копія
16 вересня 2015 р. Справа № 804/11157/15
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Рябчук О.С. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» в особі відокремленого підрозділу Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» про застосування заходів реагування , -
21 серпня 2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (далі - позивач) з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» в особі відокремленого підрозділу Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго»(далі - відповідач) з вимогамипро:
- застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівель та споруд, а саме: адміністративно-побутового корпусу, гаражів, центрального складу, адміністративного будинку, електричної лабораторії, ангару Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» за адресою: Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Слизьковухого, буд. 41, до повного усунення порушень;
- заборонити Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» експлуатацію будівель та споруд, а саме: адміністративно-побутового корпусу, гаражів, центрального складу, адміністративного будинку, електричної лабораторії, ангару Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» за адресою: Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Слизьковухого, буд. 41, до повного усунення порушень;
- зобов'язати Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» зупинити експлуатацію будівель та споруд, а саме: адміністративно-побутового корпусу, гаражів, центрального складу, адміністративного будинку, електричної лабораторії, ангару Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» за адресою: Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Слизьковухого, буд. 41, до повного усунення порушень.
Позивач в обґрунтування позовних вимог в адміністративному позові зазначив наступне. При проведенні перевірки будівель та споруд Структурної одиниці Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго», а саме: адміністративно-побутового корпусу, гаражів, центрального складу, адміністративного будинку, електричної лабораторії, ангару за адресою: Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Слизьковухого, буд. 41, посадовими особами Головного управлінняДержавної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області виявлено низкупорушень вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки. Зазначені порушення вказані в акті перевірки від 11.08.2015 р. № 86,який став підставою для звернення до суду.Зазначені в акті порушення, які створюють небезпеку для життя та здоров'я працівників підприємства, на момент розгляду справи відповідачем усунуті, вимоги, викладені в акті перевірки, виконані, тобто, обставини, які стали підставою для звернення до суду, перестали існувати.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам-підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
15.09.2015 року на адресу суду від відповідача надійшли письмові заперечення на адміністративний позов. В обґрунтування свої позиції відповідач зазначив, що позовні вимоги не підлягають задоволенню у зв'язку з тим, що на момент розгляду справи в суді всі недоліки, зазначені в акті перевірки від 11.08.2015 р. № 86, усунені в повному обсязі, усі невідповідності протипожежного стану ліквідовано. Зазначене підтверджується відповідним актом.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» зареєстрованабез права юридичної особи, про що здійснено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про проведення державної реєстрації, ідентифікаційний код 34367262, головне підприємство Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Дніпрообленерго», ідентифікаційний код 23359034.
Згідно з витягом з ЄДРПОУ серед видів діяльності Структурної одиниці Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго»за КВЕД є: 35.13 розподілення електроенергії; 35.14 торгівля електроенергією.
З урахуванням затверджених постановою КМУ від 29.02.2012 р. №306 критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику його господарської діяльності - суб'єкт господарювання Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» віднесений до високого ступеню ризику.
Відповідно до наказу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області № 7 від 04.08.2015 р., посвідчення на перевірку № 109 від 04.08.2015 р., Верхньодніпровським районним відділом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області у період з 07.08.2015 р. по 11.08.2015 р. проведено позапланову перевірку додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки Структурною одиницею Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» за адресою: Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Слизьковухого, буд. 41.
За результатами перевірки складено акт № 86 від 11.08.2015 р.
