Копія
Справа № 822/3701/15
10 вересня 2015 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіМайстер П.М.
при секретаріНетичай Ю.В.
за участі:позивача: ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації. Просить визнати відмову Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації від 17.07.2015 року №04.03-6410 протиправною та зобов'язати Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації видати дозвіл для перереєстрації на ОСОБА_3 автомобіля ЗАЗ-110280, реєстраційний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_4, який був інвалідом війни та інвалідом ІІ групи. 13 червня 2006 року Головним управлінням праці та соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації ОСОБА_4 був забезпечений автомобілем ЗАЗ-110280, реєстраційний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску. 13 липня 2015 року звернулася до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації з клопотанням про переоформлення на своє ім'я вказаного автомобіля, за умови сплати залишкової вартості автомобіля. Вказує, що отримала відмову відповідача у переоформленні автомобіля на своє ім'я від 17.07.2015 року №04.03-6410. Вказану відмову вважає протиправною та просить суд зобов'язати Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації видати дозвіл для перереєстрації на ОСОБА_3 автомобіля ЗАЗ-110280, реєстраційний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надіслав до суду клопотання про розгляд справи без участі представника Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації.
Суд, заслухавши позивача, вивчивши повно і всебічно письмові докази, вважає, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року, як інвалід, був забезпечений органом соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації автомобілем ЗАЗ-110280, реєстраційний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску, що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.
13 липня 2015 року позивач звернулася до Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації із заявою про переоформлення на своє ім'я вказаного автомобіля, за умови сплати залишкової вартості автомобіля.
Листом №04.03-6410 від 17.07.2015 року Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації відмовив позивачу у переоформленні автомобіля марки ЗАЗ-110280, обгрунтовуючи тим, що відсутній факт реєстрації ОСОБА_3 по місцю реєстрації інваліда - ОСОБА_4.
Згідно з пунктом 41 Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 року №999 (далі - Порядок), за бажанням інвалідів головні управління соціального захисту можуть забезпечувати їх автомобілями, ввезеними в Україну і визнаними в установленому порядку гуманітарною допомогою, без права продажу, дарування, передачі (в тому числі за довіреністю) іншій особі. Автомобіль, отриманий головним управлінням соціального захисту як гуманітарна допомога для конкретного інваліда, який перебуває на обліку, видається безоплатно такому інваліду (за його згодою або за згодою законного представника недієздатного інваліда), дитині-інваліду (за згодою її законного представника) незалежно від черговості на десятирічний строк, визначений з дати видачі, із зняттям з обліку. Після смерті інваліда автомобіль, отриманий як гуманітарна допомога, повертається (вилучається) головному управлінню соціального захисту і здається підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту, або видається в порядку черговості інваліду, який перебуває на обліку.
Згідно з п. 16 Порядку, визначено, що члену сім'ї померлого інваліда, який зареєстрований за місцем реєстрації інваліда, автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 10 років, залишається у разі сплати ним протягом шести місяців з дня смерті інваліда до державного бюджету на рахунки відкриті в органах Казначейства, а членом сім'ї померлого інваліда внаслідок трудового каліцтва - на рахунки відповідних управлінь виконавчої дирекції вартості автомобіля з урахуванням розрахункової суми для викупу автомобіля та суми, сплаченої за нього інвалідом.
Розрахункова сума для викупу автомобіля визначається головним управлінням соціального захисту або управлінням виконавчої дирекції з урахуванням зносу автомобіля 0,84 відсотка за кожний повний місяць або 10 відсотків за кожний повний рік. Під час розрахунку неповний місяць користування автомобілем (незалежно від кількості днів) зараховується як повний місяць. За результатами розрахунку складається довідка-рахунок за формою, що затверджується Мінсоцполітики.
В іншому разі автомобіль строк експлуатації якого менше ніж 10 років, повертається (вилучається) головному, районному управлінню соціального захисту або управлінню виконавчої дирекції у повному комплекті.
Згідно ч.2, ч.4 ст.3 Сімейного кодексу України, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
На підтвердження того, що позивач є членом сім'ї померлого ОСОБА_4, а саме донькою, суду надано копію свідоцтва про народження ОСОБА_5 від 15.02.1958 року, копію свідоцтва про укладення шлюбу між ОСОБА_6 та ОСОБА_5 від 22.08.1980 року.
Окрім того судом взято до уваги копію довідки виданої виконкомом Городоцької міської ради від 10.07.2015 року №5255, копію рішення виконкомом Городоцької міської ради №78 від 29.04.2015 року, письмове пояснення свідка - ОСОБА_7, копію домової книги, які свідчать про те, що позивач до дня смерті свого батька, ОСОБА_4, проживала у житловому будинку по АДРЕСА_1 але за даною адресою не зареєстрована, а також пояснення позивачки, що її батько переніс інсульт і вона постійно знаходилась біля нього по догляду.
З системного аналізу законодавства, суд прийшов до висновку, що позовна вимога позивача щодо зобов'язання Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації видати дозвіл для перереєстрації на ОСОБА_3 автомобіля ЗАЗ-110280, реєстраційний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги позивача про визнання відмови Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації у наданні дозволу на перереєстрацію автомобіля від 17.07.2015 року №04.03-6410 протиправною, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Враховуючи положення законодавства, під актом державного чи іншого органу слід розуміти юридичну форму рішень цих органів - офіційний письмовий документ, який породжує певні наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.
Рішення суб'єкта владних повноважень у контексті положень КАС України необхідно розуміти як нормативно-правові акти, так і правові акти індивідуальної дії.
За змістом та формою оскаржуваний позивачем лист Департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації від 17.07.2015 року №04.03-6410 не є рішенням в розумінні статті 17 КАС України, оскільки по своїй суті носить інформаційний характер та не породжує для позивача певних наслідків, відтак дана позовна вимога ОСОБА_3 є необґрунтованою, що є підставою для відмови в задоволенні позову в цій частині.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає до задоволення частково.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити в частині.
Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації видати дозвіл для перереєстрації на ОСОБА_3 автомобіль ЗАЗ-110280, реєстраційний номер НОМЕР_1, 2006 року випуску за умови сплати нею до державного бюджету вартості автомобіля з урахуванням розрахункової суми для викупу автомобіля та суми, сплаченої за нього інвалідом.
В решті позову відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 11 вересня 2015 року о 11 год. 00 хв.
Суддя/підпис/
"Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер