Постанова від 15.03.2013 по справі 814/442/13-а

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Вступна та резолютивна частини

м. Миколаїв.

15 березня 2013 року справа № 814/442/13-а

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., при секретарі судового засідання Западнюк К.А.,

за участю представників

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність №15/05/3-95 від 08.02.2013 р.);

від відповідача: ОСОБА_2 (довіреність №15/05/3-95 від 08.02.2013 р.);

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Сателлит-холд", пр. Леніна, 72/А, м. Миколаїв, 54030

доПрокуратури Миколаївської області, вул. Спаська, 28, м. Миколаїв, 54030

провизнання дій протиправними, скасування постанови від 11.01.2013р.,

керуючись ст. 2, 7, 17, 94 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя А. П. Єнтіна

Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54001

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

15 березня 2013 року справа № 814/442/13-а

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Єнтіної А.П., при секретарі судового засідання Западнюк К.А.,

за участю представників

від позивача: ОСОБА_1 (довіреність №15/05/3-95 від 08.02.2013 р.);

від відповідача: ОСОБА_2 (довіреність №15/05/3-95 від 08.02.2013 р.);

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Сателлит-холд", пр. Леніна, 72/А, м. Миколаїв, 54030

доПрокуратури Миколаївської області, вул. Спаська, 28, м. Миколаїв, 54030

провизнання дій протиправними, скасування постанови від 11.01.2013р., В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Сателлит - холд" звернулось до суду з позовом до Прокуратури Миколаївської області про визнання дій посадових осіб при винесенні постанови про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів від 11 січня 2013 року незаконними, скасування постанови заступника прокурора Миколаївської області про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів від 11 січня 2013 року як необґрунтовану та безпідставну, мотивуючи свої вимоги тим, що у відповідача не було законних підстав для проведення перевірки.

Відповідач позов не визнав, виклавши свої заперечення у письмовому вигляді та підтримавши їх у судовому засіданні.

Ухвалою від 05.02.2013 року було задоволено клопотання про забезпечення позову, зупинено дію постанови заступника прокурора Миколаївської області про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням Миколаївською міською радою вимог законодавства при наданні у власність ТОВ "Сателлит - холд" земельної ділянки площею 7, 9390 га для обслуговування бази відпочинку "Родніки" по вул. Північна, 77Б у м.Миколаєві та дотримання "Сателлит - холд" режиму її використання до ухвалення рішення по справі.

Проаналізувавши матеріали справи, пояснення сторін, діюче законодавство, суд дійшов наступного.

Заступником прокурора Миколаївської області винесено постанову від 11 січня 2013 року про проведення перевірки додержання Миколаївською міською радою вимог законодавства при наданні у власність ТОВ "Сателлит - холд" земельної ділянки площею 7,9390 га для обслуговування бази відпочинку "Родніки" по вул. Північна, 77- Б у м.Миколаєві та дотримання "Сателлит - холд" режиму її використання.

ТОВ "Сателлит - холд" отримано дану постанову поштою.

Статтею 121 Конституції України передбачено, що прокуратура України становить єдину систему, на яку покладаються такі завдання: 1) підтримання державного обвинувачення в суді; 2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом; 3) нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; 4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про прокуратуру" прокурорський нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів Кабінетом Міністрів України, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, органами державного і господарського управління та контролю, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими Радами, їх виконавчими органами, військовими частинами, політичними партіями, громадськими організаціями, масовими рухами, підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності, підпорядкованості та приналежності, посадовими особами та громадянами здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про прокуратуру" предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є: відповідність актів, які видаються всіма органами, підприємствами, установами, організаціями та посадовими особами, вимогам Конституції України та чинним законам; додержання законів про недоторканність особи, соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи громадян, захист їх честі і гідності, якщо законом не передбачений інший порядок захисту цих прав; додержання законів, що стосуються економічних, міжнаціональних відносин, охорони навколишнього середовища, митниці та зовнішньоекономічної діяльності.

Перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.

Згідно зі ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право:

1) безперешкодно за посвідченням, що підтверджує займану посаду, входити у приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, підпорядкованості чи приналежності, до військових частин, установ без особливих перепусток, де такі запроваджено; мати доступ до документів і матеріалів, необхідних для проведення перевірки, в тому числі за письмовою вимогою, і таких, що містять комерційну таємницю або конфіденційну інформацію. Письмово вимагати подання в прокуратуру для перевірки зазначених документів та матеріалів, видачі необхідних довідок, в тому числі щодо операцій і рахунків юридичних осіб та інших організацій, для вирішення питань, пов'язаних з перевіркою. Отримання від банків інформації, яка містить банківську таємницю, здійснюється у порядку та обсязі, встановлених Законом України "Про банки і банківську діяльність";

2) вимагати для перевірки рішення, розпорядження, інструкції, накази та інші акти і документи, одержувати інформацію про стан законності і заходи щодо її забезпечення;

3) вимагати від керівників та колегіальних органів проведення перевірок, ревізій діяльності підпорядкованих і підконтрольних підприємств, установ, організацій та інших структур незалежно від форм власності, а також виділення спеціалістів для проведення перевірок, відомчих і позавідомчих експертиз;

4) викликати посадових осіб і громадян, вимагати від них усних або письмових пояснень щодо порушень закону.

Згідно п.2.4 Наказу Генеральної прокуратури України №111 від 12.11.2012 року підставами для проведення перевірки прокурором за власною ініціативою є дані, що свідчать про можливі порушення законності. Висновки про наявність підстав для проведення перевірки можуть бути зроблені за наслідками проведених аналізів, узагальнень, опрацювання інформацій про стан законності, вивчення актів та матеріалів органів державного нагляду, матеріалів розгляду судами справ, матеріалів кримінальних проваджень, інформаційних баз даних державних органів, повідомлень у засобах масової інформації, мережі Інтернет та з інших джерел.

Як було зазначено прокурором в судовому засіданні, підставою для проведення перевірки стали припущення про можливі порушення законодавства. А саме, під час здійснення моніторингу щодо законності використання земельних ділянок на узбережжі річки Південний Буг та комплексного аналізу стану законності у цьому регіоні, у тому числі з використанням інформації, наявної у Державному земельному кадастрі, Публічній кадастровій карті, використанням супутникової фотозйомки, картографічних програмних комплексів, було виявлено факт використання позивачем земельної ділянки на узбережжі річки Південний Буг. У подальшому в управлінні Держкомзему у місті Миколаєві вивчено документацію із землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 7,9390 га для обслуговування бази відпочинку "Родніки" по вул. Північній, 77 -Б у м. Миколаєві. Із технічної документації було зроблено висновок що земельна ділянка можливо входить до прибережної захисної смуги річки Південний Буг, що при підтвердженні буде вимагати встановлених законодавством засобів реагування прокуратурою.

Для повної, всебічної перевірки за вказаним фактом прокурором було зроблено висновок про необхідність вчинити дії передбачені ст. 20 ЗУ "Про прокуратуру" та винесення постанови про проведення перевірки додержання Миколаївською міською радою вимог законодавства при наданні у власність ТОВ "Сателлит - холд" земельної ділянки площею 7,9390 га для обслуговування бази відпочинку "Родніки" по вул. Північна, 77- Б у м.Миколаєві та дотримання "Сателлит - холд" режиму її використання, що є діями в межах та у спосіб передбачених законодавством України.

Зважаючи на вищезазначене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.

Суддя А. П. Єнтіна

Повний текст постанови складено та підписано 18.03.2013 р.