Ухвала від 03.02.2012 по справі 2а-1529/12/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

03 лютого 2012 року № 2а-1529/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

ОСОБА_1

до третя особаКиївської міської ради Головне управління земельних ресурсів Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

провизнання права на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Київської міської ради, третя особа - Головне управління земельних ресурсів Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визнання за позивачем права на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Кудряшова (визначено на кадастровому плані за №72:418:020) у місячний строк та зобов'язання третю особу надати позивачу вихідні дані на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

В частині позовних вимог позивача щодо визнання за позивачем права на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Кудряшова (визначено на кадастровому плані за №72:418:020) у місячний строк, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Відповідно до частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно з п. 6 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов - звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Відповідно до частини четвертої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Відповідно до статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: 1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; 2) виключено; 3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд про визнання права, що не є публічно-правовим спором, а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки вимога позивача носить приватно - правовий характер, з неї вбачається спір про право, то дана позовна вимога підлягає розгляду за правилами Цивільного процесуального кодексу України, що виключає його розгляд в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, позовну вимогу ОСОБА_1 щодо визнання за позивачем права на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Кудряшова (визначено на кадастровому плані за №72:418:020) у місячний строк не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищенаведеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 109, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог щодо визнання за позивачем права на підготовку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Кудряшова (визначено на кадастровому плані за №72:418:020) у місячний строк.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя В.В. Амельохін