Ухвала від 26.07.2011 по справі 2а/0470/8717/11

УХВАЛА

15 липня 2011 р. 2а/0470/8717/11

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В. , перевіривши матеріали позовної заяви Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії , -

ВСТАНОВИВ:

Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області звернулось до суду з адміністративним позовом до Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради про.

Згідно ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст.106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Частина 3 статті 48 КАС України, передбачає, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їхнім посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Відповідно до ч.7 ст. 56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позовна заява підписана начальником управління ОСОБА_1, проте жодних документів які підтверджують його повноваження положенням або наказом не надано.

Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

В прохальній частині позовної заяви позивач просить зобов'язати відповідача виконати вимоги від 08.06.2011 р. №28/1009, а саме в повному обсязі відшкодувати незаконні видатки в сумі 216310,01 грн., зайво перераховані за виконані ремонтно-будівельні роботи внаслідок завищення їх вартості.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, вимога щодо відшкодувати незаконні видатки в сумі 216310,01 грн., зайво перераховані за виконані ремонтно-будівельні роботи внаслідок завищення їх вартості винесена 05.05.2008 року №15/289 на підставі акту від 08.04.2008 року №170-24/05.

Крім того, в матеріалах справи міститься вимога від 08.06.2008 р. №28/1009 про усунення виявлених ревізією фінансових порушень, що винесена на підставі акту від 12.03.2009 року №170-24/07.

В зв'язку з вищевикладеним суд позбавлений можливості вирішити питання про відкриття провадження у справі або залишення позовної заяви без розгляду на підставі ст.100 Кодексу адміністративного судочинства України.

У пункті 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлюється можливість позивача подати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до частини 1, 2 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

За наведених обставин вважаю за необхідне запропонувати позивачу викласти зміст позовних вимог з додержанням вимог ст.106 КАС України де зазначити які саме вимоги він просить виконати відповідача, надати документи, що підтверджують повноваження особи, яка підписала позовну заяву (положення, наказ тощо) та, при наявності волевиявлення, заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 48, 56, 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Управління житлово-комунального господарства Нікопольської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.

Встановити позивачу строк до 05 серпня 2011 р. для усунення недоліків позовної заяви, які зазначені в ухвалі.

Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви, згідно частини 6 цієї ж статті, не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя ОСОБА_2