Ухвала від 17.09.2015 по справі 826/18756/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

17 вересня 2015 року м. Київ № 826/18756/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Нагорянського С.І., за участю секретаря судового засідання Швед В.С., розглянувши у судовому засіданні клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду у справі

за позовом ОСОБА_1

доВійськової частини НОМЕР_1

провизнання дій протиправними, скасування пункту наказу

за участю сторін:

позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: Шваб В.Й.

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась ОСОБА_1 з позовною заявою до Військової частини НОМЕР_1 , в якому просила:

- визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 за фактами несвоєчасної виплати полковнику юстиції ОСОБА_1 грошового забезпечення за червень місяць 2015 року;

- скасувати пункт 26 наказу командира Військової частини НОМЕР_1 (по особовому складу) від 03 червня 2015 року № 117 ДСК, як протиправний.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 вересня 2015 року відкрито провадження по даній адміністративній справі та призначено судове засідання на 17 вересня 2015 року.

У судовому засіданні 17 вересня 2015 року від представника відповідача надійшло клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду, у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду, встановленого ч. 3 ст. 99 КАС України.

Розглянувши подане відповідачем клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду, заслухавши думку представників сторін, які з'явились у судове засідання, суд зазначає наступне.

Відповідно до частин 1 та 2 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 3 ст. 99 КАС України, для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Із системного аналізу наведених положень статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України вбачається, що початком обчислення строку звернення до суду із адміністративним позовом у справах щодо проходження публічної служби вважається день, коли особа дізналася про порушення своїх прав, зокрема, винесення оскаржуваного наказу.

На переконання представника відповідача, позивачу було відомо про порушення її прав в червні 2015 року, після отримання відповіді Військової частини НОМЕР_1 від 26 червня 2015 року № 222/4/785 із зазначенням підстави, за якою їй було призупинено виплату грошового забезпечення за червень 2015 року.

Водночас, як вбачається з матеріалів справи та було підтверджено в судовому засіданні поясненнями сторін, про існування наказу від 03 червня 2015 року № 117/ДСК позивачу стало відомо 11 серпня 2015 року, після отримання листа відповідача № 222/4/965.

Так, частиною першою статті 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Враховуючи наведене, суд вважає поважною причину пропуску позивачем строку звернення до суду із даним адміністративним позовом, та приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання Військової частини НОМЕР_1 про залишення адміністративного позову без розгляду.

З урахуванням зазначеного, клопотання відповідача про залишення адміністративного позову, у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду, встановленого ч. 5 ст. 99 КАС України, є необґрунтованим.

Враховуючи викладене та керуючись 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника відповідача Військової частини НОМЕР_1 про залишення адміністративного позову ОСОБА_1 без розгляду - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.І. Нагорянський