Ухвала від 22.09.2015 по справі 803/3519/15

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

22 вересня 2015 року

Справа № 803/3519/15

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Мачульський В.В., вивчивши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11 вересня 2015 року №0007251501 та №0007261501,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт» звернулося з позовом до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11 вересня 2015 року №0007251501 та №0007261501.

Позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).

Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Як вбачається з позовної заяви, позивач звернувся до суду 21 вересня 2015 року, а тому правовідносини щодо сплати позивачем судового збору регулюються Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями, в редакції, чинній станом на 01.09.2015 року).

Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року № 80-VIII (з наступними змінами та доповненнями) з 01.01.2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218,00 грн.

В даній позовній заяві Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт» заявлені вимоги визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 11 вересня 2015 року №0007251501 (яким завищено суму бюджетного відшкодування в розмірі 85894,00 грн. за основним платежем та визначено 42947,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій) та №0007261501 (яким завищено суму бюджетного відшкодування на суму 193742,00 грн. за основним платежем та визначено 96871,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій), тобто, рішень, які впливають на зміну майнового стану, реалізація яких може призводити до зменшення або збільшення майна товариства. За практикою Європейського суду з прав людини (рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 року у справі «Щокін проти України») вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Таким чином, за подання даного адміністративного позову, позивачу слід було сплатити судовий збір у сумі 6291,81 грн. (1,5 відсотка ціни позову).

Однак, враховуючи те, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт» будо сплачено судовий збір в розмірі 2097,27 грн. відповідно до платіжного доручення № 358 від 17 вересня 2015 року, позивачу необхідно доплатити судовий збір в сумі 4194,54 грн.

Також в порушення статті 106 КАС України представником позивача у позовній заяві зазначено позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт», хоча як вбачається із свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи, виписки із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та договору про надання адвокатських послуг № 64 від 17 вересня 2014 року назва юридичної особи зазначена Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт» ЛТД.

Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 30 вересня 2015 року. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в сумі 4194,54 грн. та подачі навої редакції позовної заяви та її копії для відповідача із зазначенням вірного найменування позивача.

Керуючись статтею 108 КАС України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт» до Ковельської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 11 вересня 2015 року №0007251501 та №0007261501 залишити без руху.

Надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Агрофрукт» строк для усунення недоліків до 30 вересня 2015 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В. Мачульський