14 червня 2011 р. 2а/0470/6851/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В. , перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до відповідача 1 Заводського відділу Державної виконавчої служби Дніпродзержинського міського управління юстиції, відповідача 2 Державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби Дніпродзержинського міського управління юстиції ОСОБА_2 про визнання дій незаконними , -
17 травня 2011 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача 1 Заводського відділу Державної виконавчої служби Дніпродзержинського міського управління юстиції, відповідача 2 Державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби Дніпродзержинського міського управління юстиції ОСОБА_2 про визнання дій незаконними.
Згідно ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з ч.1 та ч.2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративного суду можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлений інший порядок судового провадження.
Пунктом 4 частини 1 ст. 106 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Так виходячи із аналізу змісту позовних вимог, викладених у позовній заяві суд приходить до висновку, що в резолютивній частині позовної заяви не зазначено, які саме дії, бездіяльність або рішення оскаржуються та не зазначено вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Пунктом 3 Прикінцевих та перехідних положень КАС України визначено, що до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору:
1) судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита;
2) розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито", крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту;
3) розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.
Стаття 4. Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито»визначе пільги щодо сплати державного мита та містить перелік осіб, які звільняються від сплати державного мита.
Так, жодних підстав для звільнення позивача від сплати судового збору судом не вбачається.
Судовий збір необхідно сплатити за реквізитами: одержувач:УДК у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська ГУДКУ у Дніпропетровській області, ЄДРПОУ 24245686, рахунок: 31119095700004, МФО 805012, призначення платежу:КБК 22090200, судовий збір за подання адміністративного позову.
Відповідно до ч.4 ст.106 КАС України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Частиною 1 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
В порушення вимог зазначеної статті, позивачем не додані документи, які підтверджують його особу (копія паспорта).
Враховуючи викладене, позивачу необхідно викласти зміст позовних вимог з додержанням вимог ст.106 КАС України, а саме зазначити які саме дії, бездіяльність або рішення оскаржують ся та зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, надати документи, які підтверджують особу позивача, належні докази сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 48, 56, 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до відповідача 1 Заводського відділу Державної виконавчої служби Дніпродзержинського міського управління юстиції, відповідача 2 Державного виконавця Заводського відділу державної виконавчої служби Дніпродзержинського міського управління юстиції ОСОБА_2 про визнання дій незаконними залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 15 липня 2011 р. для усунення недоліків позовної заяви, які зазначені в ухвалі.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви, згідно частини 6 цієї ж статті, не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя ОСОБА_4