Запорізької області
про зупинення провадження у справі
22.09.10 Справа № 11/226/09-6/133/10
Суддя Місюра Л.С.
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Одяг-5” м.Запоріжжя
До Виконавчого комітету Запорізької міської ради м. Запоріжжя
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні
позивача:
Регіональне відділення Фонду Державного майна України по
Запорізькій області м. Запоріжжя
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні
відповідача:
Приватне підприємство „Лєта 1” м. Запоріжжя
Про скасування рішення від 27.11.2008 року № 522/43
Суддя Місюра Л.С.
За участю представників:
Від позивача: ОСОБА_1, дов. № 7 від 18.05.2010 р., ОСОБА_2, дов. №
7/2 від 18.05.2010 р.
Від відповідача: ОСОБА_3, дов. № 01-17/1628 від 15.09.2010 р.
Від третьої особи 1: ОСОБА_4, дов. № 01/160 від 26.07.2010 р.
Від третьої особи 2: ОСОБА_5, дов. № 6 від 22.06.2010 р.
Розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Одяг-5” м. Запоріжжя до Виконавчого комітету Запорізької міської ради м. Запоріжжя, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Регіональне відділення Фонду Державного майна України по Запорізькій області м. Запоріжжя, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватне підприємство „Лєта 1” м. Запоріжжя, про скасування рішення від 27.11.2008 року № 522/43, суд
Позивач в позовній заяві просив скасувати рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.2008 р. за № 522/43.
Позивач уточнив позовні вимоги, та остаточно просить визнати недійсним та скасувати рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.2008 р. за № 522/43.
Заява позивача була прийнята судом, оскільки вона заявлена відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Постановою Вищого господарського суду України від 09.02.2010 року була задоволена частково касаційна скарга позивача і скасовані рішення господарського суду Запорізької області від 26.06.2009 року та постанова Запорізького апеляційного господарського суду від 27.10.2009 року у справі № 11/226/09, а матеріали справи були передані на новий розгляд до господарського суду Запорізької області.
Розпорядженням в. о. голови господарського суду Запорізької області від 29.04.2010р. за № 325 справа № 11/226/09 передана на розгляд судді Місюрі Л.С.
Ухвалою від 30.04.2010 р. суддя прийняла до провадження справу № 11/226/09, привласнивши справі номер 11/226/09-6/133/10, розгляд справи призначений на 27.05.2010р.
Відповідач надав суду письмові пояснення наступного змісту: згідно акту прийняття будинку від 1975 року був здан в експлуатацію житловий будинок за адресою пр.Ювілейний, 33 з магазином "Одяг" та дебаркадером у цьому магазині (згідно витягу з акту від 30.12.1975 року № 556). На підставі збірного акту оцінки № 33 та реєстраційного посвідчення виданого ОП ЗМБТІ в грудні 1976 року, вище вказаний будинок переданий в комунальну власність м. Запоріжжя. Відповідно до рішення Запорізької міської ради від 29.04.1992 року № 7 "Про уточнення складу майна комунальної власності" усі магазини фірми "Одяг" були передані до комунальної власності м. Запоріжжя, в т.ч. й магазин "Одяг-5" з дебаркадером. Так, 28.06.1996 року згідно Договору купівлі-продажу № 69 ТОВ "Одяг-5" приватизувало методом викупу нежитлове приміщення за адресою: пр. Ювілейний, 33, площа дебаркадера (вантажно-розвантажувальної естакади) не входило в загальну площу першого поверху, так як не вважалося нежитловим приміщенням, та до предмету договору купівлі-продажу не було віднесено. Таким чином, дебаркадер залишився в комунальній власності територіальної громади м. Запоріжжя. Договором оренди нежитлового приміщення № 1453/6 від 08.09.2005 ОСОБА_6 житлового господарства Запорізької міської ради передало в оренду площу дебаркадера приватному