Ухвала від 21.05.2013 по справі 826/4722/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

21 травня 2013 року № 826/4722/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Амельохіна В.В., суддів: Федорчука А.Б., Аблова Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Публічного акціонерного товариства «Київський річковий порт»

до Антимонопольного комітету України

треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Столична судноплавна компанія»,

Державне підприємство ДП «Адміністрація річкових портів»,

Генеральна прокуратура України

про визнання протиправним та скасування рішення від 13.02.2013р. №92-р,

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство «Київський річковий порт» звернулось з позовом до Антимонопольного комітету України, треті особи - Товариство з обмеженою відповідальністю «Столична судноплавна компанія», Державне підприємство ДП «Адміністрація річкових портів» та Генеральна прокуратура України про визнання протиправним та скасування рішення від 13.02.2013р. №92-р. про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу.

Ухвалою суду від 04.04.2013р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до попереднього судового розгляду.

Ухвалою суду від 18.04.2013р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

18 квітня 2013 року через канцелярію суду відповідач подав клопотання про закриття провадження у справі на підставі. 1 частини першої статті 157 КАС України.

Розглянувши в письмовому провадженні подане клопотання, суд зазначає наступне.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до частин першої та другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму; юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

У статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єктом владних повноважень відповідно до п. 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, з наведених визначень випливає, що обов'язковою ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення ним у спірних правовідносинах владних управлінських функцій, а ознакою адміністративної справи є публічно-правовий характер спірних правовідносин.

Так, відповідно до статті 1 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» Антимонопольний комітет України є державним органом зі спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель.

Таким чином, Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення є органами державної влади, які наділені ознаками суб'єкта владних повноважень у правовідносинах з підприємствами (об'єднаннями), установами та організаціями, реалізовуючи владні управлінські функції, що відповідає приписам статті 3 КАС, і спори за участю органів Антимонопольний комітет України щодо виконання ними своїх владних повноважень є публічно-правовими.

Згідно зі статтею 4 КАС юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами.

Отже, адміністративним судам підвідомчі всі публічно-правові спори щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності органів Антимонопольний комітет України як суб'єкта владних повноважень, які нормами ГПК не віднесено до розгляду господарськими судами за правилами господарського судочинства.

Таким чином, суд приходить до висновку, що в задоволенні клопотання Антимонопольному комітету України про закриття провадження в адміністративній справі має бути відмовлено.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання Антимонопольному комітету України про закриття провадження в адміністративній справі.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Головуючий суддя В.В. Амельохін

Судді: Є.В. Аблов

А.Б. Федорчук