129.516,00 грн. на рахунок цільового фонду спеціального фонду бюджету сільської ради.
Згідно даних бухгалтерського обліку надходження до цільового фонду Рунівщинської сільської ради відповідно до умов Договору про соціально-економічне партнерство від 01.02.2012 року від ПП «Альфа-Капітал» благодійних внесків не відображено.
Таким чином, в ході ревізії встановлено, що ПП «Альфа-Капітал» не виконано умови укладених з Рунівщинською сільською радою вищезазначених договорів внаслідок чого Рунівщинською сільською радою в 2010 та 2012 роках недоотримано коштів цільового фонду в загальній сумі 190 696,65 грн. (169781,41 грн. - 108600,76 грн. + 129.516,00 грн.).
Проведеною в ході ревізією зустрічною звіркою по питанню документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та взаєморозрахунків ПП «Альфа-Капітал» із Рунівщинською сільською радою за період з 01.01.2009 по 31.12.2012 року встановлено невиконання умов укладених Договорів тимчасового користування земельною ділянкою від 01.01.2010 № 1/10 та від 01.01.2010 № 2/10 в частині надходження благодійних внесків до цільового фонду Рунівщинської сільської ради, внаслідок чого Рунівщинською сільською радою недоотримано коштів цільового фонду в загальній сумі 61 180,65 грн. До зустрічної звірки розрахунки з Рунівщинською сільською радою відповідно до умов укладеного договору про соціально-економічне партнерство від 01.02.2012 від ПП «Альфа-Капітал» не надано.
Ревізією встановлено, що десятою сесією Рунівщинської сільської ради шостого скликання від 31.01.2012 прийнято рішення «Про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури в с. Рунівщина». Даним рішенням встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструктури с. Рунівщина від кошторисної вартості будівництва (реконструкції) об'єкта містобудування.
Дванадцятою сесією Рунівщинської сільської ради шостого скликання від 26.04.2012 прийнято рішення «Про укладання договору для інвестування інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури Рунівщинської сільської громади».
На виконання рішень десятої сесії Рунівщинської сільської ради шостого скликання від 31.01.2012 та дванадцятої сесії від 26.04.2012 Рунівщинською сільською радою з ТОВ «Володар» було укладено Договір № 1 про інвестування на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури Рунівщинської сільської ради Полтавського району Полтавської області.
Предметом вказаного договору є перерахування, у зв'язку зі здійсненням ТОВ «Володар» господарської діяльності на території Рунівщинської сільської ради, на рахунок Рунівщинської сільської ради відповідно до графіку розстрочення платежу 20.04.2012 та 20.10.2012 коштів в загальній сумі 200 000 грн.
Згідно пояснення представника відповідача вартість предмету про інвестування на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури Рунівщинської сільської ради укладався з ТОВ «Володар» на підставі рішень 10 сесії сільської ради шостого скликання від 31.01.2012 та 12 сесії сільської ради шостого скликання від 26.04.2012.
Однак, згідно даних бухгалтерського обліку на спеціальний рахунок рунівщинської сільської ради відповідно до умов договір № 1 від 13.04.2012 року про інвестування на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури Рунівщинської сільської ради Полтавського району Полтавської області від ТОВ «Володар» надійшли кошти від пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту в загальній сумі 100 000,00 грн.
Таким чином, контрагентами ПП «Зоря» Р, ПП «Альфа - Капітал», ТОВ «Володар» при настанні строку виконання договорів, не виконано умови укладених договорів, чим порушено вимоги статті 193 Господарського кодексу України, внаслідок чого Рунівщинською сільською радою не отримано коштів цільового фонду в сумі 310 126,63 грн. Порушення призвело до заниження доходів Рунівщинської сільської ради та відповідно до матеріальної шкоди (збитків) завданих сільській раді на вказану суму.
На момент подання позову, що не заперечується сторонами, залишок невідшкодованої суми порушення по п.1 вимоги становить 307976,63 грн., а саме, відповідачем не стягнуто коштами благодійну допомогу з ТОВ "Володар" - 100000,00 грн., ПП "Зоря" Р - 17279,98 грн., ПП "Альфа-капітал" - 190696,65 грн. за невиконання умов вищевказаних договорів.
Пунктом 2 вимоги ДФІ в Полтавській області від 08.04.2013 №01-14/592 відповідача зобов'язано звернутися до Полтавської районної державної адміністрації щодо укладення договору оренди з ТОВ "Володар" на використання земельної ділянки під геологічною вежею. Провести роботу щодо забезпечення надходження землекористувачем до місцевого бюджету плати за землю в сумі 1820,65 грн.