підприємству "ЛЄТА 1" для подальшого переобладнання її в нежитлове приміщення та використанням за призначенням. Так, як дебаркадер є частиною житлового будинку по пр. Ювілейному, 33. Цей договір оренди нежитлового приміщення укладено на підставі рішення виконкому Запорізької міської ради від 25.08.2005 року № 304/8. Рішенням Виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.2008 № 522/43 строк дії договору оренди № 1453/6 від 08.09.2005 року продовжено на три роки. Відповідно до реєстраційного посвідчення ОП ЗМБТІ № 4394 від 14.12.1976 року, про що записано в реєстрову книгу будинок №33 по пр. Ювілейному у м. Запоріжжя в цілому знаходиться у комунальної власності Запорізької міської ради, окрім приватизованих мешканцями квартир. В статті 319 ЦК України зазначено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Відповідно до п. 8 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності на можуть бути вилучені у територіальних громад і передані інтим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади. 4.5 ст. 16 цього Закону від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради. Пункт 5 ст. 60 цього Закону встановлює, що органи місцевого самоврядування здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі і передача в оренду цих об'єктів. Відповідно до ст. 29 вищезазначеного Закону виконавчі органи сільських, селищних, міських рад мають власні повноваження управління майном, що належить до комунальної власності для отримання коштів до бюджету міста, який формується на планування соціально-економічного та культурного розвитку міста. Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Зазначає, що обов'язковою умовою визнання акту недійсним є порушення у зв'язку з його прийняттям прав та охоронюваних законом інтересів позивача у справі, У даному випадку, рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.2008 № 522/43 ґрунтується на законі, і прийнято відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про оренду державного та комунального майна". Просить відмовити у позові.
Третя особа надала суду відзив на позовну заяву про наступне: рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 25.08.05 р. № 304/8 до ПП «Лєта-1»було передано в оренду нежитлове приміщення та укладено договір оренди нежитлового приміщення від 08.09.05 р. № 1453/6 строком до 08.09.08 р. (три роки). У відповідності з п. 1.1 зазначеного договору, ОСОБА_6 житлового господарства Запорізької міської ради м. Запоріжжя, передав, а ПП «Лєта-1» прийняло в строкове платне користування нежитлове приміщення площею 76,0 кв.м., яке розташоване на першому поверсі в будинку № 33, пр. Ювілейний, м. Запоріжжя. Комунальне підприємство «Виробниче ремонтно-експлуатаційне житлове об'єднання № 6»м. Запоріжжя передало 20.02.2006 року на підставі акту прийому-передачі вказане приміщення ПП «Лєта-1». Відповідно до рішення Господарського суду Запорізької області від 21.05.2008 року (справа № 10/370/08), вказаний договір оренди нежитлового приміщення від 08.09.05 р. № 1453/6 та додаткова угода до нього від 15.05.2007 р., визнаний дійсними. Таким чином, користування орендованим майном ПП «Лєта-1»є цілком законним. У своєму позові, ТОВ «Одяг-5» зазначає, що рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради №304/8 від 25.08.2005 року, порушені їх права та вимоги законодавства. Проте, вищенаведені дані про те, що господарським судом Запорізької області встановлено законність укладення договору, а отже, доведено і дійсність та законність рішення, на підставі якого і укладався договір. Дане рішення ніким не оспорюється, і залишається в силі. Предметом спору є не рішення виконкому від 25.08.2005 року № 304/8, а рішення № 522/43 від 27.11.2008 року. ТОВ «Одяг-5»постійно здійснювало перешкоди ПП «Лєта-1»в користуванні, а також допуску та розпорядженні дебаркадером, розташованим за адресою: м. Запоріжжя, пр. Ювілейний, 33 ОСОБА_6 житлового господарства Запорізької міської ради до даного майна, на підставі чого було прийняте рішення господарського суду Запорізької області від 08.12.2006 року по справі № 17/243/06-АП-№28/106/06-АП-№ 17/300/06-АП, яким зобов'язане ТОВ «Одяг-5»усунути перешкоди в користуванні дебаркадером, шляхом забезпечення вільного доступу працівників ОСОБА_6 комунальної власності Запорізької міської ради та підпорядкованих йому структурних підрозділів до вказаного об'єкту нерухомості. Згідно рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.08 р. № 522/43, продовжено строк дії договору оренди від 08.09.2005 року № 1453/6 нежитлового приміщення в будинку № 33 по пр.. Ювілейному площею 73,7 кв.м., що значиться на балансі КП «ВРЕЖО-6», укладеного з ПП «Лєта-1»строком на 3 роки (до 08.09.2011р.) під майстерню з ремонту побутової техніки з виконанням робіт по благоустрою прилеглої території. Приміщення, загальною площею 73,7 кв.м., передане ПП «Лєта-1»в оренду знаходиться в комунальній власності територіальної громади м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нерухоме майно від 11.11.2008 року. Це свідчить про те, що жодних підстав вважати рішення виконкому незаконним бути не може. Дане рішення жодним чином не суперечить рішенню Конституційного Суду України № 4-рп від 02.03.2004 року, оскільки дебаркадер не є, та ніколи не був допоміжним приміщенням до будинку 33 по пр. Ювілейному у м. Запоріжжя. Також є безпідставними посилання позивача на рішення Запорізької міської ради № 28 від 17.10.2007 року «Про впорядкування використання нежитлових та допоміжних приміщень, розташованих в підвалах багатоквартирних будинків». Нежиле приміщення літ. А-9, А', що розташоване за адресою: м. Запоріжжя, пр. Ювілейний, 33, прим. 260, як вже зазначалося, зареєстроване на праві комунальної власності за територіальною громадою м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради, і не належить до самого будинку і до допоміжних приміщень будинку, а є самостійно відокремленим приміщенням. Вважає що ТОВ «Одяг-5»навмисно вводить в оману господарський суд, так як мало інформацію, що нежиле приміщення, літ. А-9, А' є власністю Запорізької міської ради і мало право передавати в оренду дане приміщення ПП «Лєта-1». Невірним також є твердження позивача, що земельна ділянка, на якій розташоване нежитлове приміщення площею 76,0 кв.м., передане в постійне користування підприємству позивача. ОСОБА_6 Держкомзему в місті Запоріжжя Запорізької області, повідомляє, що до ПП «Лєта-1»переходить і право користування відповідною земельною ділянкою для функціонування орендованого приміщення. Таким чином, і договір оренди, і рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.08 р. № 522/43 є чинним та законним. Право власності на нежиле приміщення, літ. А-9, А! , що є власністю територіальної громади м. Запоріжжя в особі Запорізької міської ради ТОВ «Одяг-5»не оспорювало, так само, як і попередній договір оренди від 25.08.05 р. № 304/8. Тому вважає, що не має підстав для скасування рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 27.11.08 р. № 522/43. Беручи до уваги те, що ТОВ «Одяг-5»здійснювало перешкоди в доступі та користуванні дебаркадером, чому є підтвердженням акти від 06.06.2006 р. та від 13.06.2006 року, що містяться в матеріалах справи, де зазначено, що ТОВ «Одяг-5»відмовило у доступі для замірів естакади (дебаркадера) представникам ОП ЗМБТІ, «ВРЕЖО-6»та ПРЕЖО-31, та продовжує здійснювати навмисно, чим перешкоджає реалізації права розпорядження майном Запорізької територіальної громади. Просить відмовити у позові.
