Постанова від 16.09.2015 по справі 826/10818/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

16 вересня 2015 року № 826/10818/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

доОСОБА_1

про стягнення заборгованості ,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів у розмірі 4974,82 грн.

Відповідач у судові засідання не з'являвся, письмової позиції щодо поданого позову суду не надав.

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд, керуючись ч. 6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєструвався в Дарницькому районному центрі зайнятості (далі РЦЗ), як такий, що шукає роботу.

З даного приводу відповідач подав заяву до РЦЗ з проханням надати статус безробітного від 13.05.2014 року, в якій особисто повідомив службу зайнятості про те, що він не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі: не забезпечує себе роботою самостійно; пенсію на пільгових умовах та за вислугу років не отримує; не є суб'єктом підприємницької діяльності; не отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного (6-річного) віку; допомогу, компенсацію та/або надбавку по догляду за дитиною-інвалідом, інвалідом І групи, особою похилого віку яка потребує стороннього догляду або досягла 80-річного віку; грошове забезпечення як батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки; грошову допомогу по догляду за інвалідом І чи II групи внаслідок психічного розладу, який потребує постійного стороннього догляду; не є членом селянського господарства; не є фермером або членом фермерського господарства; не навчається на денній (очній) формі навчання, де власноручно поставив свій підпис.

Зважаючи на таке, на підставі Наказу Дарницького РЦЗ № НТ 140514 від 14.05.2014 року, згідно зі ст. 43 Закону України "Про зайнятість населення", Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 20 листопада 2000 року № 307, відповідачу був наданий статус безробітної з 13.05.2014 року.

В подальшому, відповідно до ст. 22, 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п. І Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307 (далі - Порядок № 307), відповідачу було призначено допомогу по безробіттю з 20.05.2014 року.

Наказом Дарницького районного центру зайнятості № НТ140520 від 20.05.2014 року розпочато виплату по безробіттю з 20.05.2014 року.

Наказом Дарницького районного центру зайнятості № НТ140718 від 18.07.2015 року припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку з поданням безробітним письмової заяви про відмову від послуг ДСЗ відповідно до пп. « 10» п.1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та припинено реєстрацію безробітних.

В результаті проведення розслідування страхового випадку, яке було здійснено шляхом електронної звірки даних, що зазначені у документах поданих відповідачем до Дарницького РЦЗ і які є підставою для надання статусу безробітного та виплати матеріального забезпечення, з базою даних Державної податкової адміністрації України, було виявлено ознаку доходу - 102 «Виплата відповідно до умов цивільно-правового договору» в ТОВ «УКРАЇНСЬКА ХЕНДЛІНГОВА КОМПАНІЯ» у другому кварталі 2014 року.

У зв'язку з виявленням розбіжностей в реєстраційних даних ДПІ Дарницького району м. Києва та Дарницького РЦЗ, були здійснені заходи щодо проведення перевірки в ТОВ «УКРАЇНСЬКА ХЕНДЛІНГОВА КОМПАНІЯ». Під час здійснення заходів було встановлено, що Відповідач дійсно перебував в трудових відносинах з ТОВ «УКРАЇНСЬКА ХЕНДЛІНГОВА КОМПАНІЯ» з 15.04.2014 року по 31.12.2014р рік по договору № 16/04 від 15.04.2014 року особі було нараховано дохід: в травні 2014 року (за квітень) на суму 8231,13 грн. за основним місцем роботи та згідно акту приймання-передачі наданих послуг за період з 15 квітня по 30 квітня 2014 року по договору ЦПХ на суму 1813,02 грн.; в липні 2014 року (за червень 2014 року) згідно акту приймання-передачі наданих послуг за період з 01 червня по 30 червня 2014 року на суму 4831,50 грн. В травні 2014р. гр. ОСОБА_1 послуг не надавав згідно листа підприємства.

За результатами перевірки був складений акт №476 від 16.12.2014 року розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Згідно п. 7 Порядку, рішення про повернення коштів особою чи роботодавцем оформлюється наказом.

Наказом Дарницького РЦЗ від 23.01.2015 року №НТ150123 було прийнято рішення про повернення незаконно отриманих коштів ОСОБА_1 протягом 15 календарних днів з дня ознайомлення з цим наказом.

На виконання вищенаведених вимог законодавства, Дарницьким районним центром зайнятості було направлено лист від 26.01.2015 року №21/125 про необхідність відшкодування незаконно отриманих коштів у розмірі 4974,82 грн.

Відповідач лист не отримав, корінець поштового відправлення повернувся із закінченням терміну зберігання.

Відповідно до пунктів 1 та 3 статті 18 цього Закону для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення. Діяльність державної служби зайнятості фінансується за рахунок коштів державного фонду сприяння зайнятості населення, передбачених на ці цілі.

Згідно з ч.ч. 2 і 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умовного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.

Відповідно до ст. ст. 7, 16 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

На момент постановлення рішення у справі у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем в судовому чи в адміністративному порядку дій та рішень позивача.

Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 перебуваючи в трудових відносинах з ТОВ «УКРАЇНСЬКА ХЕНДЛІНГОВА КОМПАНІЯ» з 15.04.2014 року по 31.12.2014р рік, отримав допомогу по безробіттю в центрі зайнятості в розмірі 4 974,82 грн., суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Київського міського центру зайнятості задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 в ГУ ДКСУ у м. Києві, МФО 820019, код 03491091) кошти у сумі 4 974,82 грн. (чотири тисячі дев'ятсот сімдесят чотири гривені 82 коп.).

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя А.С. Мазур