В ході дослідженням питання повноти сплати орендної плати за землю встановлено, що на території Рунівщинської сільської ради ТОВ «Володар» використовує земельну ділянку під розміщенням бурової вежі.
При цьому, на запит Полтавської міжрайонної державної фінансової інспекції від 28.02.2013 Рунівщинською сільською радою документи, що посвідчують право ТОВ «Володар» на користування земельною ділянкою до ревізії не надано.
Відповідно до наданої Рунівщинською сільською радою в ході ревізії довідки «земельна ділянка площею 2,39 га, на якій з травня 2012 року розміщена бурова вежа ТОВ «Володар», знаходиться за межами населеного пункту с. Рунівщина. Розпорядником земель за межами населених пунктів на час виділення земельної ділянки була Полтавська РДА. Рунівщинська сільська рада не надавала погодження на виділення зазначеної земельної ділянки у користування ТОВ «Володар».
В ході ревізії Полтавською районною державною адміністрацією на запит Полтавської міжрайонної держфінінспекції інформацію щодо укладання договору оренди Полтавською РДА з ТОВ «Володар», а також розпоряджень щодо використання ТОВ «Володар» земельної ділянки за період з 01.01.2009 по 31.12.2012 не надано.
Як пояснив представник позивача, Полтавською міжрайонною державною фінансовою інспекцією було направлено лист до державної інспекції сільського господарства в Полтавській області щодо залучення спеціаліста інспекції для визначення розміру збитків за самовільний захват ТОВ «Володар» землі.
Відповідно до наданої на запит інформації державної інспекції сільського господарства в Полтавській області «відповідно до п. 1 ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підставами для здійснення позапланових заходів є: звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення».
Відповідно до Актів від 12.03.2013 та 17.03.2013, узгоджувальною комісією із земельних питань Рунівщинської сільської ради встановлено, що земельна ділянка, яку використовує ТОВ «Володар» для бурової вежі та обнесеною земельним валом становить 2,24 га. Крім того, площа під'їзної дороги становить 0,15 га.
Відповідно до вимог пп. в) п. 1 ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Ревізією використання ТОВ «Володар» земельної ділянки встановлено, що, в порушення вимог пп. в) п. І ст. 96 Земельного кодексу України та ст. 278 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-У 1, якою визначено ставки податку за земельні ділянки, надані підприємствам промисловості за межами населених пунктів, ТОВ «Володар» за користування земельною ділянкою в розмірі 2,39 га, згідно даних бухгалтерського обліку за період з 01.01.2009 по 31.12.2012 року плата за користування земельною ділянкою не проводилась. В результаті не сплати ТОВ «Володар» плати за користування земельною ділянкою місцевим бюджетом в 2012 році недоотримано кошти в загальній сумі 1820,65 гри.
Внаслідок вище зазначеного, занижено розмір надходжень за оренду земельних ділянок по коду доходів 1305000 „Плата за землю ", та як наслідок занижено дохідну частину загального фонду сільського бюджету станом на 01.01.2013 року на 1820,65 грн., чим порушено ч. 1 ст. 3 Закону України „Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні".
Внаслідок допущеного порушення місцевому бюджету завдано матеріальної шкоди (збитків) на загальну суму 1820,65 грн.
На момент подання позову залишок невідшкодованої суми порушення по п.2 вимоги становить 1820,65 грн.
Відповідно до пункту 3 вимоги ДФІ в Полтавській області від 08.04.2013 №01-14/592 відповідача зобов'язано стягнути з винних осіб нестачу матеріальних цінностей на загальну суму 6500,00 грн., в порядку та розмірах встановлених чинним законодавством, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №116, з яких в порядку визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 6500,00 грн.
В ході ревізії встановлено, що між Рунівщинською сільською радою та ФОП ОСОБА_5 було укладено договір № 51 від 08.06.2011, предметом якого було придбання котла КЧМ-60 вартістю 6500,00 грн.
Відповідно до накладної від 05.07.2011 року № 732 ФОП ОСОБА_5 було відпущено Рунівщинській сільській раді котел КЧМ 60 вартістю 6500,00 грн.
