79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2015 року справа № 813/5539/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кухар Н.А. перевіривши матеріали позовної заяви Державного підприємства “Дрогобицьке лісове господарство” до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації про визнання протиправним і скасування наказу, -
Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.07.2015 року №831 про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності України відповідно до статті 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
За змістом п.п. 3,4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 2, ч. 3 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Згідно з ч. 3 цієї ж статті за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати. За змістом ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” станом на 01 січня 2015 року мінімальну заробітну плату у місячному розмірі встановлено в розмірі 1218 гривень.
Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України “Про судовий збір” суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Предметом оскарження в даному випадку є наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.07.2015 року №831 про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності України відповідно до ст. 37 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”. Обґрунтовуючи неправомірність оскарженого наказу позивач не долучив до позовної заяви жодного доказу на підтвердження обставин, якими такі вимоги обґрунтовано, зокрема копії того ж наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.07.2015 року №831, як і не зазначив про причини їх неподання. Крім того, обґрунтовуючи протиправність згаданого наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.07.2015 року №831 ДП “Дрогобицьке лісове господарство” зазначило відповідачем за своїм позовом Департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації попри те, що в позовній заяві не зазначено в чому полягає неправомірність рішень, дій чи бездіяльності названого відповідача. У зв'язку з наведеним вище, позивачу потрібно додаткового обґрунтувати правові підстави подання позову саме до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації з урахуванням предмета оскарження.
Крім того, позивач не долучив до позовної заяви документа про сплату судового збору, що поряд з наведеним вище також свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду з позовною заявою.
Відповідно до ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, враховуючи виявленні недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для їх усунення.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Позовну заяву Державного підприємства “Дрогобицьке лісове господарство” до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації про визнання протиправним і скасування наказу - залишити без руху для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2) в строк до 12 жовтня 2015 року включно:
- оригіналу документа про сплату судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру;
- доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, або ж зазначити про такі докази та повідомити суд про причини неможливості їх неподання (якщо такі є);
- додаткового обґрунтування правових підстав звернення з даним позовом до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації (з урахуванням зауважень, викладених в мотивувальній частині цієї ухвали).
У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
На ухвалу подається апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кухар Н.А.