ОП “ЗМБТІ” надало письмові пояснення: згідно матеріалів реєстраційно-інвентаризаційних справ на об'єкти нерухомого майна за адресою: м.Запоріжжя, пр. Ювілейний, 33 встановлено: наявність матеріалів реєстраційно-інвентаризаційних справ на: нежиле приміщення № 260 за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33; нежиле приміщення XVIII першого поверху літ. А-9 за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33; нежиле приміщення І за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33. Нежиле приміщення № 260 уявляє собою приміщення майстерні загальною площею 73,7 кв.м. та має окремий вхід. Остання технічна інвентаризація нежилого приміщення № 260 за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 проведена фахівцями ОП ЗМБТІ 22.09.2008 року. Право власності на нежиле приміщення № 260 за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 не зареєстровано. На підставі рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 23.10.2008 року № 456/18 ОП ЗМБТІ підготовлено проект свідоцтва про право власності на нерухоме майно - нежиле приміщення № 260 за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33. З матеріалів реєстраційно-інвентаризаційної справи на нежиле приміщення XVIII за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 вбачається наступне: нежиле приміщення XVIII уявляє собою приміщення першого поверху літ. А-9, загальною площею 1 520, 7 кв.м. Право власності на нежиле приміщення XVIII за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 з моменту первинної реєстрації по теперішній час було зареєстровано за: Запорізькою міською радою народних депутатів, на підставі рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.04.1992 року № 7; Товариством з обмеженою відповідальністю "Одяг-5", на підставі договору купівлі-продажу № 69, посвідченого ОСОБА_7 приватним нотаріусом Запорізького міськнотокругу 09.08.1996 року р№ 2-1313. Акт № 116 прийому-передачі об'єкта приватизації вбудованого приміщення магазину одягу від 29 жовтня 1996 року (зареєстровано після Запорізької міської ради народних депутатів). На теперішній час право власності на нежиле приміщення XVIII за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 зареєстровано за ТОВ "Одяг-5". З матеріалів реєстраційно-інвентаризаційної справи на нежиле приміщення І за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 вбачається наступне: нежиле приміщення І уявляє собою приміщення підвалу, загальною площею 813, 9 кв.м. Право власності на нежиле приміщення І за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 з моменту первинної реєстрації по теперішній час було зареєстровано: - 11/50 частин - за Запорізькою міською радою народних депутатів, на підставі рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 29.04.1992 року № 7; 11/50 частин - за ТОВ "Одяг-5", на підставі договору купівлі-продажу № 69, посвідченого ОСОБА_7 приватним нотаріусом Запорізького міськнотокругу 09.08.1996 року р№ 2-1313. Акт № 116 прийому-передачі об'єкта приватизації вбудованого приміщення магазину одягу від 29 жовтня 1996 року (зареєстровано після Запорізької міської ради народних депутатів). На теперішній час право власності на: - 11/50 частин нежилого приміщення І за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 зареєстровано за ТОВ "Одяг-5", на підставі договору купівлі-продажу № 69, посвідченого ОСОБА_7 приватним нотаріусом Запорізького міськнотокругу 09.08.1996 року р№ 2-1313. Акт № 116 прийому-передачі об'єкта приватизації вбудованого приміщення магазину одягу від 29 жовтня 1996 року; - 39/50 части нежилого приміщення І за адресою м. Запоріжжя, проспект Ювілейний, 33 не зареєстровано.
Ухвалою від 13.07.2010 р. суд залучив до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Регіональне відділення Фонду Державного майна України по Запорізькій області м. Запоріжжя.
За згодою сторін був продовжений строк розгляду спору, розгляд справи неодноразово відкладався.
