Ухвала від 13.01.2014 по справі П/811/37/14

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

13 січня 2014 року Справа № П/811/37/14

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кравчук О.В., перевіривши матеріали

позовної заяви Виробничо-комерційної фірми “РВК Плюс”

до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИЛА:

Виробничо-комерційна фірма “РВК Плюс” (далі - позивач) звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (далі - відповідач) з вимогою визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 26 грудня 2013 року: №0000662205, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податку на додану вартість на суму 13 098,00 грн.; №0000672205, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток на суму 12 943,00 грн.; №0000682205, яким завищено розмір від'ємного значення з податку на прибуток на суму 1200,00 грн.

Відповідно до вимог статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Так, згідно частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору визначені Законом України „Про судовий збір”.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України „Про судовий збір” судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” визначено розмір ставок судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який складає 10 відсотків від ставки, що становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4872,00 грн.); плата за подання адміністративного позову немайнового характеру справляється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73,08 грн.).

Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення, якими йому контролюючим органом нараховано грошове зобов'язання на загальну суму 27 241,00 грн., тобто дана позовна вимога є вимогою майнового характеру.

Судовий збір за вимогу майнового характеру слід вираховувати у розмірі двох відсотків від загальної суми грошового зобов'язання, тобто 27 241,00 х 2% = 544,82 грн. Оскільки дана сума є меншою від 4 розмірів мінімальної заробітної плати, позивачеві потрібно сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру за ставкою не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати - у сумі 1827,00 грн.

Отже, загальна сума судового збору за даний адміністративний позов становить 1827,00 грн.

У відповідності до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір“, позивачеві належить сплатити 10 відсотків від ставки судового збору (1827,00 х 10% = 182,70 грн.)

Однак, позивачем до суду не надано жодних доказів сплати судового збору.

Решта суми судового збору буде стягнута з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог (частина третя статті 4 Закону України “Про судовий збір”).

Зважаючи на викладене, позивачеві необхідно надати суду належні докази сплати судового збору у встановленому законом порядку на відповідні рахунки.

Згідно з частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виходячи з викладеного та керуючись статтями 106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Виробничо-комерційної фірми “РВК Плюс” до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.

Позивачу - усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до канцелярії суду в строк до 24 січня 2014 року включно доказів сплати судового збору на відповідні рахунки (платіжне доручення, квитанцію).

Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання її копії шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_1