Ухвала від 31.03.2010 по справі 2а-5070/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

31 березня 2010 року м.Київ № 2а-5070/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Власенкова О.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1 (далі- позивач)

до відповідача Верховної Ради України (далі - відповідач)

про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИЛА:

Позивач - ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача - Верховної Ради України про зобов'язання вчинити певні дії.

Однак, суд дійшов висновку, що дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з огляду на таке.

Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Частиною 2 статті 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що віднесені до юрисдикції Конституційного Суду України.

Статтею 171 КАС України встановлено особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів, якою, зокрема передбачено, що правила цієї статті поширюються на розгляд адміністративних справ щодо: законності (крім конституційності) постанов Верховної Ради України, указів та розпоряджень Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, постанов Верховної Ради Автономної Республіки Крим (пункт 1 частини першої).

Аналіз позовних вимог дає підстави стверджувати, що позивачем оскаржується Закон України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України».

Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено процедури оскарження законів.

Конституційний Суд України приймає рішення та дає висновки у справах щодо конституційності законів та інших актів Верховної Ради України (стаття 150 Конституції України та стаття 13 Закону України “Про Конституційний Суд України”).

Статтею 15 Закону України “Про Конституційний Суд України” визначено вичерпний перелік підстав для визнання правового акту неконституційним, це невідповідність Конституції України, порушення встановленої Конституцією України процедури їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності та перевищення конституційних повноважень при їх прийнятті.

Аналіз зазначених положень Конституції України, Закону України "Про Конституційний Суд України", КАС України дозволяє дійти висновку про відсутність у Окружного адміністративного суду міста Києва компетенції щодо розгляду справи про визнання нормативно-правового акту - закону України, що не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили", яким по відношенню до закону є Конституція України, оскільки це питання належить до повноважень Конституційного Суду України.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене та керуючись пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИЛА:

1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.

3.Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.

4.У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.О. Власенкова