В акті перевірки встановлені, та, як вбачається з позову, стали підставою звернення до суду, наступні порушення, допущені Структурною одиницею Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго»:
Адміністративно-побутовий корпус:
- приміщення 1-го, 2-го. 3-го поверху та підвалу не забезпечені первинними засобами пожежогасіння, вогнегасниками, згідно до норм належності (п.3.6, н.3.8. и.3.9 розділ V ППБУ);
- на сходовій клітці (1-й, 2-й поверх) встановлені прилади опалення (радіатори) на висоті менше 2,2 м від поверхні сходових площадок (п.2.30 розділ IIIППБУ);
- сходова клітина та зовнішні відкриті сходи не забезпечені евакуаційним освітленням (п.2.31 розділ III ППБУ п.5.8 ДБН В. 1.1-7-2002* п.4.74 ДБН В.2.5-28-2006);
- в приміщенні сауни відсутні перфоровані сухотруби, підключені до внутрішнього водопроводу, ручний пуск яких можна здійснювати від пристроїв, встановлених за межами парильного відділення (п.12.2. п.12.1 розділ VI ППБУ п.5.2.3.9 ДБН В.2.2-28:2010 п.6.3.7 додаток Д Д.6 ДБН В.2.2-9-2009);
- не відкориговані плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі (п.5. п 6 розділ ІІ ППБУ);
- не проведена перевірка стану вогнезахисного покриву (просочування) дерев'яних конструкцій горища зі складанням акту перевірки технічного стану вогнезахисного покриву (просочення) (п. 2.8 розділ ІІІ ППБУ);
Гаражі, центральний склад:
- не забезпечено будівлю гаражів, центрального складу пристроями захисту віл блискавки (блискавкозахистом) (п. 1.21 розділ IV ППБУ п.4.3 дод.А п.4 ДСТУ. І) В.25-38:2008);
- приміщення центрального складу не забезпечені первинними засобами пожежогасіння, вогнегасниками, згідно до норм належності п.3.6, п.3.8, п.3.9 розділу V ППБУ);
Адміністративний будинок:
- на шляхах евакуації стіни холу (1-й поверх) оздоблені матеріалом (панелями МДФ) з вищою пожежною небезпекою ніж Г2, В2, Д2, Т2 (п.2.23 розділ III ППБУ п.5.24 ДБІ 1 В. 1.1-7-2002*);
- приміщення 1-го та 2-го поверху не забезпечені первинними засобами пожежогасіння, вогнегасниками, згідно до норм належності (п.3.6, п.3.8, п.3.9 розділ V ППБУ);
- з'єднання жил проводів в розподільчих коробках на 1-му та 2-му поверсі виконано скручуванням замість опресування, зварювання, паяння або затискачів (п.1.6 розділ IV І ППБУ);
- допущено підвішування світильника безпосередньо на струмопровідні проводи в приміщенні кабінету №105 (п. 1.18 розділ IV ППБУ);
- в приміщенні кабінету №106 електророзетка улаштована на горючу основу без підкладання під неї суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра (п. 1.17 розділ IV ППБУ);
- в приміщенні кабінету №102 електророзетки подовжувача улаштовані на горючу основу без підкладання під неї суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра (п. 1.17 розділ IV ППБУ);
- в приміщенні апаратної телемеханіків електророзетки подовжувача улаштовані на горючу основу без підкладання під неї суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата не менше ніж на 0,01 метра (п. 1.1 7 розділ IV ППБУ);
- не проведена перевірка стану вогнезахисного покриву (просочування) дерев'яних конструкцій горища зі складанням акта перевірки технічного стану вогнезахисного покриву (просочення) (п.2.8 розділ III ППБУ);
Будівля електричної лабораторії:
- з'єднання жил проводів в розподільчих коробках на 1-мута 2-му поверсі виконано скручуванням замість опресування, зварювання, паяння або затискачів (п.1.6 розділ IV ППБУ);
- шляхи евакуації з 1-го та 2-го поверху захаращені меблями (п.2.37 розділ III ППБУ);
- в приміщенні кабінету №201 електророзетки улаштовані на горючу основу безпідкладання під неї суцільного негорючого матеріалу, що виступає за габарити апарата неменше ніж на 0,01 метра(п. 1.17 розділ IV ППБУ);
- не проведена перевірка стану вогнезахисного покриву (просочування) дерев'янихконструкцій горища зі складанням акта перевірки технічного стану вогнезахисного покриву (просочення) (п.2.8 розділ III ППБУ);
Ангар:
- дерев'яні конструкції перекриття приміщень улаштованих в ангарі не оброблені вогнезахисним засобом (п.9.1 розділ VI, п.2.5 розділ III ППБУ);
Загальні питання:
- ручні пожежні сповіщувачі не опломбовано (п.1.4 розділ V ППБУ п.7.4 додаток Ж п.Ж.6.9 ДБН В.2.5-56:2014);
- не здійснюється технічне обслуговування пожежних сповіщувачів не рідше одною разу на місяць згідно з встановленим графіком (п.1.4 розділ V ППБУ п.7.4 додаток Ж Ж.7.1.6ДБНВ.2.5-56:2014);
- не проведено вимірювання значення електричного опору ізоляції між електрично не з'єднаними струмопровідними частинами приладу приймально-контрольного пожежною (IIIІКП), а також між ним і його корпусом на відповідність вимогам технічних умов на цей прилад (п.1.4 розділ V ППБУ п.7.4 додаток Ж Ж.7.2.2 ДБН В.2.5-56:2014);
- недоукомплектовано пожежний щит №2 первинними засобами пожежогасіння, а саме: вогнегасниками в кількості - 1 шт., покривалом з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2*2 м -1 шт., гаком, сокирою та ломом в кількості - 2 шт. (п.3.11розділ V ППБУ);
- недоукомплектовано пожежний щит № 1 первинними засобами пожежогасіння, а саме: покривалом з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2*2 м -1шт., сокирою та ломом в кількості - 2 шт. (п.3.1 1 розділ V ППБУ);
- посадові особи та зварювальник не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою КМУ від 26.06.2013 року №444 (п. 16. и.20 розділ II ППБУ);
- працівники підприємства не забезпечені у повному обсязі засобами індивідуального захисту від вражаючих факторів, в зоні ураження яких знаходиться об'єкт (п.4.3 ГПБ п.п.9.10.11 Порядку забезпечення).
