Постанова від 11.08.2015 по справі 826/7262/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

11 серпня 2015 року 14:24 № 826/7262/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії:

головуючого судді Шулежка В.П.,

судді Іщука І.О.,

судді Погрібніченка І.М.,

за участю секретаря судового засідання Суховій О.В.,

за участю сторін:

представник позивача - Федорчук С.Й.,

представник відповідача - Грабовська А.О.,

представник третьої особи 1 - Лозицька О.Л.,

представник третьої особи 2 - Болєйко-Чечуй В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Славутської міської ради Хмельницької області до Кабінету Міністрів України, за участю третіх осіб - Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва Славутська міська рада Хмельницької області (надалі - Славутська міська рада, позивач) до Кабінету Міністрів України (надалі також Кабмін, відповідач), за участю третіх осіб - Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (надалі - ДП «НАЕК «Енергоатом», третя особа 1), Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (надалі - Мінрегіон, третя особа 2) в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить визнати протиправною бездіяльність Кабміну який, всупереч вимогам статей 21-22, пункту 6 статті 116, статті 117 Конституції України, статей 12, 12-2 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», пункту 10 частини 1 та абзацу 1 частини 2 статті 97 Бюджетного кодексу України, частини 6 пункту 7 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» не вжив (не прийняв) жодних заходів, дій та/або/і рішень (постанови) на визначення напрямків, умов та порядку надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження у 2014 році по/для унеможливлення звуження/обмеження прав та інтересів територіальної громади міста Славута Хмельницької області; зобов'язати Кабмін внести зміни до постанови від 15.02.2012р. №91 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження», шляхом прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження», який підготовлений Мінрегіон та поданий разом з супровідним листом №12/20-19-2487 від 12.11.2014р. на розгляд уряду.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до вимог чинного законодавства кошти від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, спрямовуються у вигляді субвенції із спеціального фонду Державного бюджету України до спеціальних фондів бюджетів обласних, районних, міських рад монофункціональних міст - супутників ядерних установок і підприємств з видобування і переробки уранових руд, на територію яких поширюються відповідні зони спостереження платників збору, і розподіляються між цими бюджетами у визначеному співвідношенні.

Крім цього, надання субвенції також передбачалось Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік». Зокрема, у Додатку №3 до вказаного Закону України «Розподіл видатків Державного бюджету України на 2014 рік» передбачено субвенцію з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження за рахунок спеціального фонду.

На підставі техніко-економічних розрахунків виконаних Київським науково-дослідним і проектним інститутом «Атоменергопроект» визначено зони та населені пункти які входять до 30-км зони навколо Хмельницької атомної електростанції. Відповідно до цього документу місто Славута Хмельницької області входить до переліку населених пунктів, які знаходяться в зоні спостереження Хмельницької атомної електростанції, як таке що знаходиться на відстані 10-15 км від цього об'єкта.

Проте, на даний час, вказані кошти до бюджету м. Славути не надійшли. Згідно відповіді Мінрегіону даним міністерством підготовлено відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України який погоджено з іншими міністерствами, а також отримано позитивний правовий висновок Міністерства юстиції України. В подальшому, у травні цього року, проект постанови надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України. Однак, до цього часу цю постанову Кабінетом Міністрів України не затверджено.

Таким чином, позивач вважає, що Кабінет Міністрів України не вжив (не прийняв) жодних заходів, дій та/або/і рішень (постанови) по/для унеможливлення звуження/обмеження прав територіальної громади міста Славута Хмельницької області та інтересів на отримання фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі з підстав, зазначених у письмових запереченнях, пояснив суду відсутність бездіяльності Кабінету Міністрів України, адже зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2012р. № 91 «Про затвердження порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» в частині розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» відповідно до видатків на вказані цілі, які передбачались на 2014 рік не були внесені в зв'язку з тим, що головний розробник відкликав проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження».