22.09.2010 р. розгляд справи продовжений.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: РВ ФДМУ по Запорізькій області надало суду письмові пояснення наступного змісту: відповідно до п.1 Положення про представництво Фонду державного майна України у районі, місті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 р. N 412, представництво Фонду державного майна України у районі, місті є державним органом, який створюється регіональним відділенням Фонду державного майна і йому підпорядковується. В питаннях приватизації майна, що перебуває у комунальній власності району і міста, представництво підзвітне відповідно районній та міській ОСОБА_8 народних депутатів. Представництво в межах повноважень, визначених Фондом державного майна і повноважень, делегованих районною і міською ОСОБА_8 народних депутатів, здійснює державну політику у сфері приватизації майна, що перебуває у загальнодержавній власності, у комунальній власності району і міста і є орендодавцем цілісних майнових комплексів державної власності. Згідно п.1 Положення про регіональне відділення Фонду державного майна України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 р. N 412, регіональне відділення Фонду державного майна України є державним органом, який створюється Фондом державного майна і йому підпорядковується.У питаннях приватизації майна, що перебуває у власності Республіки Крим, комунальній власності областей, мм. Києва і Севастополя, відділення підзвітне відповідно ОСОБА_8 Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській ОСОБА_8 народних депутатів.Відділення в межах повноважень, визначених Фондом, і повноважень, делегованих Верховною ОСОБА_8 Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міською ОСОБА_8 народних депутатів, здійснює державну політику у сфері приватизації майна, що перебуває у загальнодержавній власності, у власності Республіки Крим, комунальній власності області, мм. Києва і Севастополя і є орендодавцем цілісних майнових комплексів державної власності. На підставі наказу регіонального відділення ФДМ України по Запорізькій області від 10.04.1998р. №316, у зв'язку з передачею згідно Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" права відчуження комунальної власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, представництво ФДМ України в ОСОБА_9 з 15 червня 1998р. ліквідовано як юридичну особу. Приватизацію нерухомого майна, розташованого за адресою: 69076, м. Запоріжжя, пр.Ювілейний, 33, було проведено представництвом ФДМ України в м. Запоріжжі, правонаступником якого є управління у справах приватизації Запорізької міської ради. У відповідності до п.5 Розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації від 18.05.1998р. № 225 „Про організацію місцевих програм приватизації", у зв'язку з ліквідацією представництв Фонду державного майна України в містах та районах області, вирішення питань по судовим справам, незавершеним цими представництвами та іншім спірним справам, здійснюється безпосередньо колишніми власниками майна комунальної власності або їх уповноваженими органами, тобто в даному випадку Запорізькою міською радою.
Позивач подав клопотання про зупинення провадження у справі № 11/226/09-6/133/10 до вирішення по суті пов'язаної з нею справи № 28/201/10 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Одяг-5” м. Запоріжжя до Виконавчого комітету Запорізької міської ради, м. Запоріжжя про визнання протиправним рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради № 456/19 від23.10.08 у частині оформлення права комунальної власності на об'єкт нерухомості, оскільки спір по двом справам стосується того ж самого об'єкту, та тієї ж самої земельної ділянки, а рішення, яке буде ухвалене по справі № 28/201/10 може суттєво вплинути на спір, який розглядається по цій справі.
Копія ухвали господарського суду Запорізької області про порушення провадження у справі № 28/201/10 залучена до матеріалів справи.
Згідно ст. 79 ГПК України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.
Відповідач та треті особи не заперечують проти зупинення провадження у справі.
Приймаючи до уваги клопотання позивача, а також з огляду на те, що розглянути даний спір неможливо до розгляду зв'язаної з ним справи № 28/201/10, суддя визнав за необхідне зупинити провадження у справі.
Керуючись ст. ст.22, 77, 79, 86 ГПК України, суддя
Зупинити провадження у справі № 11/226/09-6/133/10 до розгляду господарським судом Запорізької області зв'язаної з ним справи № 28/201/10 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Одяг-5” м. Запоріжжя до Виконавчого комітету Запорізької міської ради, м. Запоріжжя про визнання протиправним рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради № 456/19 від23.10.08 у частині оформлення права комунальної власності на об'єкт нерухомості, та набрання судовим рішенням законної сили.
Зобов'язати сторін повідомити суду і підтвердити документально про усунення обставин, що послужили підставою для зупинення провадження по даній справі.
Суддя Л.С. Місюра
Ухвала підписана: 22.09.2010 р.