Постанова від 10.09.2015 по справі 812/701/15

5.1.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

10 вересня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/701/15

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кисельової Є. О.,

при секретарі судового засідання - Бутенко К.В.,

без участі сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м.Києві до Сватівського районного управління юстиції Луганської області, третя особа - ліквідатор товариства з обмеженою відповідальністю «Ай Ем Ей Кріейтів» ОСОБА_1 про скасування запису від 01.10.2014 № 13741120013000755 про припинення юридичної особи,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м.Києві (далі - ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м.Києві, позивач) до Сватівського районного управління юстиції Луганської області (далі- Сватівське РУЮ у Луганській області, відповідач), третя особа - ліквідатор товариства з обмеженою відповідальністю «Ай Ем Ей Кріейтів» ОСОБА_1 про скасування запису від 01.10.2014 № 13741120013000755 про припинення юридичної особи.

На обґрунтування позову позивачем зазначено, що 01.07.2014 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про прийняття рішення про припинення ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» ( код ЄДРПОУ 35624974) шляхом реорганізації (перетворення), проте станом на день звернення до суду з даним позовом відомостей про реєстрацію правонаступника ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» до ЄДР не внесено.

01.10.2014 на адресу позивача надійшли відомості з ЄДР від 01.10.2014 про внесення запису до ЄДР за № 13741120013000755 щодо державної реєстрації припинення ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів».

Посилається на ст.ст. 78,102 Податкового кодексу України та вважає, що дії ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» направлені на те, щоб уникнути податкової перевірки та встановлення в її результаті порушення норм діючого податкового законодавства України.

Враховуючи викладене, позивач вважає, що тільки після повідомлення контролюючого органу про те, що підприємство перебуває у процедурі припинення, проведення податкової перевірки в порядку, передбаченому Податковим кодексом України, можливе припинення платника податків без державної реєстрації правонаступника такої юридичної особи.

Просить відмінити (скасувати) запис у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців від 01.10.2014 №13741120013000755 про державну реєстрацію припинення ТОВ « Ай Ем Ей Кріейтів».

В судове засідання представник позивача не прибув, однак надав заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с.26) та письмові заперечення проти позову (а.с.27-29), які були долучені до матеріалів справи.

Третя особа в судове засідання не прибула. Судом вживались заходи щодо повідомлення про час та місце розгляду справи, проте на адресу суду повернувся поштовий конверт разом із ухвалою про призначення справи до розгляду.

Відповідно ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю сторін.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.

Згідно зі статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

Пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України передбачено право органів доходів і зборів в установленому законом порядку звертатися до суду про відміну державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пленумом Вищого адміністративного суду України в постанові від 20.05.2013 № 8 "Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів" зазначено, що правова регламентація ст. 20 Податкового Кодексу України не є вичерпною і в межах здійснення контрольних функцій податкові органи мають право звертатися до суду у випадках, передбачених п. 67.2 ст. 67 ПК України.

Тобто, державна податкова інспекція у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві наділена правом звернення до суду з даним позовом.

Судом під час розгляду даної справи витребувано від реєстраційної служби Сватівського районного управління юстиції реєстраційну справу № 137400075595 ТОВ " Ай Ем Ей Кріейтів", оригінал якої для огляду суду надано відповідачем.

Дослідженням оригіналу вказаної реєстраційної справи встановлено, що ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів" зареєстровано у якості новоутвореної юридичної особи 05.12.2007. На підставі рішення загальних зборів учасників ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів", оформленого протоколом від 12.05.2014 № 12-05/14 (а.с.39) та інших відповідних документів, поданих реєстратору відповідачем для проведення реєстраційної дії, та 01.07.2014 державним реєстратором здійснена реєстрація змін до установчих документів, а саме зареєстровано зміну місцезнаходження ТОВ "Ай Ем Ей Кріейтів" за адресою: Луганська область, Сватівський район, м. Сватове, вул. Заводська, будинок 13, № запису 13741270012000755 (а.с. 40).

У зв'язку зі зміною місцезнаходження юридичної особи реєстраційну справу №137400075595 ТОВ " Ай Ем Ей Кріейтів " передано до реєстраційної служби Сватівського районного управління юстиції.