Представник третьої особи у судовому засіданні при вирішенні справи поклався на розсуд суду, у письмових поясненнях зазначив, що обов'язок щодо сплати збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, що проживає на території зони спостереження за 2014 рік державним підприємством виконано у повному обсязі у відповідності до положень статті 12 1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» від 08.02.1995р. № 39/95-ВР та постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.2010р. № 352 «Про затвердження Порядку справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, що проживає на території зони спостереження», що підтверджується відповідними платіжними дорученнями.

Представник третьої особи 2 у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі з підстав, викладених у письмових поясненнях та зазначив, що Міністерством підготовлено проект відповідної постанови Кабінету Міністрів України з метою розподілу коштів, передбачених державним бюджетом, між спеціальними фондами місцевих бюджетів на 2014 рік, проте, станом Урядом не прийнято рішення стосовно розгляду проекту постанови та знято з контролю виконання завдання, визначеного абзацом 2 пункту 10 розділу 3 протоколу № 89 засідання Кабінету Міністрів України від 30.10.2014р.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, судом встановлено наступне.

Додатком 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» Мінрегіон передбачено субвенцію державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Мінрегіон визначено головним розпорядником цієї субвенції.

Міністерством у лютому 2014 року підготовлено проект відповідної постанови Кабінету Міністрів України з метою розподілу коштів, передбачених державним бюджетом, між спеціальними фондами місцевих бюджетів на 2014 рік. Розрахунки щодо розподілу субвенції між спеціальними фондами місцевих бюджетів здійснено на основі показників, наданих Мінпаливенерго і відповідними обласними державними адміністраціями.

Проект погоджено без зауважень із зацікавленими центральними органами виконавчої влади та листом від 22.04.2015р. №12/20-19-834 надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України.

Листом Кабінету Міністрів України від 05.05.2014р. №5608/0/2-14 вказаний проект постанови повернуто Мінрегіон для перепогодження його з новопризначеним керівником Міністерства внутрішніх справ України. Відповідно до вказаного доручення Міністерством перепогоджено зазначений проект з Міністром внутрішніх справ Аваковим А.Б. та листом від 26.05.2014р. № 12/20-19-1087 надіслано на розгляд Кабінету Міністрів України відповідно до регламентних вимог.

Вказаний проект постанови розглянуто на засіданні Урядового комітету соціально-економічного розвитку та з питань міжнародного співробітництва 06.06.2014р., але повернуто Мінрегіону для перегляду напрямів та умов фінансування та доопрацювання його з відповідальними виконавцями (лист від 18.06.2014р.№.7717/0/2-14).

На виконання цього доручення Мінрегіоном 27.06.2014р. разом з Мінфіном, Мінсоцполітики, Міністерством охорони здоров'я, ДСНС та ДП «НАЕК «Енергоатом» проведено нараду з питань доцільності перегляду напрямів та порядку надання субвенції. На вказаній нараді прийнято спільне рішення щодо недоцільності перегляду напрямів та умов її надання. За результатами наради узгоджений проект постанови, який листом від 03.07.2014р. №12/20-19-1414 надіслано на розгляд Кабміну.

Окрім того, Мінрегіон листом від 07.08.2014р. №12/20-19-1727 звернулося до Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В.Б. Гройсмана з проханням сприяти у прийнятті Кабміном рішення щодо подальшого розгляду постанови.

Разом з тим, відповідно до плану роботи Колегії Рахункової палати на 2014 рік з 25.06.2014р. по 11.07.2014р. в Мінрегіоні тривав аудит ефективності використання субвенції, обґрунтованості планування, дотримання Порядку і умов їх надання у 2012-2013 роках та І півріччі 2014 року. Рахунковою палатою України надано пропозиції до вказаного Порядку у частині визначення першочерговими напрямами фінансування будівництво та ремонт захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони) та закупівлю засобів індивідуального захисту органів дихання та препаратів стабільного йоду, у зв'язку з чим проект постанови відкликаний з Кабінету Міністрів України. Після узгодження постанови з Рахунковою палатою України Мінрегіоном підготовлено доопрацьований проект постанови та 07.10.2014 року листом № 12/20-19-2181 знову надано на розгляд Кабміну.

