ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
19 квітня 2010 року № 2а-6058/10/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Власенкова О.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач)
до відповідача ОСОБА_2 охорони навколишнього природного середовища України
(далі - відповідач)
про визнання нечинним наказу від 13 листопада 2009 року № 715-о
Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до відповідача -ОСОБА_2 охорони навколишнього природного середовища України, в якій просить визнати нечинним наказ ОСОБА_2 охорони навколишнього природного середовища України від 13 листопада 2009 року № 715-0.
22 грудня 2008 року між позивачем і відповідачем укладено контракт, яким призначено ОСОБА_1 на посаду генерального директора ДГП «Укргеофізика»на строк з 22 грудня 2008 року по 21 грудня 2013 року.
Відповідно до наказу ОСОБА_2 охорони навколишнього природного середовища України від 13 листопада 2009 року № 717-0 позивача звільнено із займаної посади у зв'язку із поновленням на посаді ОСОБА_3 на підставі рішення Дзержинського районного суду міста Харкова від 16 жовтня 2008 року № 2-8451/08.
Відповідно до рішення Солом'янського районного суду міста Києва від 10 лютого 2010 року № 2-1317-1/10 ОСОБА_1 поновлено на посаді генерального директора ДГП «Укргеофізика».
Позивач вважає, що оскаржуваний наказ прийнятий без законних підстав, а тому є протиправним і підлягає скасуванню, оскільки порушує його право на працю.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, з огляду на таке.
Частиною 1 статті 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 17 КАС України адміністративними судами розглядаються спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Пунктом 15 частини першої статті З КАС України зазначено, що публічна служба -це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Таким чином, посада генерального директора зазначено підприємства не відноситься до державної служби, оскільки не є посадою у державних органах та їх апараті, перебування на ній
не передбачає складання присяги, присвоєння спеціального рангу та категорії державного службовця.
Державне геофізичне підприємство "Укргеофізика" не є суб'єктом владних повноважень, а його посадові особи, не уповноважені на здійснення владних управлінських функцій, а тому дані правовідносини не врегульовано законодавством про публічну службу.
Ураховуючи викладене, спір, який виник між позивачем та відповідачем, не відноситься до публічно-правових спорів, оскільки має ознаки приватно-правового характеру, що випливає із трудових відносин.
Таким чином, за предметом спору та характером спірних правовідносин ця справа є не адміністративною, а цивільною, а тому підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства відповідним загальним судом.
Відповідно до статті 15 Цивільно - процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись пунктом 1 частини 1 статті 109 КАС України,
1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
2.У хвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.
3.Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
4.У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою,
яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої
інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом
десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього
подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про
апеляційне оскарження.
Суддя О.О. Власенкова