Ухвала від 24.03.2010 по справі 2а-198/10/0770

Справа № 2а-198/10/0770

рядок статзвітності № 2.14.2

код - 07

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2010 року м.Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої судді Калинич Я.М.

при секретарі Красновій О.Р.

з участю:

представниці позивача ОСОБА_1

представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в місті Ужгороді клопотання Виноградівської митниці про закриття провадження у справі за позовною заявою ТзОВ «Нідан+» до Виноградівської митниці про визнання дій протиправними та скасування Протоколів про порушення митних правил,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Закарпатського окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом ТзОВ «Нідан+» до Виноградівської митниці про визнання дій протиправними та скасування Протоколів про порушення митних правил.

24.02.2010 року до суду надійшли письмові заперечення відповідача, в яких просить закрити провадження у справі, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, так як предметом спору в даній справі є протоколи про порушення митних правил, оцінку яким дав Виноградівський районний суд.

В судовому засіданні представники відповідача просили суд клопотання задовольнити та закрити провадження у справі.

Представниця позивача проти задоволення клопотання відповідача заперечила, просила суд у задоволенні такого відмовити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Отже, в розумінні п.7 ст.3 КАС України митні органи як спеціально уповноважені органи виконавчої влади здійснюють владні управлінські функції у галузі митної справи і є суб»єктами владних повноважень.

Пунктом 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Розгляд справ у спорах фізичних чи юридичних осіб з митними органами як із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності належить до компетенції адміністративних судів, крім справ про адміністративні проступки, накладення адміністративних стягнень, які розглядаються в порядку передбаченому КУпАП.

Враховуючи викладене, суд приходить до переконання, що позовні вимоги щодо визнання протиправними дій відповідача належить до компетенції адміністративних судів і підсудні окружним адміністративним судам.

При цьому суд констатує, що вирішення питання про правомірність протоколу про порушення митних правил в адміністративному судочинстві законодавством не передбачена і не відноситься до компетенції адміністративних судів і такий (протокол) не є рішенням, яке може оскаржувати ся в порядку КАС України.

А тому, в частині скасування протоколів про порушення митних правил провадження у справі підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.157 КАС України, а в частині позовних вимог щодо визнання неправомірними дій відповідача розгляд слід продовжити.

Керуючись ст.ст.2, 3, 157 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Виноградівської митниці про закриття провадження у справі за позовною заявою ТзОВ «Нідан+» до Виноградівської митниці про визнання дій протиправними та скасування Протоколів про порушення митних правил - задовольнити частково.

Провадження у справі в частині скасування Протоколів про порушення митних правил від 18.12.2009 року, складених Виноградівською митницею - закрити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне

оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі

подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після

закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала може бути оскаржена до Львівського

апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу

адміністративного судочинства України. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду

першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу

було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про

апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна

скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання

заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Калинич Я. М.