Постанова від 23.09.2015 по справі 813/5572/15

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2015 року 15 год. 25 хв. № 813/5572/15

Львівський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого - судді Кедик М.В.,

судді Брильовського Р.М.,

судді Сасевича О.М.,

за участю секретаря судового засідання Харіва М.Ю.,

представника позивача ОСОБА_1,

представників відповідача Різника О.Р., Ломаги Ю.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

ОСОБА_4 (далі - позивач, ОСОБА_4), звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області, у якому з урахуванням уточнених позовних вимог, просить суд:

- визнати незаконною та скасувати постанову Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області від 17.09.2015 року № 3 в частині створення територіальних виборчих округів;

- зобов'язати Винниківську міську виборчу комісію м. Львова Львівської області створити територіальні виборчі округи відповідно до вимог чинного законодавства України.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач при утворенні територіальних виборчих округів з виборів депутатів Винниківської міської ради м. Львова Львівської області порушив ч. 5 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори», відповідно до якої на території кожного села, селища, району у місті, міста, яке входить до іншого міста, утворюється один територіальний виборчий округ з виборів депутатів міської ради або кілька територіальних виборчих округів з виборів депутатів міської ради з приблизно однаковою кількістю виборців. Зазначає, що згідно даних, відображених у додатку № 1 до постанови від 17.09.2015 року № 3 орієнтована кількість виборців у різних територіальних виборчих округах з виборів депутатів Винниківської міської ради суттєво відрізняється, зокрема в деяких округах орієнтовна кількість виборців у тричі більша ніж у інших. Також стверджує, що постанова Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області від 17.09.2015 року № 3 не була оприлюднена в місцевих засобах масової інформації або в інший спосіб. Тому вважає, що Винниківська міська виборча комісія м. Львова Львівської області прийнявши постанову від 17.09.2015 року № 3, грубо порушила положення Закону України «Про місцеві вибори» та Конституцію України, і тому дана постанова підлягає скасуванню.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, подав додаткові докази в обґрунтування позовних вимог, просив позов задовольнити.

У судовому засіданні представники відповідача проти позову заперечили з мотивів, викладених у запереченні на адміністративний позов та просили в задоволенні позову відмовити повністю. Стверджують, що факти викладені в позовній заяві не відповідають обставинам справи, так як поділ округів відбувався в спосіб передбачений ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори». Також зазначили, що постанову Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області від 17.09.2015 року № 3 вручено під розписку редактору «Винники Plus» п. Йоні Б., так як це єдиний періодичний інформаційно-аналітичний портал на території м. Винники. Крім цього постанова була розміщена на стенді оголошень в приміщені Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області за адресою м. Львів, вул. Галицька, 20. Оскільки, відповідач діяв у межах та у спосіб визначений чинним законодавством України, тому у його діях відсутні будь-які порушення прав позивача при прийнятті спірної постанови.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини і відповідні їм правовідносини.

Винниківською міською виборчою комісією м. Львова Львівської області 17.09.2015 року прийнято постанову № 3 «Про утворення територіальних виборчих округів, встановлення їх меж та єдиної нумерації для організації виборів депутатів Винниківської міської ради при проведенні чергових виборів депутатів Винниківської міської ради, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року».

Пунктом 1 зазначеної постанови утворено на території м. Винники 26 (двадцять шість) територіальних одномандатних виборчих округів з виборів депутатів Винниківської міської ради, встановлено їх межі та єдину нумерацію згідно із додатком № 1 до даної постанови.

Відповідно до вказаного додатку 1 утворено такі територіальні виборчі округи з виборів депутатів Винниківської міської ради м. Львова Львівської області з наступними межами та орієнтовною кількістю виборців:

№ 1 - вул. Лісна, вул. Влоха, вул. Кияка, вул. Степана Бандери, вул. Вузька, вул. І. Білозора, вул. Симоненка, вул. Гриневичевої - 420 осіб;

№ 2 - вул. Івасюка: 1, 1 А, 1 Б, 3, 7, 7 А, 9, 11, 13, 15, 17, 17 А, 19, 21, 23 - 506 осіб;

№ 3 - вул. Івасюка: 4, 6, 8, 10, 12, 16, 18, 18 А, 20, 22, 22 А, 24, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 42 А, 42 Б, 44, 44 А, 46, 46 А, 48, 48 А, 50, 50 А, 54, 56 - 450 осіб;

№ 4 - вул. Кільцева: 9,10 - 459 осіб;

№ 5 - вул. Винна гора, вул. В. Обаранця, вул. Любич-Парахоняк, вул, Сухомлинського, вул. Кільцева, 1, вул. Воровського - 435 осіб;

