ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
про відкриття провадження в адміністративній справі
28.01.2010 № 2а-13882/09/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1
до1. Кабінету Міністрів України, 2. Державного казначейства України
провизнання незаконним п.1 абз.1 постанови №211 від 18.03.2009р. та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання незаконним п.1 абз.1 постанови №211 від 18.03.2009р. та зобов'язання вчинити певні дії. Спір виник із публічно-правових відносин, у яких Кабінет Міністрів України, Державне казначейство України є суб'єктами владних повноважень. Зазначений спір згідно із ст.17 КАС України відноситься до компетенції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства.
Ухвалою від 04.12.2009 суд зобов'язав позивача усунути недоліки у заяві та подати належні докази на підтвердження звільнення його від сплати судового збору, а також доповнення до позову у строк до 27.01.2010. Позивач виконав цю вимогу суду.
Таким чином, позовна заява приведена у відповідність до ст. ст. 105, 106 КАС України і вважається поданою 11.11.2009.
Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись суддею Пащенком К.С.
2. Призначити попереднє судове засідання на 31.03.2010р. о 14:00 год.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою:м. Київ, вул. Хрещатик, 10, 2-ий поверх, каб. № 3.
4. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.
5. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
6. Запропонувати відповідачам подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідачів.
7. Витребувати від Кабінету Міністрів України:
- прошиту і завірену належним чином копію оскаржуваної постанови №211 від 18.03.2009 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується в 2009 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань";
- докази публікації у встановленому чинним законодавством порядку проекту та самої оскаржуваної постанови №211 від 18.03.2009 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується в 2009 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань";
- належним чином завірені копії всіх висновків державних установ, в яких відповідачами проводилось погодження проекту оскаржуваної постанови №211 від 18.03.2009 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується в 2009 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань".
8. Зобов'язати Кабінет Міністрів України опублікувати оголошення про оскарження постанови №211 від 18.03.2009 "Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується в 2009 році відповідно до Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" у виданні, в якому ці акти були або мали бути офіційно оприлюднені. Оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акту, реквізити нормативно - правового акту, час і місце судового розгляду адміністративної справи. Оголошення повинно бути опубліковано не пізніше як за сім днів до судового розгляду.
Суддя Пащенко К.С.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.