Ухвала від 09.04.2013 по справі 826/3569/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

09 квітня 2013 року № 826/3569/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Амельохіна В.В., суддів: Пащенка К.С., Федорчука А.Б. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Авіакомпанія «Хорс»

до треті особиДержавного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву, ОСОБА_1, Державне підприємство «Завод 410 ЦА»

провизнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Авіакомпанія «Хорс» звернулось з позовом до Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном, треті особи - Регіональне відділення Фонду державного майна України по м. Києву, ОСОБА_1 та Державне підприємство «Завод 410 ЦА» про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 20.03.2013р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до попереднього судового розгляду.

Ухвалою суду від 28.03.2013р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

5 квітня 2013 року через канцелярію суду від відповідача надійшло клопотання про закриття провадження в адміністративній справі у зв'язку з тим, що праву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

В судовому засіданні 04.04.2013р. суд по справі перейшов в письмове провадження на підставі статті 128 КАС України.

Розглянувши в письмовому провадженні клопотання Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном про закриття провадження в адміністративній справі, суд зазначає наступне.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Відповідно до частин першої та другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму; юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

У статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єктом владних повноважень відповідно до п. 7 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, з наведених визначень випливає, що обов'язковою ознакою суб'єкта владних повноважень є здійснення ним у спірних правовідносинах владних управлінських функцій, а ознакою адміністративної справи є публічно-правовий характер спірних правовідносин.

Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном діє на підставі Указу Президента України від 13.04.2011р. №№451/2011 «Про затвердження Положення про Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном» (далі по тексту - Положення №451/2011).

Так, відповідно до п. 2 вказаного указу від 13.04.2011р. Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном є правонаступником Міністерства промислової політики України у частині реалізації державної політики щодо управління об'єктами державної власності.

Відповідно до п. 1 Положення №451/2011 Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном (Агентство держмайна України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Агентство держмайна України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері управління об'єктами державної власності, в тому числі корпоративними правами держави.

Таким чином, в даній адміністративній справі Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном є суб'єктом владних повноважень, а відносини які виникли між позивачем та відповідачем носять публічно - правовий характер, а тому клопотання Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном вважається таким, що не підлягає задоволенню.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання Державному агентству України з управління державними корпоративними правами та майном про закриття провадження в адміністративній справі.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Головуючий суддя В.В. Амельохін

Судді: К.С. Пащенко

А.Б. Федорчук