№ 6 - вул. Винниченка, вул. Виноградна, вул. Крип'якевича, вул. Левицького, вул. Миколайчука, вул. Горького, вул. Федюка - 221 особа;

№ 7 - вул. Хортицька. вул. Галицька: 48, 50-50 А, 52, 54 А, 56, 58, 60 - 109А - 421 особа;

№ 8 - вул. Жуковського, вул. Ціолковського, вул. Паркова, вул. Сахарова, вул. Лисика, вул. Кондратюка, вул. Підкаменем, вул. Огієнка - 501 особа;

№ 9 - вул. Шептицького, вул. Яворницького, вул. Космонавтів, вул. 500-річчя Січі, вул. Банаха, вул. Засядька - 484 особи;

№ 10 - вул. Замкова, вул. Галицька: 2 - 46 Б, 49 А - 49 Б, 51 А - 51 Д, 53 - 53 А, 55, 57 - 57 Е, 59 - 354 особи;

№ 11 - вул. Кільцева: 2, 2 А - 507 осіб;

№ 12 - вул. Кільцева: 3, 4, 5 - 472 особи;

№ 13 - вул. Кільцева: 6. 7, 8, 11 - 14 - 401 особа;

№ 14 - вул. Гайдамацька, вул. Гонти, вул. Козацька, вул. Полуботка - 346 осіб;

№ 15 - вул. Лесі Українки, вул. Піддубного, вул. Франка І.: 1 А - 6 А, 9 - 11 А, 13 А, 15 - 15 Б, 17 - 17 Г, 19 - 19 Б, 21 - 21 Б, 23 - 23 А, 25 - 25 А, 29 , 31 - 33, 35 - 302 особи;

№ 16 - вул. Ломоносова, вул. Спортова, вул. Сонячна, вул. Шашкевича - 530 осіб;

№ 17 - вул. Злагоди, вул. Довганика, вул. Шевченка, вул. Садова, вул. Смерекова, вул. Сокола Батька, вул. Котляревського - 515 осіб;

№ 18 - вул. В. Стуса, вул. Наливайка, вул. Папаніна, вул. Лермонтова, вул. Хоружинської, вул. І. Франка: 50, 52, 54 - 115 А, 117, 119, 121, 123, 125, 127 - 129, 131, 133 - 585 осіб;

№ 19 - вул. Забава: 52-137, вул. Хмельницького - 311 осіб;

№ 20 - вул. Пушкіна, вул. Ринок, вул. Руська, вул. Львівська, вул. Просвіти, вул. Гірняка, вул. Крушельницької, вул. Жупан, вул. Сопілки Мирослави, вул. Коротка - 375 осіб;

№ 21 - вул. Вишнева, вул. Гагаріна, вул. Берегова, вул. Мирна, вул. Довбуша - 398 осіб;

№ 22 - вул. Стефаника, вул. Хоткевича, вул. Лугова, вул. Звенигородська, вул. Кармелюка, вул. Корчовського - 494 особи;

№ 23 - вул. Богуна, вул. Грушевського, вул. Декабристів, вул. Дмитерка, вул. Дорошенка, вул. Дружби народів, вул. Залізняка, вул. Кривоноса, вул. І. Липи, вул. Калнишевського - 417 осіб;

№ 24 - вул. Забава: 1 - 51, вул. Джерельна, вул. Долинна - 295 осіб;

№ 25 - вул. Керницького, вул. Коперніка, вул. Молодіжна, вул. Незалежності, вул. Соборності, вул. Сагайдачного, вул. Ранкова, вул. Розливка, вул. Загороддя, вул. Котермака - 569 осіб;

№ 26 - вул. Стрілецька, вул. Піддіброва, вул. Підлісецького, вул. Крива, вул. Лепкого, вул. Січова, вул. І. Франка: 8, 12, 14, 16 - 16 А, 18 - 18 А, 20 - 20 А, 22 - 22 А, 24 - 24 А, 26 - 28 А, 30, 34, 37 - 49 Б, 51 А - 51 В, 53, 116, 118, 120, 122, 124 - 124 Б, 126, 130, 132 - 646 осіб.

Також згідно з пунктами 2, 3 цієї постанови вирішено постанову разом з додатком надати органу ведення Державного реєстру виборців та надіслати до Центральної виборчої комісії, а також оприлюднити на офіційному стенді виборчої комісії.

Не погодившись із зазначеною постановою позивач оскаржив її до суду.

При вирішенні спору суд керувався наступним.

Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, Законом України "Про місцеві вибори" від 14.07.2015 року № 595-VIII (далі - Закон України «Про місцеві вибори») та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.

Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Спірні відносини є такими, що пов'язані із виборчим процесом по проведенню місцевих виборів, тому справу належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Згідно із ч. 1 ст. 172 КАС України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму.

Статтею 12 Закону України «Про місцеві вибори» встановлено, що суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є: виборець; Центральна виборча комісія; виборчі комісії, сформовані (утворені) відповідно до цього Закону або інших законів України, які уповноважені забезпечувати організацію та проведення відповідних місцевих виборів; кандидати в депутати, кандидати на посади сільського, селищного, міського голови, старости; місцева організація партії, яка висунула кандидата (кандидатів) для участі у відповідних місцевих виборах; 6) офіційний спостерігач від кандидата, від місцевої організації партії - суб'єкта відповідного виборчого процесу, від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Законом.

Із копії паспорта ОСОБА_4 вбачається, що такий зареєстрований за адресою АДРЕСА_1, що підтверджує право позивача на звернення до суду із даним позовом.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про місцеві вибори», виборчий процес місцевих виборів - це здійснення суб'єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом.

Одним з етапів виборчого процесу є утворення територіальних виборчих округів.

Так, відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» для проведення виборів депутатів міської (міста з районним поділом, міста, до складу якого входить інше місто, село, селище) ради відповідна міська територіальна виборча комісія не пізніш як за 37 днів до дня чергових або перших місцевих виборів утворює на території кожного району в місті, міста, села, селища, що входить до складу цього міста, територіальні виборчі округи. Кількість виборців у таких округах має бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу, що обчислюється шляхом ділення кількості виборців, виборча адреса яких віднесена до відповідного багатомандатного виборчого округу, на загальний склад відповідної місцевої ради (далі - середня кількість виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного округу).

На території кожного села, селища, району в місті, міста, яке входить до іншого міста, утворюється один територіальний виборчий округ з виборів депутатів міської ради або кілька територіальних виборчих округів з виборів депутатів міської ради з приблизно однаковою кількістю виборців. Територіальний виборчий округ з виборів депутатів міської ради міста (міста з районним поділом, міста, до складу якого входить інше місто, село, селище) може включати територію одного району в місті, міста, села або селища, що входять до складу відповідного міста, або одну частину району в місті, міста, села або селища.

Кількість територіальних виборчих округів у межах багатомандатного округу, що утворюються на території кожного району в місті, села, селища, міста, визначається відповідно до частин першої та третьої цієї статті.

Орієнтовна середня кількість виборців у територіальних виборчих округах у межах багатомандатного округу, що утворюються на території відповідного району в місті, села, селища, міста, визначається територіальною виборчою комісією на підставі відомостей Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідного району в місті, села, селища, міста, що подаються органом ведення Державного реєстру виборців до міської територіальної виборчої комісії не пізніш як за 40 днів до дня чергових або перших місцевих виборів.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 25 Закону України «Про місцеві вибори» виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна територіальна виборча комісія утворює територіальні виборчі округи відповідно до цього Закону, встановлює їх межі та єдину нумерацію.

Відповідно до відомостей Державного реєстру виборців кількість виборців, які проживають на території м. Винники становить 11414 осіб.

Пунктом 2 ст. 16 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що загальний склад (кількість депутатів) сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради визначається відповідно до частин третьої та четвертої цієї статті залежно від кількості виборців, які належать до територіальних громад сіл, селищ, міст, проживають на території району в місті, району, області. Так, згідно з пп. 4 п. 3 цієї статті загальний склад (кількість депутатів) місцевої ради при чисельності виборців від 5 тисяч до 20 тисяч становить 26 депутатів.

Також відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 03.09.2015 року № 216 (у редакції постанови від 07.09.2015 року № 233) та додатку № 12 визначено кількість територіальних одномандатних виборчих округів що утворюються для організації виборів депутатів місцевих рад при проведені чергових та перших виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, а саме - вибори депутатів міських (міст без районного поділу, міст до складу яких не входить інші міста, селища) рад, визначено місто Винники - 26 територіальних виборчих округів.

Відтак, середня кількість виборців у територіальному виборчому окрузі м. Винники з урахуванням вимог п. 5 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» обчислюється шляхом ділення 11414 виборців, виборча адреса яких віднесена до м. Винники, на загальний склад Винниківської міської ради, що складає 26 депутатів, та становить 439 осіб.

Згідно з ч. 11 ст. 17 Закону України «Про місцеві вибори» виборчі округи утворюються територіальною виборчою комісією з урахуванням меж звичайних виборчих дільниць, які використовуються для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців. При включенні звичайної виборчої дільниці до меж територіального виборчого округу її межі не розриваються, за винятком випадків, коли кількість виборчих дільниць є меншою, ніж кількість територіальних виборчих округів.