Вказаний проект 26.10.2014р. схвалено на засіданні Урядового комітету з питань соціально-економічного розвитку та з питань міжнародного співробітництва та 30.10.2014р. розглянуто на засіданні Кабінету Міністрів України.

Однак, відповідно до пп. 10 п. 3 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 30.10.2014р. рішення про прийняття постанови відкладено, та Мінрегіону разом з Мінфіном доручено доопрацювати цей проект постанови з відповідними облдержадміністраціями в частині уточнення напрямів надання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження (доручення від 11.11.2014р. №15239/0/2-14 та від 18.11.2014р. №1574/0/2-14).

На виконання цього протокольного рішення Міністерство додатково опрацювало це питання з Мінфіном та відповідними облдержадміністраціями (які не висловили зауважень до відповідної постанови) та листом від 12.11.2014р. №12/20-19-2487 надано проект постанови на розгляд Кабміну.

Проте, відповідно до резолюції Прем'єр-міністра України від 27.12.2014р. №4201/2/1-14 знято з контролю виконання завдання, визначеного абзацом 2 пункту 10 розділу 3 протоколу № 89 засідання Кабінету Міністрів України від 30.10.2014р.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог і відсутність підстав для їх задоволення виходячи з наступного.

Статтею 12-1 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» передбачено фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Хмельницької атомної електростанції. Зокрема частина 1 цієї норми Закону визначає: кошти від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, спрямовуються у вигляді субвенції із спеціального фонду Державного бюджету України до спеціальних фондів бюджетів обласних, районних, міських рад монофункціональних міст - супутників ядерних установок і підприємств з видобування і переробки уранових руд, на територію яких поширюються відповідні зони спостереження платників збору, і розподіляються між цими бюджетами у визначеному співвідношенні.

Платниками збору є експлуатуючі організації ядерних установок, підприємства з видобування і переробки уранових руд, а також підприємства, які є замовниками будівництва ядерних установок або об'єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення

Надання субвенції передбачалось Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік». Зокрема, у Додатку №3 до вказаного Закону України «Розподіл видатків Державного бюджету України на 2014 рік» під кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету України 2761350 передбачено субвенцію з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження за рахунок спеціального фонду.

Відповідно до ст. 97 Бюджетного кодексу України порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабінетом Міністрів України.

На виконання цього припису законодавчого акта,. Кабмін видав Постанову від 15.02.2012 р. №91 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження».

Позивач оскаржує бездіяльність Кабінету Міністрів України пов'язану з відсутністю прийняття змін до порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012р. №91 «Про затвердження порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» в частині розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження відповідно до видатків на вказані цілі, які передбачались на 2014 рік.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 113 Конституції України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), ст. 1 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади, діяльність якого, зокрема, спрямовується на забезпечення інтересів Українського народу шляхом виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятій відповідно до конституції та законів України.

Згідно п. 1 ч.1 ст. 2 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», ч. 1 ст. 116 Конституції України до основних його завдань відноситься, зокрема, забезпечення виконання Конституції та законів України, актів Президента України.

У відповідності ч. 1 ст. 26 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України у сфері економіки та фінансів здійснює відповідно до закону управління об'єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами, делегує в установленому законом порядку окремі повноваження щодо управління зазначеними об'єктами міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, місцевим державним адміністраціям та відповідним суб'єктам господарювання.

Частиною 1 ст. 19 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» передбачено, що діяльність Кабінету Міністрів України спрямовується на забезпечення інтересів Українського народу шляхом виконання Конституції та законів України, актів Президента України, а також Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України, вирішення питань державного управління, зокрема, у сфері праці.

Згідно ст. 41 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України спрямовує свою діяльність на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Верховною Радою України.

Таким чином, аналіз вищевикладеного свідчить про те, що Кабінет Міністрів України видає свої акти на виконання Конституції,та законів України, актів Президента України.