В ході ревізії встановлено, що згідно даних бухгалтерського обліку котел КЧМ 60 вартістю 6500,00 грн. в липні 2011 року оприбутковано під звіт директора Рунівщинського будинку культури ОСОБА_6 без документів, що посвідчують передачу вищезазначеного котла від ОСОБА_2 до ОСОБА_6
Із пояснень представника відповідача встановлено, що накладна або акт прийому-передачі котла КЧМ-60 від ОСОБА_2 до директора Рунівщинського сільського будинку культури не складалися. Акт вводу в експлуатацію котла КЧМ-60 в бухгалтерію не надавався.
Згідно даних бухгалтерського обліку, платіжним дорученням від 06.07.2011 року № 326 Рунівщинською сільською радою по КТКВ 240900 «Цільові фонди» за КЕКВ 2110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» проведено оплату ФОП ОСОБА_5 коштів в сумі 6500,00 за котел КЧМ 60.
Згідно даних бухгалтерського обліку сільської ради операцію по оприбуткуванню вартості теплогенераторів в липні 2011 року проведено за кредитом субрахунку 675 «Розрахунки з іншими кредиторами» в дебет субрахунку 104 «Машини та обладнання».
Проведеною в ході ревізії відповідно до розпорядження сільського голови від 25.02.2013 року № 9 інвентаризацією основних засобів в підзвіті ОСОБА_2 теплогенераторів марки НОМ-01, НОМ-03 та КЧМ 60 не встановлено.
Проведеною в ході ревізії інвентаризацією основних засобів у матеріально-відповідальної особи директора Рунівщинського будинку культури ОСОБА_6 встановлено фактичну наявність двох теплогенераторів «НОМ» (один встановлений та працюючий, другий - не працюючий ), один котел працюючий іншої марки в приміщенні котельні 1, один котел працюючий в приміщенні котельні 2 та два непрацюючі котла, які знаходяться в приміщеннях котелень Рунівщинського будинку культури та на яких відсутні заводські номери та назви їх марки.
При цьому, згідно даних бухгалтерського обліку установи працюючий котел іншої марки в приміщенні котельні 1, один котел працюючий в приміщенні котельні 2 та один непрацюючий котел (всього три одиниці) не обліковуються. В ході проведення ревізії інвентаризаційною комісією проведено оцінку лишків трьох одиниць котлів на загальну суму 2975 грн.
Проведеною в ході ревізії відповідно до розпорядження від 25.02.2013 № 9 вибірковою інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей у підзвіті завідуючої Ульянівського сільського клубу ОСОБА_7 встановлено фактичну наявність теплогенератора НОМ. При цьому на теплогенераторі відсутні особливі відмітки, а саме заводський номер та його марка.
Згідно письмового пояснення завідуючої Ульянівського сільського клубу ОСОБА_7, теплогенератор НОМ 01 було установлено в 2009-2010 роках в Ульянівському сільському клубі, теплогенератор знаходився в стані бувшого використання та установлений кочегарами Рунівщинського будинку культури. Під час установлення технічна документацій передана не була.
В ході проведення ревізії сільським головою Рунівщинської сільської ради ОСОБА_2 надано пояснення, що по факту закупівлі Рунівщинською сільською радою теплогенераторів НОМ-1, НОМ-2, НОМ-3, а також котла КЧМ-60 продавцем надавались технічні паспорти, номера сертифікатів якості вказані в технічних паспортах і видаються тільки на крупну партію товару (за заявкою виробника). При цьому надано Паспорти Інструкції по монтажу і експлуатації теплогенераторів НОМ Полтавського НПП «НОМ». В гарантійних талонах зазначено марку котла опалювального, дату виготовлення, номер сертифіката відповідності та дату продажу. Проведеним співставленням дати продажу зазначених в гарантійних талонах до накладних на придбання розходжень не встановлено.
Крім того, сільським головою ОСОБА_2 надано паспорт на котел КЧМ-2м «Жарок-1». Згідно гарантійного талону до опалювального водогрійного котла КЧМ-2М «Жарок-1» дата виготовлення котла - 18.12.1985 р., заводський номер 50865 та має роздрібну ціну 270 грн.
В ході проведення ревізії надано лист управління державної служби боротьби з економічною злочинністю управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 26.03.2013 № 7/865 в якому зазначено, що директором ПП «НОМ», який займається виробництвом котлів та має спеціальні знання в цій сфері, підтверджено марку котлів, які показали йому директори Рунівщинського та Ульянівського будинків культури. У Рунівщинському будинку культури встановлений та експлуатується не КЧМ-60, аКЧМ-100.
Таким чином в ході проведення інвентаризації основних засобів комісією у підзвіті сільського голови встановлено нестачу котла КЧМ-60 вартістю 6500,00 грн., що призвело до матеріальної шкоди (збитків) завданих Рунівщинській сільській раді на загальну суму 6500,00 грн.
