30 жовтня 2010 р. Справа №2а-13841/10/0470
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Букіна Л.Є., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 - кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області до ОСОБА_2 - кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області, третя особа - Дніпропетровська міська виборча комісія Дніпропетровської області, про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 -кандидат на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області 30 жовтня 2010 року о 19 годині 55 хвилин звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до ОСОБА_2 -кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області, третя особа -Дніпропетровська міська виборча комісія Дніпропетровської області, з позовними вимогами про:
- визнання дій кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області ОСОБА_2 незаконними та такими, що грубо порушують закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»;
- зобов'язання Дніпропетровської міської виборчої комісії Дніпропетровської області прийняти рішення, яким скасувати реєстрацію кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області ОСОБА_2 з виключенням його з виборчого списку.
Адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
У поданій позовній заяві позивачем заявлено вимогу про визнання незаконними дій відповідача, однак, заявлення такої позовної вимоги не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Частиною 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема, на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно пунктів 3, 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Згідно частини 2 зазначеної статті, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Позивач у поданому адміністративному позові заявляє позовні вимоги до Дніпропетровської міської виборчої комісії Дніпропетровської області, яка не є відповідачем за поданою позовною заявою. Таким чином, позивачу належить визначити, до якої саме особи заявлено позовні вимоги, яка особа є відповідачем у справі, та зазначити позовні вимоги відповідно до статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху із наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 - кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області до ОСОБА_2 - кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Дніпропетровської області, третя особа - Дніпропетровська міська виборча комісія Дніпропетровської області, про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви до 23 години 00 хвилин 30 жовтня 2010 р.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: визначення відповідача за поданою позовною заявою, визначення позовних вимог відповідно до вимог статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України; та надання копій такого позову відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута. Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у строки, встановлені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_3