Постанова від 18.09.2015 по справі 809/3446/15

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" вересня 2015 р. Справа № 809/3446/15

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мигалюка Ю.В.,

секретаря Ткачук О.П.,

за участю сторін:

представника позивача: Кічури Г.В.,

відповідача: не з"явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Івано-Франківську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 57 684 грн.-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську звернулася в суд з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій в сумі 57 684 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення законодавства при застосуванні реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та порушення порядку використання торгового патенту. Просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду за адресою, що вказана в даних ЄДРПОУ, про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Правом на подання заперечення проти позову не скористався, заяв чи клопотань про відкладення справи або слухання справи без його участі суду не подав.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи із наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що за результатами проведеної Головним управлінням ДФС в Івано-Франківській області фактичної перевірки фізичної особи-підприємця з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, було складено акт перевірки від 11.02.2015р. (а.с.9-12).

Перевіркою встановлено порушення відповідачем п. 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчуванні та послуг», та ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового», а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності ліцензії, роздрібна торгівля алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат не зазначений у ліцензії, проведення розрахункової операції через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно п. 267.1. ст.267 ПК України, платниками збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, є суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи -підприємці), їх відокремлені підрозділи, які отримують в установленому цією статтею порядку торгові патенти та провадять такі види підприємницької діяльності: а) торговельна діяльність у пунктах продажу товарів; б) діяльність з надання платних побутових послуг за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; в) торгівля валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти;) діяльність у сфері розваг (крім проведення державних грошових лотерей).

Позивач рішенням від 20.02.2015 року до відповідача застосував штрафні санкції у загальному розмірі 57 684 грн. Рішення не оскаржене та суми штрафу відповідачем не сплачені.

Відповідно до статті 15 Законом України «Про державне регулювання виробництва обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв га тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

У відповідності до статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» ліцензією (спеціальний дозвіл) - є документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із видів діяльності протягом визначеного строку.

Абзацом 5 частини 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено відповідальність за роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, застосування фінансових санкцій - штрафу в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

Пунктом 13 статті 3 Закону України від 06.07.95 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п.5 ст. 17 Закону №265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності., які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням застосовуються фінансові санкції у відповідних рзмірах.

Відповідачем рішення та вимога про сплату боргу отримані, однак не виконані (а.с.17).

За таких обставин позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі наведеного, керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1, АДРЕСА_1) в дохід бюджету штрафні санкції в розмірі 57 684 грн. (п'ятдесят сім тисяч шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.)

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 КАС України.

Постанова складена в повному обсязі 23.09.2015 року.

Суддя (підпис) Мигалюк Ю.В.