Посилання представника відповідача на те, що вказаний у листі управління державної служби боротьби з економічною злочинністю управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 26.03.2013 № 7/865 спеціаліст, лише зробив припущення, що у Рунівшинському будинку культури встановлений та експлуатується КЧМ 100, а не КЧМ 60 та проведеною сільською радою інвентаризацією у листопаді 2011 року встановлено наявність на балансі Рунівщинської сільської ради котла КМЧ 60, суд оцінює критично, оскільки, вказану інвентаризацію було проведено працівниками Рунівщинської сільської ради у листопаді 2011 року, проте в ході проведення ревізії у березні 2013 року працівниками ДФІ у Полтавській області встановлено нестачу котла КЧМ-60 вартістю 6500,00 грн. Крім того, судом встановлено, що пункт 3 вимоги ДФІ в Полтавській області від 08.04.2013 №01-14/592 про усунення порушень у встановленому законом порядку відповідачем не оскаржувався, що дає підстави для висновку, що відповідач фактично погодився із встановленим в ході ревізії порушенням.
З огляду на викладене, позовна вимога про зобов'язання Рунівщинської сільської ради виконати пункт 3 вимоги ДФІ в Полтавській області від 08.04.2013 №01-14/592 є обгрунтованою та підлягає задоволенню.
Що стосується позовної вимоги про зобов'язання відповідача виконати пункт 4 вимоги в частині зобов'язання відповідача відобразити в обліку дебіторську заборгованість за не виконані роботи. Забезпечити повернення ДП "Сирена-01" НВП Сирена" зайвих витрат, шляхом повернення коштів та подання позовів в загальній сумі 1127,00 грн.", то суд, надаючи оцінку її обґрунтованості, виходить з наступного.
Ревізією визначення вартості та обсягів виконаних ремонтних робіт встановлено, що між Рунівщинською сільською радою та ДП «Сирена-01» НВП Сирена» за період з 2009-2011 року та завершений звітний період 2012 року укладено договір від 2009 року № 548/Е у відповідності до якого Рунівщинська сільська рада доручає ДП «Сирена-01» НВП Сирена виконати послуги по реконструкції і організації зонного обліку споживання електроенергії на вуличне освітлення. Загальна сума по договору становить 20100,00грн.
Даний договір підписаний у двосторонньому порядку, підписи осіб скріплені печатками.
Слід зазначити, що в договорі не вказана дата його складання та початок дії. Інших договорів до зустрічної звірки не надано.
Станом на 01.01.2009 по даним ДП «Сирена-01» НВП Сирена дебіторська чи кредиторська заборгованість перед Рунівщинською сільською радою не обліковується. ^
Згідно з даними бухгалтерського обліку ДП «Сирена-01» НВП Сирена за період з 01.01.2009 по закінчений звітний період 2012 приватна фірма виконала роботи для Рунівщинської сільської ради у відповідності до умов укладеного договору на загальну суму 20100,00 грн.
До зустрічної звірки надано акт приймання виконаних підрядних робіт за 2009 рік, згідно якого ДП «Сирена-01» НВП Сирена надала послуги по реконструкції і організації зонного обліку споживання електроенергії на вуличне освітлення в с. Рунівщина Полтавського р-ну, на суму 20100,00 грн.
Вказаний акт приймання виконаних підрядних робіт підписаний у двосторонньому порядку, підписи осіб скріплені печатками. Інших актів виконаних та оплачених робіт до зустрічної звірки не надано.
До перевірки наданий рахунок ДП «Сирена-01» НВП Сирена до сплати Рунівщинською сільською радою за надані послуги по реконструкції і організації зонного обліку споживання електроенергії на вуличне освітлення в 2009 році згідно акту Ф № КБ-2в на загальну суму 20100,00 грн.
За період з 01.01.2009 по 31.12.2012 за даними первинних документів, а саме банківських виписок та платіжних доручень ДП «Сирена-01» НВП Сирена, Рунівщинська сільська рада перерахувала на рахунок ДП «Сирена-01» НВП Сирена, кошти на загальну суму 20100,00 грн.
В ході зустрічної звірки проведено перевірку правильності та достовірності відображення в акті виконаних робіт форми КБ - 2в прямих витрат, а саме: вартості матеріальних цінностей які включено в акт виконаних робіт по реконструкції і організації зонного обліку споживання електроенергії на вуличне освітлення. Перевірку проведено шляхом порівняння цін на матеріали, які відображені в акті виконаних робіт з цінами, що рахуються за даними первинних документів ДП «Сирена-01» НВП Сирена. Проведеним порівнянням встановлено розбіжності на загальну суму 1 127,00 грн.
