Справа № 2а-8171/10/1570
19 серпня 2010 року
м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Юхтенко Л.Р., розглянувши адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Термофлекс»до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про скасування податкових повідомлень-рішень №0000142310/0 від 08.01.2009року., № 0000132310/0 від 08.01.2009року, рішення про результати розгляду первинної скарги ДПІ у Приморському районі м. Одеси №16816/10/25-012 від 02.04.2009року, рішення про результати розгляду повторної скарги ДПА в Одеській області № 20664/10/25-0007 від 09.06.2009року, повідомлень-рішень ДПІ Приморському районі м. Одеси №16816/10/25-012 від 02.04.2009року та податкових повідомлень-рішень ДПА в Одеській області №0003092310/2 від 18.06.2009 року та № 0000132310/2 від 18.06.2009року.,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Термофлекс»до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про скасування податкових повідомлень-рішень №0000142310/0 від 08.01.2009року., № 0000132310/0 від 08.01.2009року,рішення про результати розгляду первинної скарги ДПІ у Приморському районі м. Одеси №16816/10/25-012 від 02.04.2009року, рішення про результати розгляду повторної скарги ДПА в Одеській області № 20664/10/25-0007 від 09.06.2009року, повідомлень-рішень ДПІ Приморському районі м. Одеси №16816/10/25-012 від 02.04.2009року та податкових повідомлень-рішень ДПА в Одеській області №0003092310/2 від 18.06.2009 року та № 0000132310/2 від 18.06.2009року.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. Згідно зі п. 2 ст. 11 КАС України суд розглядає справу не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу.
Згідно з вимогами статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, поштова адреса, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, які йому відомі і які можуть бути використані судом. Крім того позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Проте, позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Термофлекс»подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
По-перше, згідно з п. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Вказаний позов підписаний директором ТОВ«Термофлекс», проте без зазначення дати його підписання.
По-друге, в позовних вимогах позивач просить суд також скасувати податкові повідомлення рішення та рішення про результати розгляду повторної скарги ДПА в Одеській області тоді як відповідачем по справі зазначено лише ДПІ у Приморському районі м. Одеси. Крім того, у матеріалах справи відсутнє податкове повідомлення-рішення №16816/10/25-012 від 02.04.2009року ДПІ у Приморському районі м. Одеси, яке позивач просить скасувати суд.
По-третє, з позовної заяви вбачається, що позивач вже звертався з таким позовом до суду, проте ухвалою суду від 27.05.2010року позов був залишений без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Згідно до ч.4 ст. 99 КАС України строк звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи вразі, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень та згідно з ч.5 ст.99 КАС України звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк. (Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 р. N 2453-VI).
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. (Із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 р. N 2453-VI).
З наявних у матеріалах справи документів вбачається, що встановлений ст.99 КАС України строк для звернення позивачем з позовом до суду про скасування податкових повідомлень-рішень та рішень про результати розгляду скарг вже сплинув, але у матеріалах справи відсутня заява про поновлення строку на звернення.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків шляхом подання належно оформленого адміністративного позову із зазначенням дати його підписання, уточнення позовних вимог в частині, які саме податкові повідомлення-рішення та рішення податкових органів позивач просить скасувати із зазначенням відповідних відповідачів, та обґрунтованої заяви про поновлення строку для звернення з адміністративним позовом.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 106, 108 КАС України, суддя -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Термофлекс»до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про скасування податкових повідомлень-рішень №0000142310/0 від 08.01.2009року., № 0000132310/0 від 08.01.2009року, рішення про результати розгляду первинної скарги ДПІ у Приморському районі м. Одеси №16816/10/25-012 від 02.04.2009року, рішення про результати розгляду повторної скарги ДПА в Одеській області № 20664/10/25-0007 від 09.06.2009року, повідомлень-рішень ДПІ Приморському районі м. Одеси №16816/10/25-012 від 02.04.2009року та податкових повідомлень-рішень ДПА в Одеській області №0003092310/2 від 18.06.2009 року та № 0000132310/2 від 18.06.2009року -залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в строк до 01 вересня 2010 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку та строки передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя: підпис
З оригіналом згідно
Суддя: Л.Р.Юхтенко