Судом встановлено, що у реєстраційній справі №137400075595 відсутня реєстраційна картка на проведення державної реєстрації внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації, проте наявні документи, що подаються юридичною особою державному реєстратору для проведення зазначеної реєстраційної дії - протокол загальних зборів учасників ТОВ " Ай Ем Ей Кріейтів " від 12.06.2014 № 12-06/14 (а.с.41) та довіреність від 13.06.2014 (а.с.42).

Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців підтверджується, що державним реєстратором реєстраційної служби Сватівського районного управління юстиції 01.10.2014 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено запис про припинення юридичної особи та зазначено спосіб припинення - звичайне припинення (а.с.

В матеріалах реєстраційної справи знаходиться повідомлення державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві форми № 25-ОПП про неможливість проведення позапланової перевірки, призначеної у зв'язку з рішенням про припинення юридичної особи (припиненням підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням), зі змісту якого вбачається, що ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» щодо якого 01.07.2014 до Єдиного державного реєстру внесено запис про прийняття засновниками (учасниками) юридичної особи (фізичною особою-підприємцем) рішення про припинення юридичної особи (підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця), повідомлення про що опубліковано 07.07.2014, вжито заходів щодо проведення документальної позапланової перевірки, проте станом на 09.07.2014 провести таку перевірку неможливо у зв'язку із : несвоїчасним поданням або наданням не у повному обсязі документів та (або) відомостей, а також неведенням податкового та бухгалтерського обліку або відсутністю первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, податкової звітності та інших документів, що пов'язані з обчисленням і сплатою платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби (а.с.

Реєстраційна справа №137400075595 ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» містить реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (непотрібне викреслити) від 01.10.2014, відповідно до якої правонаступником ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» є приватне акціонерне товариство "ВУДІНВЕСТ» (далі - ПАТ «ВУДІНВЕСТ» (а.с.44-47), передавальний акт від 08.09.2014 про передачу активів та пасивів ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» до ПАТ «ВУДІНВЕСТ» (а.с.142-143), протокол № 08-09/14 загальних зборів учасників ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» від 08.09.2014 про затвердження передавального акту (а.с.48-50), опис документів, що надаються державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "державна реєстрація юридичної особи в результаті реорганізації" від 01.10.2014 та повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (а.с53), а саме внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису № 13741120013000755 від 01.10.2014 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів», код ЄДРПОУ 35624974 (а.с.52).

Нормами чинного законодавства чітко не визначено поняття реорганізація підприємства, проте ним оперує Господарський кодекс України (статті 56, 59), Цивільний кодекс України (ст.104,108), Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців».

Відповідно до статті 56 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання може бути утворений шляхом заснування нової господарської організації, злиття, приєднання, виділу, поділу, перетворення діючої (діючих) господарської організації (господарських організацій) з додержанням вимог законодавства.

Згідно ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Відповідно до статті 108 Цивільного кодексу України перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно - правової форми. У разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Згідно ст. 33 Закона України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам -правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державних органів, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Таким чином, вказані норми визначають поняття реорганізації підприємства та обов'язок юридичних осіб за наслідками реорганізації, а саме реорганізація підприємницьких товариств пов'язана з правонаступництвом в їх правах та обов'язках, тобто з переданням усього майна, прав та обов'язків однією юридичною особою, яка припиняється, іншим юридичним особам-правонаступникам.

Крім того, частинами першою та другою статті 34 Закону № 755 встановлено, що для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення щодо припинення юридичної особи заявник повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення засновників (учасників) або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи. У випадках, встановлених законом, крім документів, що передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, який підтверджує одержання згоди відповідних державних органів на припинення юридичної особи.

Відповідно до положень частини першої статті 35 Закону № 755 (в редакції Закону, чинній на час проведення реєстраційної дії щодо припинення ТОВ "АЙ ЕМ ЕЙ КРІЕЙТІВ") державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, без розгляду повинен у день надходження цих документів внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України відомості про внесення такого запису.

Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Відомості про дату публікації повідомлення, яке містить інформацію про строк заявлення вимог кредиторів щодо юридичної особи, що припиняється, надаються органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України не пізніше наступного дня з дати публікації такого повідомлення.

Частиною першою статті 37 Закону № 755 передбачено, що для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення голова комісії з припинення або уповноважена ним особа після закінчення процедури припинення, передбаченої законом, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами повинна подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстраторові такі документи:

- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення;

- підписаний головою і членами комісії з припинення юридичної особи та затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про припинення юридичної особи, примірник оригіналу передавального акта, якщо припинення здійснюється в результаті злиття, приєднання або перетворення, чи розподільчого балансу, якщо припинення здійснюється в результаті поділу, або їх нотаріально засвідчені копії;

- довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;

- документ про узгодження плану реорганізації з органом доходів і зборів (за наявності податкового боргу);

- довідку відповідного органу доходів і зборів про відсутність заборгованості із сплати податків, зборів;

- довідку відповідного органу Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування.

При цьому, згідно з частиною 3 статті 37 Закону № 755 у разі державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті перетворення документи, які передбачені абзацами четвертим - сьомим частини першої цієї статті, державному реєстратору не подаються.

Згідно з частиною 9 статті 37 Закону № 755 державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, якщо, зокрема, від органів доходів і зборів та/або Пенсійного фонду України надійшло повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, і воно не відкликане.

З огляду на наведене, суд погоджується з доводами відповідача, що частиною 9 статті 37 Закону № 755 встановлено право, а не обов'язок державного реєстратора залишати без розгляду документи, які подані для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в перетворення, при надходженні повідомлень від органів доходів і зборів та/або Пенсійного фонду України повідомлення про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення, і вони не відкликані.

Проте, частиною 17 вищевказаної статті Закону № 755 передбачено, що державна реєстрація юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення, здійснюється у порядку, який встановлено статтями 24 - 27 цього Закону. Перетворення вважається завершеним з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичної особи, що припиняється у результаті перетворення.

Таким чином, приписи даної норми зобов'язують державного реєстратора у випадку припинення юридичної особи в результаті перетворення спочатку зареєструвати у встановленому законом порядку новоутворену юридичну особу, до якої переходять права та обов'язки особи, що припиняється, а потім здійснювати державну реєстрацію припинення юридичної особи.

Тобто державна реєстрація припинення юридичної особи, що припиняється в результаті реорганізації за рішенням засновника без державної реєстрації юридичної особи - правонаступника - не допускається.

З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо юридичної особи ТОВ "Ай Ем Ей Кріейтів", вбачається, що інформація в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо дати затвердження передавального акту та про юридичних осіб, які є правонаступником ТОВ Ай Ем Ей Кріейтів", відсутня.

Також судом встановлено, що позивачем при зверненні з адмінстративним позовом у прохальній частині позову помилково зазначено про відміну (скасування) запису Головного управління юстиції у м.Києві від 01.10.2014 № 13741120013000755 про державну реєстрацію припинення ТОВ "Ай Ем Ей Кріейтів" (код ЄДРПОУ 35624974) у результаті перетворення, тоді як відповідачем у справі вказано - Сватівське районе управління юстиції Луганської області, матеріалами адміністративної справи та реєстраційною справою № 137400075595 підтверджується, що саме Сватівським районнним управлінням юстиції Луганської області внесено оскаржуваний запис в ЄДР про припинення юридичної особи у результаті перетворення та Сватівським районнним управлінням юстиції Луганської області надано заперечення проти адміністративного позову, в яких відсутні заперечення з приводу того, що Сватівське районне управління юстиції у Луганській області не є відповідачем у справі та зазначена реєстраційна дія не оскаржується відповідачем.

Відповідно до положень статті 41 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», підставою для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи є постановлення судом рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи.

Суд, який постановив рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи.

Державний реєстратор повинен не пізніше наступного робочого дня з дати надходження судового рішення щодо відміни державної реєстрації припинення юридичної особи внести до Єдиного державного реєстру запис про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи та в той же день повідомити органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про внесення такого запису для взяття юридичної особи на облік та/або вчинення інших дій відповідно до законодавства, а також повідомити юридичну особу про внесення до Єдиного державного реєстру запису про відміну державної реєстрації її припинення.

Виходячи з системного тлумачення зазначених положень законодавства, суд приходить до висновку про те, що у разі прийняття судового рішення про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи, скасування або визнання нечинним запису в Єдиному державному реєстрі про припинення такої юридичної особи законодавчо не вимагається, оскільки фактично такий запис буде відмінений згідно вказаного судового рішення.

Крім того, суд зазначає, що прийняття рішення про відміну державної реєстрації припинення юридичної особи одночасно покладає на відповідача, у відповідності до положень ч. 3 статті 41 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», обов'язок щодо внесення такого запису до Єдиного державного реєстру, оскільки це є одним з етапів реалізації відповідного судового рішення.

Отже відсутня необхідність для прийняття окремого рішення з даного питання.

Оскільки судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідач - Сватівське районне управління юстиції Луганської області діяв в порушення вимог ст.ст. 33, 37 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" під час здійснення реєстраційних дій щодо припинення юридичної особи ТОВ " Ай Ем Ей Кріейтів " в результаті реорганізації, тому, з метою повного та належного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог шляхом відміни державної реєстрації припинення ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» (код ЄДРПОУ 35624974), що була здійснена Сватівським районним управлінням юстиції Луганської області шляхом внесення 01 жовтня 2014 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису № 13741120013000755.

Що стосується строку звернення до суду, то відповідно до частини другої статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

З дослідженої судом реєстраційної справи ТОВ "Ай Ем Ей Кріейтів" вбачається, що повідомлення про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи направлено державним реєстратором лише голові комісії з реорганізації ТОВ "Ай Ем Ей Кріейтів" - ОСОБА_2 ".

Згідно наданих позивачем пояснень про проведення 01.10.2014 реєстрації припинення ТОВ ""Ай Ем Ей Кріейтів" фіскальний орган дізнався за наслідками отримання листів ГУ ДФС у м.Києві від 17.04.2015 № 9347/7/26-15-11-01-21, від 24.04.2015 № 10168/7/26-15-11-01-21, від 05.05.2015 № 10737/7/26-15-11-01-21 та на виконання доручення було повідомлено ДПІ у районах ГУ ДФС у м.Києві про необхідність вжиття заходів для проведення державної реєстрації юридичної осіб правонаступників або відміни у судовому порядку державної реєстрації припинення юридичної особи - попередника відповідно до статті 41 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 № 755-ІV.

Також листом ГО ДФС у м.Києві від 03.06.2015 № 13003/7/26-15-10-09-32 було повідомлено, що серед переліку підприємств, які задіяні у процедурі припинення, знаходяться 6 підприємств на обліку в ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м.Києві, щодо яких необхідно вжити заходи щодо відміни у судовому порядку державної реєстрації припинення юридичних осіб.

Таким чином, ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м.Києві дізналася про порушення своїх прав 03.06.2015, а до суду з даним позовом звернулася 14.07.2015, що підтверджено штампом поштового відділення на конверті, у якому направлено даний позов до суду (а.с.30).

Таким чином, на думку суду, позивачем не пропущено строк звернення до суду з даними вимогам.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 30 липня 2015 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 31 липня 2015 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністратвиний позов державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління ДФС у м.Києві до Сватівського районного управління юстиції Луганської області, третя особа - ліквідатор товариства з обмеженою відповідальністю «Ай Ем Ей Кріейтів» ОСОБА_1 про скасування запису від 01.10.2014 № 13741120013000755 про припинення юридичної особи задовольнити.

Відміни державну реєстрацію припинення ТОВ «Ай Ем Ей Кріейтів» (код ЄДРПОУ 35624974), що була здійснена Сватівським районним управлінням юстиції Луганської області шляхом внесення 01 жовтня 2014 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису № 13741120013000755.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови складено та підписано 16 вересня 2015 року.

Суддя Є.О. Кисельова