Статтею 117 Конституції, України, яка кореспондує зі статтею 49 Закону України «Про Кабінет Міністрів України», передбачено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

Частина третя статті 4 Закону України «Про Кабінет-Міністрів України» визначає, що Кабінет Міністрів України відповідно до Конституції України та цього Закону затверджує Регламент Кабінету Міністрів України, який визначає порядок, проведення засідань Кабінету Міністрів України, підготовки та прийняття рішень, інші процедурні питання його діяльності.

Частиною першою параграфу 32 Регламенту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007р. № 950, визначено, що проекти актів Кабінету Міністрів України готуються на основі та на виконання Конституції і Законів України.

Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України. Акти Кабінету Міністрів України з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань видаються у формі розпоряджень Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ч.ч. 2,3 ст. 51 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» проекти актів Кабінету Міністрів України готуються міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними колегіальними органами, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською державними адміністраціями.

Проекти актів Кабінету Міністрів України вносяться на розгляд Кабінету Міністрів України міністерствами, центральними органами виконавчої влади (крім тих, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через відповідного члена кабінету Міністрів України), місцевими державними адміністраціями.

Відповідно до ч. 2 ст. 97 Бюджетного кодексу України порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам визначаються Кабінетом Міністрів України. Розподіл додаткових дотацій між місцевими бюджетами здійснюється на підставі критеріїв, визначених Кабінетом Міністрів України.

Як зазначалось вище, Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15:02.2012р.№ 91, в 2014 році діяв в редакції 11.12.2013р.

Відповідно що частин першої та другої § 33 «Головний розробник, розробник та заінтересовані органи» Регламенту Кабіні Міністрів України, головним розробником проекту акта Кабінету Міністрів є орган, який вносить проект акта до Кабінету Міністрів. Розробниками проектів актів Кабміну є міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, державні колегіальні органи, Рада міністрів Автономної Республіці Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації відповідно; до своєї компетенції.

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державної бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічного ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» розроблено Мінрегіоном у 2014 році.

Вказаний проект отримано Секретаріатом Кабінету Міністрів України 26.05.2014р.

Відповідно до Положення про Секретаріат Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2009р. № 850, Секретаріат є постійно діючим, органом, що забезпечує діяльність Кабміну.

Відповідно до п.п. 1 та 3 § 28-1 «Організаційні засади діяльності», Регламенту Кабміну, урядовий комітет є робочим колегіальним органом Кабінету Міністрів, який утворюється для забезпечення ефективної реалізації повноважень Кабміну, координації дій органів виконавчої влади, попереднього розгляду проектів нормативно-правових актів, основних напрямів, реалізації державної політики, інших документів, що подаються на розгляд Кабінету Міністрів. Рішення урядового комітету, прийняті в межах повноважень, обов'язкові для виконання.

Опрацьований проект акта Кабінету Міністрів разом з матеріалами, поданими головним розробником, та експертним висновком Секретаріату Кабінету Міністрів включається до порядку денного засідання відповідного урядового комітету.

Якщо за результатами розгляду на засіданні проекту акта Кабінету Міністрів визнано за необхідне доопрацювати його з урахуванням принципових зауважень і пропозицій заінтересованих органів або під час розгляду висловлені принципові зауваження і пропозиції, урахування яких потребує додаткового вивчення головним розробником та погодження із заінтересованими органами, рішення про схвалення проекту не може ставитися на голосування.

Такий проект Секретаріат Кабінету Міністрів повертає головному розробникові для доопрацювання та внесення в установленому порядку для повторного розгляду урядовим комітетом (п.п. 1 та 5 § 55 Регламенту «Розгляд на засіданні урядового комітету»).

Відповідно до п. 6 протоколу засідання Урядового комітету соціально-економічного розвитку та з питань міжнародного співробітництва від 06.06.2014р. № 9 щодо питання про проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає а території зони спостереження» прийнято рішення відкласти прийняття рішення щодо проекту постанови.