Межі одномандатних, територіальних виборчих округів мають бути нерозривними.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про місцеві вибори» для підготовки і проведення голосування та підрахунку голосів виборців використовуються звичайні та спеціальні виборчі дільниці у стаціонарних закладах охорони здоров'я, утворені на постійній основі відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії від 12 квітня 2012 року № 66 «Про утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі» на території м. Винники утворено 7 дільниць, а саме:

1. Дільниця № 461964;

2. Дільниця № 461965;

3. Дільниця № 461966 ;

4. Дільниця № 461967;

5. Дільниця № 461968;

6. Дільниця №461969;

7. Дільниця № 461975 (спеціальна виборча дільниця).

До дільниці № 461964 - загальна кількість виборців - 1406 осіб, входять вулиці - м. Винники - вул. Банаха, вул. Галицька: 48, 50 - 50 А, 52, 54 А, 56, 58, 60 - 109 А; вул. Жуковського, вул. Засядька, вул. Кондратюка, вул. Космонавтів, вул. Лисика, вул. Огієнка, вул. Паркова, вул. Підкаменем, вул. Сахарова, вул. Хортицька, вул. Ціолковського, вул. Шептицького, вул. Яворницького, вул.500-річчя Січі.

До дільниці № 461965 - загальна кількість виборців - 2036 осіб, входять вулиці - м. Винники - вул. Галицька: 2 - 46 Б, 49 А - 49 Б, 51 А - 51 Д, 53 - 53 А, 55, 57 - 57 Е, 59; вул. Замкова, вул. Кільцева: 2 - 8, 11 - 14; вул. Лесі Українки, вул. Піддубного, вул. І. Франка: 1 А - 6 А, 9 - 11 А, 13 А, 15 - 15 Б, 17 - 17 Г, 19 - 19 Б, 21 - 21 Б, 23 - 23 А, 25 -25 А, 29, 31 - 33, 35.

До дільниці № 461966 - загальна кількість виборців - 1856 осіб, входять вулиці - м. Винники - вул. Гайдамацька, вул. Гонти, вул. Джерельна, вул. Долинна, вул. Забава: 1 - 51; вул. Загороддя, вул. Керницького, вул. Козацька, вул. Коперніка, вул. Котермака, вул. Крива, вул. Лепкого, вул. Молодіжна, вул. Незалежності, вул. Піддіброва, вул. Підлісецького, вул. Полуботка, вул. Ранкова, вул. Розливка, вул. Сагайдачного, вул. Січова, вул. Соборності, вул. Стрілецька, вул. І.Франка: 8, 12, 14, 16 - 16 А, 18 - 18 А, 20 - 20 А, 22 - 22 А, 24 - 24 А, 26 - 28 А, 30, 34, 37 - 49 Б, 51 А - 51 В, 53, 116, 118, 120, 122, 124 - 124 Б, 126, 130, 132.

До дільниці № 461967 - загальна кількість виборців - 2491 осіб, входять вулиці - м. Винники - вул. Винна гора, вул. Винниченка, вул. Виноградна, вул. Влоха, вул. В.Обаранця, вул. Воровського, вул. Вузька, вул. Горького, вул. Гриневичевої К., вул. І.Білозора, вул. Івасюка, вул. Кияка, вул. Кільцева: 1; 9 - 10; вул. Крип'якевича, вул. Левицького, вул. Лісна, вул. Любич-Парахоняк, вул. Миколайчука, вул. Симоненка, вул. Степана Бандери, вул. Сухомлинського, вул. Федюка.

До дільниці № 461968 - загальна кількість виборців - 2316 осіб, входять вулиці - м. Винники - вул. Гірняка, вул. Довганика, вул. Жупан, вул. Забава: 52 - 137; вул. Злагоди, вул. Коротка, вул. Котляревського, вул. Крушельницької, вул. Лєрмонтова, вул. Ломоносова, вул. Львівська, вул. Наливайка, вул. Папаніна, вул. Просвіти, вул. Пушкіна, вул. Ринок, вул. Руська, вул. Садова, вул. Смерекова, вул. Сокола Батька, вул. Сонячна, вул. Сопілки Мирослави, вул. Спортова, вул. Стуса В., вул. І. Франка: 50, 52, 54 - 115 А, 117, 119, 121, 123, 125, 127 - 129, 131, 133; вул. Хмельницького Б., вул. Хоружинської, вул. Шашкевича, вул. Шевченка.