Акт підписано посадовою особою підприємства та отримано 11.08.2015 р.
Відповідно до п.п. 1, 4 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.
Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно до п.1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16.01.2013 р. №20/2013 Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
Відповідно до п. 3 Положення основним завданням ДСНС України є, зокрема, здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, за діяльністю аварійно-рятувальних служб.
Згідно до п. 6 Положення Державна служба України з надзвичайних ситуацій реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також через підрозділи, які здійснюють пожежно-технічне обслуговування підприємств, установ, організацій, інших об'єктів на підставі договорів.
Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 04.02.2013 року № 3 затверджено Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області.
Згідно пп. 63 ч. 4 Положення Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.
Відповідно до ст. 1 Кодексу Цивільного захисту України Кодекс регулює відносини, пов'язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов'язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності.
Відповідно до ст. 66 Кодексу цивільного захисту центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.
Згідно пп. 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить: звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідно до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Згідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб'єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Якщо законом передбачено, що обґрунтованість вжиття органом державного нагляду (контролю) заходів реагування має бути підтверджена судом, орган державного нагляду (контролю) звертається до адміністративного суду з адміністративним позовом не пізніше наступного робочого дня з дня видання (прийняття) відповідного розпорядчого документа.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: застосування у випадках, передбачених законом, заходівреагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосованівиключно за судовимрішенням.
Оцінюючи усі докази, надані суду, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
Згідно до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Суд розглядає адміністративні справи щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) в порядку ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо такі заходи реагування можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Як вбачається з проаналізованих положень Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Кодексу цивільного захисту України позивач наділений повноваженнями на звернення до адміністративного суду з позовом про застосування заходів реагування на підставі ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» за ступенем ризику своєї господарської діяльності віднесено до високого ступеню ризику згідно із затвердженими постановою КМУ від 29.02.2012 р. №306 критеріями ризику.
У період з 07.08.2015 р. по 11.08.2015 р. Верхньодніпровським районним відділом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області проведено планову перевірку додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки Структурною одиницею Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго», а саме: будівель та спорудза адресою: Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Слизьковухого, буд. 41.
За результатами перевірки встановленонизку порушень Структурною одиницею Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідачем до заперечень надано копію акту від 10.09.2015 р. № 134 позапланової перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки Структурною одиницею Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» за адресою: Дніпропетровська область, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Слизьковухого, буд. 41.
Відповідно до вказаного акту порушень не встановлено.
Позивачем надано пояснення щодо стану усунення порушень, згідно до яких порушення законодавства, вказані в акті від 11.08.2015 р. № 86, виконані, обставини, які стали підставою для звернення до суду, перестали існувати.
Враховуючи викладене, позовні вимоги Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Структурної одиниці Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 9, 11, 17, 69-72, 86, 158-163, 167,186, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» в особі відокремленого підрозділу Структурна одиниця Верхньодніпровський район електричних мереж Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Дніпрообленерго» про застосування заходів реагування-відмовити.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 16.09.2015 Суддя З оригіналом згідно Помічник суддіО.С. Рябчук О.С.Рябчук М.М.Бухтіярова