Постанова від 21.09.2015 по справі 803/1931/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 вересня 2015 року Справа № 803/1931/15

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А. Я.,

розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області звернулося в суд із позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 6 800 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі матеріалів перевірки магазину «Продукти», що знаходиться за адресою: місто Луцьк, вулиця Коперника, 60, сформованих Луцьким МВ УМВС України у Волинській області по факту реалізації алкогольних напоїв особі, що не досягла 18 років, прийнято рішення від 27 лютого 2015 року № 00000016-21 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. Оскільки відповідач не сплатила вказану суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 6 800 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 31 липня 2015 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.

Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорила, заперечення на адміністративний позов не подавала. Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі вручена адресату 4 серпня 2015 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення, яке повернулося до суду 7 серпня 2015 року. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.

Судом встановлено, що 1 вересня 2014 працівниками СКМСД Луцького МВ УМВС України у Волинській області спільно із працівниками муніципальної дружини та управління розвитку підприємництва і реклами Луцької міської ради була проведена перевірка магазину «Продукти», що знаходиться за адресою: місто Луцьк, вулиця Коперника, 60, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1

Перевіркою встановлено факт продажу продавцем магазину ОСОБА_2 однієї пляшки шампанського «Крим», ємністю 0,7 літра, вартістю 64 грн., неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку з чим порушено пункт 11 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854.

Листом від 1 жовтня 2014 року № С/206/03-20-21-02-13 Головне управління ДФС у Волинській області повідомило відповідача, що на розгляді в управлінні перебувають матеріали перевірки магазину «Продукти», що знаходиться за адресою: місто Луцьк, вулиця Коперника, 60, надіслані Луцьким МВ УМВС України у Волинській області по факту продажу алкогольних напоїв особі, що не досягла 18 років, та запропоновано ознайомитись з матеріалами перевірки, надати пояснення та документи щодо фактів, описаних в матеріалах перевірки.

5 листопада 2014 року підприємець ОСОБА_1 подала до Головного управління ДФС у Волинській області заяву, у якій просила повідомити її про дату, час та місце засідання Комісії по розгляду справ про застосування фінансових санкцій.

Листом від 10 листопада 2014 року № 262/Т/03-20-21-02-13 відповідача повторно повідомлено про розгляд матеріалів перевірки магазину «Продукти», що знаходиться за адресою: місто Луцьк, вулиця Коперника, 60.

На засіданні Комісії по розгляду справи про застосування фінансових санкцій підприємець ОСОБА_1 та продавець ОСОБА_2 визнали факт реалізації алкогольного напою особі, яка не досягла 18 років.

На підставі матеріалів перевірки 27 лютого 2015 року прийнято рішення № 00000016-21 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. - продаж алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років.

Відповідно до частини першої статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР), за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Згідно із пунктом 2 частини першої статті 15-3 Закону № 481/95-ВР забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Абзацом дев'ятим частини другої статті 17 Закону № 481/95-ВР встановлено, що у разі порушення вимог статті 15-3 цього Закону до суб'єкта господарювання застосовуються фінансова санкція у вигляді штрафу в розмірі 6 800 гривень.

Рішення про застосування фінансових санкцій на час розгляду справи є чинним.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790 рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством. Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.

Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій від 27 лютого 2015 року № 00000016-21 прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач добровільно фінансові санкції в повному обсязі не сплатила, письмових заперечень проти позову не подала, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення фінансових санкцій у розмірі 6 800 грн. підлягають до задоволення.

Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5, 6 частини першої статті 183-2 цього Кодексу. Отже, постанова підлягає до негайного виконання.

Керуючись статтями 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (45630, Волинська область, Луцький район, село Маяки, вулиця Промислова, будинок 17, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави фінансові санкції в розмірі 6 800 (шість тисяч вісімсот) грн. 00 коп.

Постанова підлягає до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя А. Я. Ксензюк