До дільниці № 461969 - загальна кількість виборців - 1309 осіб, входять вулиці - м. Винники - вул. Берегова, вул. Богуна, вул. Вишнева, вул. Гагаріна, вул. Грушевського, вул. Декабристів, вул. Дмитерка, вул. Довбуша, вул. Дорошенка, вул. Дружби народів, вул. Залізняка, вул. Звенигородська, вул. Калнишевського, вул. Кармелюка, вул. Корчовського, вул. Кривоноса, вул. Липи І., вул. Лугова, вул. Мирна, вул. Стефаника, вул. Хоткевича.

До дільниці № 461975 входять Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи, розташований м. Львів - Винники, вул. Івасюка, 31.

У ході судового розгляду встановлено, що територіальні виборчі округи утворено з урахуванням меж звичайних виборчих дільниць, кількість виборців у територіальних виборчих округах є максимально наближеною до орієнтовної середньої кількості виборців у м. Винники, при цьому під час формування округів враховано критерій нерозривності дільниць.

За таких обставин колегія суддів дійшла висновку про безпідставність тверджень позивача щодо порушень відповідачем вимог Закону України «Про місцеві вибори» під час формування територіальних виборчих округів.

Щодо оприлюднення постанови Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області від 17.09.2015 року № 3 суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 12 ст. 17 Закону України "Про місцеві вибори" рішення про утворення одномандатних, територіальних виборчих округів із зазначенням їх номерів, меж, орієнтовної кількості виборців у кожному виборчому окрузі невідкладно на паперових носіях та в електронному вигляді за формою та в порядку, встановленими Центральною виборчою комісією, передається органу ведення Державного реєстру виборців та оприлюднюється відповідною територіальною виборчою комісією в місцевих друкованих засобах масової інформації або в інший визначений цією виборчою комісією спосіб не пізніше наступного дня після прийняття рішення про утворення відповідних виборчих округів.

Як вбачається з п. 3 оскаржуваної постанови Винниківською міською виборчою комісією м. Львова Львівської області визначено спосіб оприлюднення постанови щляхом її розміщення разом з додатком на офіційному стенді виборчої комісії.

Так, постанова Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області від 17.09.2015 року № 3 разом із додатком розміщена на стенді оголошень в приміщені Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області за адресою м. Львів, вул. Галицька, 20, що підтверджується наданою відповідачем фотофіксацією.

Крім того, зазначену постанову скеровано для оприлюднення редакторові інформаційно-аналітичного сайту «Винники Plus» п. Б. Йоні.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовна вимога про визнання незаконною та скасування постанови Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області від 17.09.2015 року № 3 в частині утворення територіальних виборчих округів не підлягає до задоволення.

Стосовно позовної вимоги про зобов'язання Винниківську міську виборчу комісію м. Львова Львівської області створити територіальні виборчі округи відповідно до вимог чинного законодавства України, суд зазначає наступне.

Оскільки вказана вимога є похідною від вимоги про визнання незаконною та скасування постанови Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області від 17.09.2015 року № 3 в частині утворення територіальних виборчих округів, у задоволенні якої судом відмовлено, тому позовну вимогу про зобов'язання Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області створити територіальні виборчі округи відповідно до вимог чинного законодавства України слід залишити без задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно з ч. ч. 1, 4 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч. 3 ст. 86 КАС України суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

За таких підстав, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_4 до Винниківської міської виборчої комісії м. Львова Львівської області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 9 ст. 172 КАС України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (із відповідними змінами та доповненнями) передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2015 року визначена у розмірі 1218,00 грн.

Таким чином, зважаючи на те, що у матеріалах справи відсутній документ, що підтверджує сплату позивачем судового збору, про існування випадків, коли його не належить сплачувати, останнім доказів не надано, а тому суд приходить до висновку про необхідність стягнення з ОСОБА_4 на користь Державного бюджету України - 974,40 грн судового збору, відповідно до Закону України "Про судовий збір".

Керуючись ст. ст. 94, 158-163, 172, 177, 179 КАС України, суд -

постановив :

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Стягнути з ОСОБА_4 (ідент. код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України 974 (дев'ятсот сімдесят чотири) гривні 40 копійок судового збору.

Судові рішення за наслідками розгляду судами першої інстанції справ, визначених статтями 172-175 Кодексу адміністративного судочинства України, набирають законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Судові рішення за наслідками розгляду справ, визначених статтями 172-175 Кодексу адміністративного судочинства України, можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у дводенний строк з дня їх проголошення.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя Кедик М.В.

Суддя Брильовський Р.М.

Суддя Сасевич О.М.