Так, в ході зустрічної звірки проведено співставлення накладних на придбання ДП «Сирена-01» НВП Сирена матеріалів з кількістю придбаних матеріалів та цінами на них, зазначеними в акті виконаних підрядних робіт ф. КБ-2в 2009 рік. Проведеним співставленням встановлено розбіжність на загальну суму 1 127,00 грн., яка виникла внаслідок того, що фактичні ціни матеріалів, які відображені в накладних, нижчі за ціни матеріалів, включені в акт виконаних підрядних робіт форми КБ-2в. При цьому, до звірки не надано документи, що підтверджують понесені ДП «Сирена-01» НВП Сирена витрати, які впливають на збільшення остаточної ціни матеріалів, використаних при виконанні робіт, на вказану суму. Інших документів щодо наявності матеріальних цінностей відповідно понесених фактичних витрат до перевірки не надано.
Згідно акту приймання виконаних підрядних робіт за 2009 рік ДП «Сирена-01» НВП Сирена були понесені інші супутні витрати, які включають в себе енергоаудит та виконання і узгодження робочого проекту, на загальну суму 2000,00 грн. Документів які б підтверджували понесені витрати ДП «Сирена-01» НВП Сирена до зустрічної звірки не надано. Згідно пояснень директора П «Сирена-01» НВП Сирена ОСОБА_8 встановлено, що в період зазначеної перевірки останній не працював на підприємстві.
Ревізією встановлено, що станом на 31.12.2012 по даним бухгалтерського обліку ДП «Сирена-01» НВП Сирена дебіторська та кредиторської заборгованості перед Рунівщинською сільською радою відсутня, що також відповідає даним бухгалтерського обліку Рунівщинської сільської ради.
Таким чином, на момент розгляду справи залишок невідшкодованої суми порушення по п.4 вимоги становить 1127,00 грн.
Суд вважає за необхідне відмітити, що акт №01-21/74 від 29.03.2013 "Про результати планової виїзної ревізії виконання бюджету Рунівщинської сільської ради за період з 01.01.2009 по 31.12.2012 року" підписаний головою Рунівщинської сільської ради ОСОБА_2 та головним бухгалтером ОСОБА_4 без зауважень, що дає підстави для висновку, що відповідач фактично погодився із встановленими в ході ревізії порушеннями.
Крім того, судом встановлено, що вимога ДФІ в Полтавській області від 08.04.2013 №01-14/592 про усунення порушень у встановленому законом порядку відповідачем не оскаржувалась та представником відповідача в ході розгляду справи не заперечується проти встановлених в ході ревізії порушень.
Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ДФІ в Полтавській області про зобов'язання відповідача виконати пункти 1, 2, 3, 4 вимоги від 08.04.2013 №01-14/592 підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Рунівщинської сільської ради про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Зобов'язати Рунівщинську сільську раду виконати вимогу про усунення виявлених ревізією порушень від 08.04.2013 №01-14/592, а саме:
пункт 1 відобразити в обліку дебіторську заборгованість за нестягнутими коштами благодійної допомоги. Стягнути благодійну допомогу в загальній сумі 307976,63 грн.: з ТОВ "Володар" - 100000,00 грн., ПП "Зоря" Р - 17279,98 грн., ПП "Альфа-капітал" - 190696,65 грн. за невиконання умов договору, в тому числі, в судовому порядку;
пункт 2 звернутися до Полтавської районної державної адміністрації щодо укладення договору оренди з ТОВ "Володар" на використання земельної ділянки під геологічною вежею. Провести роботу щодо забезпечення надходження землекористувачем до місцевого бюджету плати за землю в сумі 1820,65 грн.;
пункту 3 стягнути з винних осіб нестачу матеріальних цінностей на загальну суму 6500,00 грн., в порядку та розмірах встановлених чинним законодавством, постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.1996 №116, з яких в порядку визначеному вказаною постановою, перерахувати в дохід Державного бюджету 6500,00 грн.;
пункту 4 відобразити в обліку дебіторську заборгованість за не виконані роботи. Забезпечити повернення ДП "Сирена-01" НВП Сирена" зайвих витрат, шляхом повернення коштів та подання позовів в загальній сумі 1127,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 15 липня 2013 року.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва