Ухвала від 26.04.2013 по справі 809/1217/13-а

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

"26" квітня 2013 р. Справа № 809/1217/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючий суддя Остап'юк С.В., судді Біньковська Н.В., Скільський І.І.,

за участю секретаря Озара О.Я.,

представників позивачів: ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представника відповідача: ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Державної реєстраційної служби України, Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

17.04.2013 року ОСОБА_4, ОСОБА_5 звернулися з вказаним адміністративним позовом до Державної реєстраційної служби України, Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції.

В судовому засіданні, 26.04.2013 року представником відповідача - начальником Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції ОСОБА_3 заявлено клопотання про залучення до участі у справі державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_6.

Заявлене клопотання мотивував тим, що ОСОБА_6 є посадовою особою з самостійними владними повноваженнями і при прийнятті рішень є незалежним від Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції.

Представники позивачів проти залучення до участі в даній справі державного реєстратора прав на нерухоме майно не заперечили.

Предметом заявленого адміністративного позову є зобов'язання відповідачів скасувати у Державному реєстрі іпотек запису про обтяження майнових прав на домоволодіння, скасувати у Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна запису про обтяження майнових прав на домоволодіння, скасувати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно запису про іпотеку.

Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації та їх обтяжень визначає Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Відповідно до частини 1 статті 6 вказаного Закону систему органів державної реєстрації прав становлять Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.

До повноважень органу державної реєстрації прав частиною 1 статті 8 вказаного Закону віднесено проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень або відмова у їх реєстрації; забезпечення ведення Державного реєстру прав; надання інформації про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом; забезпечення обліку безхазяйного нерухомого майна; здійснення інших повноважень.

Статтею 9 зазначеного Закону до повноважень державного реєстратора віднесено встановлення відповідності заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про відмову в державній реєстрації, про її зупинення, внесення змін до Державного реєстру прав; відкриття і закриття розділів Державного реєстру прав, внесення до них відповідних записів; ведення реєстраційних справ щодо об'єктів нерухомого майна, тощо.

Оскільки, позивачами не звернено позовних вимог до державного реєстратора, а предмет заявленого позову не становлять вимоги про визнання протиправними та скасування рішень чи дій державного реєстратора, то колегія суддів вважає, що відсутні підстави для здійснення заміни відповідачів у даній справі на державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_6, однак рішення у даній адміністративній справі може вплинути на його обов'язки.

Відповідно до частини 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Як наслідок, колегія суддів вважає за необхідне залучити до участі в даній адміністративній справі державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_6, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції.

На підставі викладеного, керуючись статтями 53, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залучити до адміністративної справи за №809/1217/13-а за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Державної реєстраційної служби України, Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції про зобов'язання вчинити певні дії державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_6, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Остап'юк С.В.

Суддя Біньковська Н.В.

Суддя Скільський І.І.