Ухвала від 27.02.2015 по справі 809/4410/14

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"27" лютого 2015 р. Справа № 809/4410/14

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючий суддя Остап'юк С.В., судді Черепій П.М., Главач І.А.,

за участю секретаря Мельничука Є.С.,

позивача ОСОБА_2,

представника відповідача Державної виконавчої служби України Гундяка Т.Д.,

представника відповідача Івано-Франківського міського центру зайнятості Ткачук Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання та матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 до Державної виконавчої служби України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського міського центру зайнятості про визнання рішень, дій та бездіяльності протиправними, визнання незаконною постанову державного виконавця, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

30.12.2014 року ОСОБА_2 звернувся з вказаним позовом до Державної виконавчої служби України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського міського центру зайнятості.

27.02.2015 року позивачем заявлено клопотання про заміну відповідача - Державної виконавчої служби України правонаступником - Міністерством юстиції України або його залучення до участі в даній адміністративній справі в якості другого відповідача.

Заявлене клопотання позивач мотивує прийнятим постановою Кабінету Міністрів України за №17 від 21.01.2015 року рішенням про ліквідацію Державної виконавчої служби України, призначено ліквідаційну комісію, зменшено чисельність працівників до 7 одиниць, а функції реалізації державної політики в сфері організації примусового виконання рішень судів покладено на Міністерство юстиції України.

Позивач заявлене клопотання підтримав з підстав зазначених в ньому.

Представник відповідача - Державної виконавчої служби України проти задоволення заявленого клопотання заперечив, мотивуючи тим, що відповідач - Державна виконавча служба України у відповідності до статті 104 Цивільного кодексу України не ліквідована.

Представник третьої особи - Івано-Франківського міського центру зайнятості при вирішенні поданого клопотання поклалася на розсуд суду.

Постановою Кабінету Міністрів України за №17 від 21.01.2015 року постановлено ліквідувати Державну виконавчу службу України, поклавши на Міністерство юстиції завдання і функції з реалізації політики в сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Як встановлено судом, згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо Державної виконавчої служби України внесено запис про перебування її в стані припинення, однак, на час розгляду справи запису про ліквідацію і припинення Державної виконавчої служби України не внесено.

Відповідно частини 1 статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Статтею 55 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Враховуючи, що покладання на Міністерство юстиції України завдання і функції з реалізації політики в сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) не може вважатися процесуальним правонаступництвом Міністерства юстиції України за Державною виконавчою службою України, а є переходом владних-управлінських функцій від одного суб'єкта владних повноважень до іншого, то суд не може допустити заміну первинного відповідача Державної виконавчої служби України на Міністерство юстиції України, оскільки Державна виконавча служба України перебуває в стані припинення, на даний час не ліквідована, однак, повноваження щодо виконання організації примусового виконання рішень судів здійснює Міністерство юстиції України, а тому колегія суддів вважає за необхідне залучити до участі в розгляді даної справи Міністерство юстиції України, як другого відповідача.

На підставі викладеного та керуючись статтями 52, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залучити до адміністративної справи №809/4410/14 за позовом ОСОБА_2 до Державної виконавчої служби України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківського міського центру зайнятості про визнання рішень, дій та бездіяльності протиправними, визнання незаконною постанову державного виконавця, зобов'язання вчинити певні дії Міністерство юстиції України як другого відповідача.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Остап'юк С.В.

Суддя Черепій П.М.

Суддя Главач І.А.