Ухвала від 25.07.2013 по справі 826/6774/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залучення третьої особи

25 липня 2013 року м. Київ № 826/6774/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: Головуючого судді - Дегтярьової О.В., при секретарі судового засідання Артеменко Я.С., за участю: позивача - ОСОБА_1, представника відповідача - Грінцова М.М. (довіреність від 09.11.2011р. № 05/2011), розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Міністерства внутрішніх справ України

про визнання незаконним та нечинним Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 05 листопада 2012 року № 1009 «Про затвердження Змін до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС» в частині пункту 3 Змін до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до МВС України про визнання незаконним та нечинним Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 05 листопада 2012 року № 1009 «Про затвердження Змін до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС» в частині пункту 3 Змін до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 травня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/6774/13-а та призначено попереднє судове засідання на 10 червня 2013 року.

В подальшому в попередніх судових засіданнях оголошувалися перерви та попереднє судове засідання у справі відкладалося з різних причин.

25 липня 2013 року у попередньому судовому засіданні судом було поставлено на обговорення питання про залучення в якості третьої особи Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі - Департамент ДАІ МВС України).

Позивач у попередньому судовому засідання 25 липня 2013 року заперечував проти залучення в якості третьої особи Департаменту ДАІ МВС України.

Представник відповідача у попередньому судовому засіданні не заперечував проти залучення в якості третьої особи Департаменту ДАІ МВС України.

Відповідно до ч. 2 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

У відповідності до п. 1 Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997р. № 341 (далі - Положення), Державна автомобільна інспекція (Державтоінспекція) є головним органом, на який покладається забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні, що входить до системи органів Міністерства внутрішніх справ України.

До складу Державтоінспекції входять департамент Державтоінспекції МВС, управління (відділи) Державтоінспекції головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Центр безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем, спеціальний підрозділ дорожньо-патрульної служби особливого призначення при департаменті Державтоінспекції МВС, відділи (відділення) Державтоінспекції міських і районних органів внутрішніх справ, підрозділи дорожньо-патрульної служби та реєстраційно-екзаменаційної роботи.

МВС через Департамент державної автомобільної інспекції організовує роботу, пов'язану із забезпеченням безпеки дорожнього руху.

Згідно п. 3 цього Положення основними завданнями Державтоінспекції є: реалізація в межах своєї компетенції державної політики щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; організація контролю за додержанням законів, інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища від шкідливого впливу автомототранспортних засобів (далі - транспортних засобів); удосконалення регулювання дорожнього руху з метою забезпечення його безпеки та підвищення ефективності використання транспортних засобів; виявлення та припинення фактів порушення безпеки дорожнього руху, а також виявлення причин і умов, що сприяють їх вчиненню.

Відповідно до покладених на неї завдань Державтоінспекція в т.ч. створює, утримує та ліквідує спеціальні майданчики чи стоянки для тимчасового зберігання транспортних засобів, затриманих підрозділами Державтоінспекції відповідно до законодавства; приймає працівників для роботи на спеціальних майданчиках чи стоянках та для надання інших платних послуг. Приймання на роботу цих працівників, умови оплати їх праці та інші умови визначаються договором, укладеним між працівником та підрозділом Державтоінспекції, а утримання зазначених працівників здійснюється за рахунок коштів, що надходять як плата за тимчасове зберігання транспортних засобів та інші послуги, які надаються Державтоінспекцією (пп. 46 п. 4 зазначеного Положення).

Також пп. 14 п. 5 Положення визначено, що до повноважень працівників підрозділів Державтоінспекції відносяться повноваження на затримування транспортних засобів і доставку їх, у тому числі з використанням спеціальних транспортних засобів, на спеціальні майданчики чи стоянки Державтоінспекції для тимчасового зберігання, у випадках, передбачених законодавством.

З огляду на те, що позивачем оскаржується Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 05 листопада 2012 року № 1009 «Про затвердження Змін до Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС» в частині пункту 3 таких Змін згідно, якого з тексту підпункту 15.1.2 пункту 15.1 глави 15 Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 27 березня 2009 року № 111 (що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 червня 2009 року за № 576/16592): «При порушенні учасником дорожнього руху ПДР працівник підрозділу ДПС: …Проводить заходи по тимчасовому затриманню транспортного засобу, у випадках, передбачених чинним законодавством, шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку Державтоінспекції МВС», були виключені слова «Державтоінспекції МВС», суд дійшов висновку про те, що рішення у справ може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки Департаменту ДАІ МВС України, і вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Департамент ДАІ МВС України.

Керуючись ст. 53, ст. 110, ст. 111, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Департамент Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Лук'янівська, 62).

2. Зобов'язати третю особу подати до суду письмові пояснення щодо заявлених позовних вимог з наданням відповідних підтверджуючих документів (у вигляді належним чином завірених копій та оригіналів документів для огляду їх в судовому засіданні) до дати наступного судового засідання.

3. Копії цієї ухвали та позовної заяви ОСОБА_1 надіслати третій особі.

4. В наступне судове засідання викликати представника третьої особи.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та окремо від судового рішення за наслідками розгляду справи оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення за наслідками розгляду справи.

Суддя О.В. Дегтярьова