Ухвала від 21.09.2015 по справі 806/4858/15

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

21 вересня 2015 року Житомир Справа № 806/4858/15

Категорія 6

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Сичова О.П. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Житомирського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (м. Житомир) третя особа - Управління державної казначейської служби у м. Житомир про визнання нечинними платіжних доручень №246, №253, №254, №292, №54, №66, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Житомирського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (м. Житомир) третя особа - Управління державної казначейської служби у м. Житомир, в якому просить визнати нечинними платіжні доручення: №246 від 26.10.2005 року, №253 від 03.11.2005 року, №254 від 09.11.2005 року, №292 від 19.12.2005 року, №54 від 13.04.2006 року, №66 від 25.04.2006 року.

Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Положеннями п.1 ч.1 ст.17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язків характер для суб'єктів цих відносин. Залежно від компетенції органу, який прийняв такий документ, і характеру та обсягу відносин, що врегульовані ним, акти поділяються на нормативні і такі, що не мають нормативного характеру, тобто індивідуальні. Нормативний акт - це прийнятий уповноваженим державним чи іншим органом у межах його компетенції офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, носить загальний чи локальний характер та застосовується неодноразово. Що ж до актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта, якому вони адресовані.

Пунктом 1.30 ч.1 ст. 1 Закону України від 05.04.2001 року № 2346-III "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" встановлено, що платіжне доручення - розрахунковий документ, який містить доручення платника банку, здійснити переказ визначеної в ньому суми коштів зі свого рахунка на рахунок отримувача.

Зважаючи на зазначене, платіжне доручення не є рішенням суб'єкту владних повноважень в розумінні КАС України, позов не містить ознак публічно-правового спору, а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства і, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, у відкритті провадження в адміністративній справі належить відмовити.

Крім того слід зазначити, що дані правовідносини не підпадають під судову юрисдикцію.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 109 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Житомирського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (м. Житомир) третя особа - Управління державної казначейської служби у м. Житомирі про визнання нечинними платіжних доручень №246, №253, №254, №292, №54, №66.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо не було подано апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд.

Суддя О.П. Сичова