Мінрегіону (головний розробник), МОЗ, Мінфіну, Мінсоцполітики, ДСНС доручено проаналізувати стан використання бюджетних коштів відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 15.02.2012 № 91, та подати Кабміну пропозиції щодо перегляду напрямів та порядку надання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 18.06.2014р. №7717/0/2-14 проект постанови для виконання зазначеного рішення надіслано головному розробнику.

Згідно пояснень третьої особи 1, 27.06.2014р. Мінрегіон разом з Мінфіном, Мінсоцполітики, МОЗ України, ДСНС та ДП «НАЕК «Енергоатом» провів нараду з питань доцільності перегляду напрямів та порядку надання субвенції. За результатами наради узгоджений проект постанови листом Мінрегіону від 03.07.2014р. № 12/20-19-1414 надіслано на розгляд Уряду.

В той же час, 31.07.2014р. Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» внесені змінені, направлені на скорочення видатків державного бюджету.

Відповідно до пояснювальної записки до проекту названого Закону від 30.07.2014р, копія якої наявна в матеріалах справи, зазначені зміни вносились «задля зміцнення боєздатності країни, забезпечення відновлення зруйнованої інфраструктури Донецької і Луганської областей та відповідно до проекту Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом, де як попередній захід для отримання наступного траншу від МВФ є ухвалення нових змін до бюджету, Міністерство фінансів України розробило і подає на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014рік».

Із зазначеної записки вбачається, що у 2014 році економіка України знаходилась у надзвичайно складному становищі.

Проте, згідно з п. 8 протоколу засідання Урядового комітету соціально-економічного розвитку та з питань міжнародного співробітництва від 24.10.2014р. №25 проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження» схвалено.

Відповідно до ч. 3 ст. З Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України є колегіальним органом та приймає рішення після обговорення питань на його засіданнях.

Згідно з п. 10 ч. 3 протоколу засідання Кабінету Міністрів України № 89 від 30.10.2014р. відкладено прийняття рішення щодо проекту зазначеної постанови.

Мінрегіону разом з Мінфіном та відповідними облдержадміністраціями, на територіях яких розташовані атомні електростанції, доручено доопрацювати зазначений проект акта у тижневий строк в частині уточнення напрямів надання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території, зони спостереження.

Секретаріат Кабінету Міністрів України листом від 18.11.2014р. № 7717/0/2-14 надіслав проект постанови головному розробнику для доопрацювання разом з Мінфіном та погодження з Мінекономрозвитку відповідно до пункту 2 § 40 Регламенту:

В той же час, 02.12.2014р. Мінрегіон своїм листом №12/20-19-2662 повідомив Кабінет Міністрів України про недоцільність прийняття у 2014 році проекту постанови та просив зняти з контролю доручення Уряду від 18.11.2014р. № 15747/0/2-14.

Кабінет Міністрів України листом від 27.12.2014р. № 42401/2/1-14 повідомив Мінрегіон про зняття з контролю виконання завдання щодо доопрацювання проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження».

Враховуючи зазначені обставини суд вважає, що в даному випадку відсутня бездіяльність Кабінету Міністрів України, адже зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2012р. № 91 в частині розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження відповідно до видатків на вказані цілі, які передбачались на 2014 рік не були внесені в зв'язку з тим, що головний розробник відкликав проект постанови, а отже позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності є необґрунтованими і задоволенню не підлягають.

Не підлягає також задоволенню позовна вимога про зобов'язання Кабінету Міністрів України внести зміни до постанови від 15.02.2012 № 91, оскільки після 18.11.2014р. Мінрегіон не надсилав до Кабінету Міністрів України жодних проектів для внесення зміни до постанови.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В даному випадку відповідачем у повному обсязі доведено правомірність своїх дій.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог і відсутність підстав для їх задоволення.

Враховуючи положення ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України відшкодування судового збору позивачу не здійснюється.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог Славутської міської ради Хмельницької області відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Окружного адміністративного суду міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.

Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складений та підписаний 18.08.2015 р.

Головуючий суддя В.П. Шулежко

Суддя І.О. Іщук

Суддя І.М. Погрібніченко